trwa ładowanie paska...
08-12-2019, 12:03:01 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Runmageddon- jakie buty wojskowe?  (Przeczytany 1339 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
BF109
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 21-04-2019, 18:14:46 »

Chcę na późne lato wystartować w Runmageddonie. Celuję pierwszy dystans jako 3 km Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć na temat użycia wojskowego obuwia w tego typu konkurencjach? Wszyscy polecają lekkie obuwie, ale spotykałem się z opiniami na temat poskręcanych kostek przy użyciu trampek ect.
łowca
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 21-04-2019, 19:44:34 »

Zobacz sobie lekkie buty typu:  Nike SFB, Adidas GSG i wiele innych-  to tylko przykład.  Głównie amerykańskie firmy takie  mają w ofercie, ale nie wiem czy ochronią przed skręceniem. 
past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 22-04-2019, 09:26:35 »

Chcę na późne lato wystartować w Runmageddonie. Celuję pierwszy dystans jako 3 km Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć na temat użycia wojskowego obuwia w tego typu konkurencjach? Wszyscy polecają lekkie obuwie, ale spotykałem się z opiniami na temat poskręcanych kostek przy użyciu trampek ect.

biegowo i siłowo  to pikuś 3 km to nic, jak cokolwiek ćwiczysz to przejdziesz bez problemu. Buty na początek , najtańsze buty biegowe najlepiej zużyte.  Jak nie masz ekipy militarnej biegnij na sportowo jak 99,9% uczestników.
z tego co mówili to podobno na 3 km jest najwięcej kontuzji bo biegną ludzie bez przygotowania. Na 12 km rzez kilka lat biegania poza skórczami i nadepnięciem na gwóźdź nie widziałem kontuzji wymagających lekarza (ale podobno bywają)
Grzyb
Opinii: (2)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 22-04-2019, 10:29:11 »

Nie ma sensu zakładać butów militarnych do startu w RMG. Najczęściej ludzie mają skurcze, co wynika ze słabego przygotowania lub w ogóle z jego braku. Weź buty sportowe z agresywnym bieżnikiem. Ludzie startujący w trampkach mają problemy z zejściem i podejściem pod wzniesienia zwłaszcza gdy jest błoto. Odpuść sobie 3 km - będziesz miał niedosyt. Wystartuj na 6 km - większy wysiłek, ale też więcej przeszkód i medal na końcu, którego w intro chyba nie ma.
Witosław
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Bacon eating infidel

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 22-04-2019, 12:58:27 »

Jak na co dzień używasz wysokich butów to na sam bieg też takie załóż.
Parę lat temu przyszło mi biegać w zwykłych sportowych a byłem całkowicie od takich odzwyczajony.
Łydki i okolice kostki napieprzały tak że dramat. Ubrałem batesy przeszło jak ręka odjął, mogłem biec dalej.

Skoro rząd nie ufa obywatelom z bronią, to ja nie będę ufał reprezentantom rządu noszącymi broń.

Wojna ma pewien plus -zabijasz swoich wrogów, w czasie pokoju nie możesz im nawet gęby obić.
past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 22-04-2019, 14:15:04 »

ludziska, to 3 km, lajtowego biegu , naprawdę spokojnie da się to zrobić z najtańszych butach sportowych. Z palcem w d...

Ale popieram, jakakolwiek zabaw zaczyna się od 6 km, fun dopiero na 12 km. A cudo to BMK poszperaj w temacie butów na BMK bieg teoretycznie podobny tylko w o ponad 20 km dłuższy.
Grzyb
Opinii: (2)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 23-04-2019, 20:42:07 »

A cudo to BMK poszperaj w temacie butów na BMK bieg teoretycznie podobny tylko w o ponad 20 km dłuższy.

BMK tylko teoretycznie jest podobny; w praktyce jest dużo bardziej wymagający porównując nawet z RMG hardcore - mundur, buty, plecak i gumikałach robią robotę:D
Osobiście w BMK, MK itp startowałem w Batesach 2260 i w tych biegach nie miałem z nimi problemu. Dopiero w tym roku obtarły mi kostkę w półmaratonie i postanowiłem kupić nowe, które na 100K obtarły mnie w tym samym miejscu Niezdecydowany
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
Tagi: google com

Skocz do: