trwa ładowanie paska...
10-04-2020, 06:02:35 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Śpiwór Carinthia DEFENCE 4 + Carinthia TROPEN  (Przeczytany 372 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
JarekZegarek
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« : 30-12-2019, 22:21:26 »

Nie ma o nich za dużo na forum a może komuś się przyda.

Mam oba i IMHO są świetne.  Przerobiłem nieco śpiworów w życiu - od Cumulusa poprzez jakieś niskobudżetowe Lafumy (lol) aż po Wave IV i w zasadzie jak ktoś szuka syntetyka to jest to świetna opcja...kosztem masy.
DEFENCE 4 zapewnia komfort do -12C (starsze materiały Carynthi podawały -15C ale im się zmieniło -czyżby zmiana norm?)  zaś extremum do ca. -32. Masa około 1,9kg Cena to około 650zł demobile za 1/2 tej ceny.
TROPEN to typowy śpiwór letni i zapewnia komfort do +5C zaś extremum -7C Masa około 1,2kg  Cena to około 480zł demobili nie widziałem.
Oba śpiwory można łączyć -tj wkładać jeden w drugi i robi nam się wtedy combo z limitem komfortu do -18C zaś extremum -40C z tym że masa około 3kg.
Ponieważ Carynthia robi śpiwory wojskowe dla armii: szwedzkiej, szwajcarskiej, fińskiej, belgijskiej i niektórych jednostek niemieckich to można czasem wyhaczyć coś tej firmy z demobilu. Co ciekawe patrząc na ceny jest to około połowa ceny nówki z sklepu -choć jak wiadomo demobile trafiają się różne   -można trafić śpiwór z świetną termiką (bo prawie nie prany) a można kupić spraną szmatę która będzie grzała jak letni decathlon.

Moje doświadczenia z Defence 4 są takie że do tej pory spałem w nim tylko do stałej -10C (odczuwalna -15C) w norze Carynthi i było serio OK -a jestem zmarzluch i mam słabą termikę. Inna sprawa że spałem na na śniegu i w górach (gdzie  więcej zależy od maty na której śpimy niż od śpiwora) a mate mam beznadziejną i kijową przez którą wali chłodem po nerach. Mimo to śpiwór dawał radę z sporym zapasem -a przynajmniej takie miałem wrażanie.  Warto też pamiętać że Defence 4 to duży śpiwór "nadrozmiarowy" - można do niego "awaryjnie" wejść w solidnym ubraniu (choć jak wiadomo to bardzo słaby pomysł)  bez problemu wchodzi też do niego śpiwór letni (lub jakiś inny). No ale przez to  że jest na tyle obszerny robią się w nim chłodne zakamarki -niedogrzane które wyraźnie czuć.  Kaptur jest IMHO wzorowy zamek też. Worek kompresyjny jest najlepszy jaki miałem - jest on dla D4 nadrozmiarowy aby zmieścić combo obu śpiworów.
W sumie Defence 4 polecam bo jak sobie porównam z moim Wave IV który to ma niby komfort -15C a extremum -37C (czy ile tam) to nie ma porównania i Carynthia Defence 4 zjada Wave na śniadanie. Jest o niebo cieplejsza i wygodniejsza zaś rozmiary są o dziwo podobne.   No i jednak mokre wypełnienie G-loft (syntetyczne włókna) dalej grzeje zaś też syntetyk w mokrym Wave IV zachowywał się "tak sobie"...  A jestem szpejowym faszystą i śpiwory zawsze przechowuje rozłożone na płask w łóżku, wysuszone i w zasadzie prawie nigdy ich nie piorę. Średnio raz na dwa-trzy lata jak nie rzadziej.

Defense 4.jpg
Śpiwór Carinthia DEFENCE 4 + Carinthia TROPEN
* Defense 4.jpg (86.37 KB, 788x600 - wyświetlony 31 razy.)
Troppen.jpg
* Troppen.jpg (89.18 KB, 768x588 - wyświetlony 23 razy.)
combo D plus T.jpg
* combo D plus T.jpg (102.69 KB, 758x726 - wyświetlony 26 razy.)
« Ostatnia zmiana: 31-12-2019, 11:45:11 wysłane przez JarekZegarek » Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
Tagi: google

Skocz do: