trwa ładowanie paska...
27-11-2020, 18:27:38 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolory cordury Wisportu (tzw gładkie)  (Przeczytany 749 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
cosinus
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« : 15-06-2020, 11:25:40 »

Im więcej internetów oglądam, tym dalej jestem od wniosków o kolorach Wisportu.

1. Coyote. Czy w ciągu lat nastąpiła obiektywnie zmiana materiału z jednego słowa "coyote" na "coyote brown", czy tylko ktoś sobie dopisał ?
Po drugie to co widzę, wygląda jak kupka niemowlaka, jasne z mocnym akcentem żółci, do coyota a tym bardziej browna mu daleko.

2. RAL 6003. Ma chyba wyczuwalną domieszkę brązu? Internety pokazują od względnie soczystej zieleni do brązu.

3 RAL 7013, i tu mam twardą wiedzę, bo posiadam. Scyzoryki mi się otwierają w kieszeni (dobrze, że dwa, fixedów mam więcej) jak widzę brązy, żółcie itd... To zieleń złamana na zimną szarość.

4. Olive - intuicyjnie oliwkę rozumiem. Ale czasem widzę intensywnie zielone jak liście.

Nie oczekuję zdjęć, choć czemu nie, byle w sytuacjach i oświetleniu dającym porównanie.
Wystarczy opis słowny. O ile zagościłby u mnie kolor gładki, to teraz cokolwiek z odcieni rudości/brązów.
Pozdrawiam facetów podobno rozróżniających (podobno) tylko trzy kolory.

Uwaga. Rozumiem, że MOŻE to fotografującemu sprawić niejakie trudności.
Mam do 7013 kieszenie ze szwalni nazwane chyba olive drab. Identyczny kolor w ludzkich oczach (w sztucznym i naturalnym) ale lekko różniący się na zdjęciach z telefonu (nie mam zdjęć porównawczych z rzetelnego aparatu). Ale to zdjęć nie powinno robić roztrzepane dziecko z marketingu telefonem, tylko fotograf.

« Ostatnia zmiana: 15-06-2020, 19:11:58 wysłane przez cosinus » Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: