trwa ładowanie paska...
15-07-2020, 13:47:13 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kuchenka z czasów ZSRR i nowe  (Przeczytany 10976 razy)
wojtekn
Opinii: (6)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: wawa/kupienin :D

Ignoruj
« Odpowiedz #45 : 19-04-2020, 11:49:29 »

nie wiem c to jest czerwony i zielony szwed, może lepiej mówić otwartym językiem a nie szyfrem?
problemy które zgłaszasz są jak dla mnie zmyślone, nie wiem tylko czy z jutuba czy sam tak teoretyzujesz?
prywatnie jakoś najchętniej sięgam po go system,
optimus wydaje się najbardziej wyczesany i jako jedyny mi znany, ma aluminiowy gwint i korpus, a nie tylko cylinder pompki.
msr whisperlite z plastikową pompką, bardzo dobrze działa i jest maly po zlozeniu,  jednak nie ma opcji gazu,
prawie wszystkie mają plastikowy gwint pompki poza optimusem z chinczykami nie miałem doczynienia ale internety mówią że jednemają aluminiowy gwint inne ze plastik. @arend pewnie będzie wiedział ??
jednak wiedz że te opisywane "aluminium pump" często mają aluminiwy cylinder a plastikowy korpus z gwintem (np primus)
jednak nigdy nie miałem z tym problemu, ale ja pompke wyciągam z butli tylko do dolania paliwa.

koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy [pecado]
2. Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!
cosinus
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #46 : 19-04-2020, 14:47:40 »

nie wiem c to jest czerwony i zielony szwed, może lepiej mówić otwartym językiem a nie szyfrem?

Zielony - Optimus
Czerwony - Primus

PW
arend
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: na razie warszawa(no dobra podwarszawa)

Ignoruj
« Odpowiedz #47 : 20-04-2020, 18:20:33 »

Czas rozgrzewania BRSki to od chwili po ciut dłuższą chwilę. W porównaniu czy z breżniewką czy rekordem jest pomijalnie krótki.
A część korpusu pompki z gwintem do mocowania w butelce jest aluminiowa. Tylko powłoka którą jest pokryta wygląda taj jakby to było z taniego plastiku.
W temacie spuszczania ciśnienia to ja po końcu używania demontuję pompkę a butelkę zakręcam korkiem. Czemu? To proste. Ciśnienie powstające w butelce wypycha tłoczek pompki co może powodować jego uszkodzenie. A odkręcenie pompki od butelki idzie łatwiej ze spuszczonym ciśnieniem.

Kurs przeżycia w rosyjskim specnazie jest tak surowy, że kto go przeżyje, już dalej żyć nie chce.

-Hi! I am looking for a job twoju mać!
AD2020
Ostrzezony
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #48 : 21-04-2020, 09:18:01 »

cóż, ja po prostu wezmę: https://8a.pl/kompaktowy-palnik-turystyczny-jetboil-mightymo

ale nie zmienia to faktu, że bardzo ciekawe jest to, co Panowie piszecie.
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #49 : 21-04-2020, 10:10:43 »

cóż, ja po prostu wezmę: https://8a.pl/kompaktowy-palnik-turystyczny-jetboil-mightymo

ale nie zmienia to faktu, że bardzo ciekawe jest to, co Panowie piszecie.

Drogie to jak na goły palnik.

Z linka myślałem, że to będzie jakiś kubek (komplet) jetboila. Dobrze szukając po promocjach zaczynają się niewiele drożej.
Skalnik klon Jetboila od uznanej firmy
https://www.skalnik.pl/kuchenka-lite-primus-631947

Zaznaczam: nie mam niczego z tej grupy niczego własnego, ale znam wielu zadowolonych - założenie: wrzątek.
GDYBYM to był ja, bym szukał kompatybilnego z nabojem 230g (w/w nie jest)

« Ostatnia zmiana: 21-04-2020, 17:41:44 wysłane przez cosinus » Zapisane
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #50 : 21-04-2020, 10:13:49 »

JetBoil jako taki powstał z myślą o szybkim i skutecznym przerabianiu śniegu i lodu na gorącą wodę. I z tym radzi sobie doskonale. Natomiast ugotowanie w tym czegoś gęstszego niż chińska zupka o gęstości wody to męka. Nawet odgrzanie porządnej zupy kończyło się przypaleniem ( chwila braku mieszania i po zabawie). Dlatego będę do znudzenia powtarzał że i jetboile i mikropalniki sprawdzają się tylko do grzania wody.

Jetboil minimo byś bardziej akceptował? Jest szerszy a niższy
Jako "internetowy ekspert" jestem zaciekawiony, czy pomieści nabój 230, GDYBYM szukał w tej grupie urządzeń .
« Ostatnia zmiana: 21-04-2020, 10:20:39 wysłane przez cosinus » Zapisane
AD2020
Ostrzezony
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #51 : 21-04-2020, 14:54:30 »

Z linka myślałem, że to będzie jakiś kubek (komplet) jetboila. Dobrze szukając po promocjach zaczynają się niewiele drożej.
Drogie to jak na goły palnik.

no to poszukam jeszcze wieczorem. Dzięki :-)
wojtekn
Opinii: (6)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: wawa/kupienin :D

Ignoruj
« Odpowiedz #52 : 21-04-2020, 16:41:34 »

Czas rozgrzewania BRSki to od chwili po ciut dłuższą chwilę. W porównaniu czy z breżniewką czy rekordem jest pomijalnie krótki.
A część korpusu pompki z gwintem do mocowania w butelce jest aluminiowa. Tylko powłoka którą jest pokryta wygląda taj jakby to było z taniego plastiku.
W temacie spuszczania ciśnienia to ja po końcu używania demontuję pompkę a butelkę zakręcam korkiem. Czemu? To proste. Ciśnienie powstające w butelce wypycha tłoczek pompki co może powodować jego uszkodzenie. A odkręcenie pompki od butelki idzie łatwiej ze spuszczonym ciśnieniem.
alu gwint to olbrzymi atut tej kuchenki,
ale jak pisalem z plastikiem nigdy nie miałem problemu.
tłoczka nie powinno wypychać gdyż na końcu cylindra jest zaworek zwrotny.
sprawdz jego dzialanie, no chyba ze go jednak nie ma.

koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy [pecado]
2. Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!
arend
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: na razie warszawa(no dobra podwarszawa)

Ignoruj
« Odpowiedz #53 : 21-04-2020, 18:09:03 »

tłoczka nie powinno wypychać gdyż na końcu cylindra jest zaworek zwrotny.
sprawdz jego dzialanie, no chyba ze go jednak nie ma.

Jak pisałem wcześniej moja pompka jest po przejściach. Próbowałem jak będzie kuchenka działała na mieszaninie rozpuszczalników i acetonu. Paliło pięknie ale rozpuściło plastiki i wężyki. Pewnie i temu zaworkowi się dostało. Na razie po sztukowaniu części pompka działa ale ciut szwankuje. Noszę się z zakupem nowej pompki ale jakoś zawsze coś się innego trafia.

Kurs przeżycia w rosyjskim specnazie jest tak surowy, że kto go przeżyje, już dalej żyć nie chce.

-Hi! I am looking for a job twoju mać!
AD2020
Ostrzezony
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #54 : 23-04-2020, 22:59:39 »

to powyższa cena nie taka zła:
https://www.skalnik.pl/jetboil
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #55 : 23-04-2020, 23:12:06 »

to powyższa cena nie taka zła:
https://www.skalnik.pl/jetboil

Mówisz o Primusie?
Są jeszcze chińskie klony takich rozwiązań,  Fire Mapple (czyli poważna chińska marka) ma STAR X3, który przyjmuje nabój 230g

Zwróć uwagę, ze ta promocja w skalniku się kończy za 10h. To taki sklep, że będzie kilka dni bez promocji, a potem jakaś inna, ale trudno powiedzieć jak się będzie rozkładała.
« Ostatnia zmiana: 24-04-2020, 00:08:45 wysłane przez cosinus » Zapisane
AD2020
Ostrzezony
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #56 : 26-04-2020, 09:43:19 »

ogarnę jednak coś w MEC (https://www.mec.ca/en/)
https://www.mec.ca/en/products/camping-and-hiking/kitchen-and-hydration/stoves-fuel-and-fire/c/1279
stwierdziłem, że to będzie najlepszy sposób - jak tylko będę przy okazji w okolicy (czasem bywam)
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 +   Do góry
  Drukuj  
Tagi: com google

Skocz do: