trwa ładowanie paska...
12-11-2019, 09:22:26 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ocieplacze kolan?  (Przeczytany 493 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
elwood
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Ignoruj
« : 07-11-2019, 22:42:52 »

Często siedzę na rybach w zimnie, do tego wiek już zaczyna robić swoje i są efekty - nawalają mi kolana. Muszę je chronić przed przemarznięciem, nawet nadmiarowo. Przetestowałem już parę rodzajów ocieplaczy, od myśliwskich bistany na gumach, na różnego typu motocyklowych kończąc - ideału nie znalazłem niestety. Ubieram polarowe kalesony, na to ocieplane spodnie, a i tak po paru godzinach kolana się przechładzają. No i siedzę czasem z kocykiem....

Plan minimum to po prostu ocieplacz wyglądający jak kawałek nogawki np od softie albo inny ortalionowy, ocieplany, naciągany na zewnątrz spodni i ściągany na górze i dole gumami ze stoperem czy czymś takim, rozmiarowo tak z 15-20cm powyżej i poniżej kolan. Może być coś podobnego, ale żeby obejmowało nogę dookoła. Jakichś specjalnych wygibasów w nich robić nie zamierzam.

Spotkał się ktoś z czymś takim, czy trzeba szyć?
« Ostatnia zmiana: 07-11-2019, 22:45:22 wysłane przez elwood » Zapisane
philiprvn
Opinii: (5)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 08-11-2019, 06:40:46 »

A nie myślałeś o neoprenie (bezpośrednio na skórę)?

Przeżyć jest łatwo. Żyć trudno.
Ale trzeba.
super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #2 : 08-11-2019, 06:57:57 »

Mam to samo. Ale nie siedzę na rybach. Gdy spada temperatura wystracza wkładki na kolanach spodni (neoprenowe lub żółwie monowskie)  i lekkie leginsy do tego. Gdy jest zimniej na to wszystko idą spodnie level 5 lub jak jeszcze zimniej spodnie od softie. Gdy muszę siedzieć zakładam swagmana lub zwykły koc i on kryje kolana

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
Michal_G
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 10-11-2019, 12:17:28 »

A może problemem jest nie tyle temperatura powietrza ile ciągnąca od wody wilgoć (która mocno wychładza i źle robi stawom)? Jeżeli tak to mogą pomóc spodnie goratexowe, np. brytyjskie MVP z demobilu, do dostania w dobrym stanie (nawet i magazynowym) za sensowne pieniądze.

Gdy ODS-y wychodziły w morze i AN-y grzały silniki
w portki ze strachu robiły Niemce i Duńczyki
elwood
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 10-11-2019, 16:57:01 »

A może problemem jest nie tyle temperatura powietrza ile ciągnąca od wody wilgoć (która mocno wychładza i źle robi stawom)? Jeżeli tak to mogą pomóc spodnie goratexowe, np. brytyjskie MVP z demobilu, do dostania w dobrym stanie (nawet i magazynowym) za sensowne pieniądze.

Mam gore z BW, jak mocno wieje, to zakładam.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: