trwa ładowanie paska...
22-04-2019, 16:56:34 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Plecak camelbak  (Przeczytany 879 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
0lek
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« : 10-02-2019, 00:06:27 »

Witam.

Mam pytanie. Szukam fajnego lekkiego plecaka na wyjscia w góry, do lasu, ale to raczej na jednodniowe spacery. Coś na wejście na szczyt i zejście do jakiegoś schroniska. Nie będę w nim nosił szpeju, raczej jedzenie, wodę (stąd plecak z bukłakiem w środku), ew. jakas warstwe na docieplenie (zwinięta koszulka termo), + jakieś drobiazgi (rękawiczki, czołówka itd.).

Póki co wybrałem 2 modele.
Oba mają po ok. 7 litrów i wkład (bukłak).
Z tym, że różnią się konstrukcją bukłaka.
https://allegro.pl/oferta/camelbak-plecak-octane-lr-k-ember-autumn-50-7820554209
Powyższy ma bukłak lędźwiowy (tzn. poziomy, który wchodzi tutaj w ten pas biodrowy, a górna część plecaka jest pusta, więc ciężar jest na biodrach).

https://allegro.pl/oferta/plecak-biegowy-camelbak-octane-xct-7l-buklak-2l-7775564024
Ten ma klasyczny wkład na plecach.

Który będzie lepszy do noszenia i bardziej wygodny ?
Czy przy spinaniu i rozpinaniu ten pierwszy bukłak się nie rozszczelni ? (jesli jest poziomy i wchodzi w pas to jednak będzie bardziej narazony na ruszanie się i ściskanie).

Pozdrawiam

petelicki
Opinii: (26)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 10-02-2019, 12:07:34 »

Bukłak Camelbaka na pewno się nie rozszczelni i nie pęknie - możesz być tego pewien. Nie wiem tylko, czy te plecaki nie będą za małe- to typowe plecaki do biegania, gdzię poza batonem i wiatrówką ultralight nic nie zabierasz. Do turystyki lepiej mieć minimum te 20-25L. Waga podobna, a dużo większe możliwości.
kero
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 10-02-2019, 13:11:26 »

Od 10 lat mam Camelbak HAWG NV. Ciągany na rower, do lasu, do miasta. Bukłak cały, plecak tylko od wewnątrz zaczyna się już kruszyć - plecak, nie bukłak. No ale lata już robią swoje.

Obejrzałem dokładniej przed chwilą - i siatka na plecach się wyciera już.
« Ostatnia zmiana: 14-02-2019, 11:53:55 wysłane przez kero » Zapisane

Trzy akordy darcie mordy - to jest właśnie punk.
gorylekto
Opinii: (14)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Semper Paratus

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 10-02-2019, 13:56:05 »

Tak jak wyżej. Kup sobie jakiegoś Osprey`a, Camelbak`a albo Gregorego o pojemności 20-25 litrów i będzie git. Te Twoje propozycje są za małe.

Si vis pacem, para bellum.
dziab
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Poznań

Caution! Dark Side ahead!

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 14-02-2019, 07:26:24 »

Zgadzam się, że 7L to mało, ale 20-25L to chyba już przesada. Nie jestem UL, w Sparrowa 20L na cały dzień to pakuję się z palnikiem, czajnikiem, piłą, żarciem typu buły+kiełby i wodą.

Ja na rowerowe wycieczki jednodniowe pakuję się w Jack Wolfskin Velocity 12L. Bukłak osobno niestety, ale ja i tak korzystam z zestawu rurki Source dokręcanym do Nalgene/butelek PET. Przyjrzyj się.

raczej na knives.pl siedzę
Volo
Zaawansowany użytkownik

Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo!

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 14-02-2019, 07:33:55 »

Zobacz w sklepie najlepiej jak wyglądają te niby 7l plecaki, tak jak piszą, prócz bukłaka i kilka batonów nic nie zmieścisz.
Ja mam 22l plecak i na jednodniówkę jest OK. Woda, pasza, niezbędnik i jakaś kurtka wchodzi, dopięta już na zewnątrz apteczka i jest OK.

gorylekto
Zaawansowany użytkownik

Semper Paratus

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 14-02-2019, 20:12:25 »

Zgadzam się, że 7L to mało, ale 20-25L to chyba już przesada. Nie jestem UL, w Sparrowa 20L na cały dzień to pakuję się z palnikiem, czajnikiem, piłą, żarciem typu buły+kiełby i wodą.

Zauważ, że Sparrow to idealna kostka, bardzo dużo tam się zmieści. Lekkie plecaki turystyczne/rowerowe nie będą tak pojemne przy tym samym litrażu.

tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 14-02-2019, 20:47:03 »

Zauważ, że Sparrow to idealna kostka, bardzo dużo tam się zmieści. Lekkie plecaki turystyczne/rowerowe nie będą tak pojemne przy tym samym litrażu.

Sorki, ale czy pojemność to nie to samo co litraż? Może chodzi bardziej o to że "kostka" jest łatwiejsza w pakowaniu niż turystyczna "spłaszczona łezka", a przy zbliżonej pojemności jednych i drugich komfort na ramionach jedynie nieznacznie przemawia za turystycznymi.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
larfen
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 15-02-2019, 14:27:58 »

Ja ostatnio miałem smaka na helikonowego groundhoga. Lekki nylon, 10 litrów, wyjście na buklak, 2 kieszenie na butelki/duperele, bober.. brak klipsów na rurkę - trzeba sobie dokupić u chinczyka i podmienić drabinkę od pasa piersiowego.
Jednak odpuściłem i dalej będę szwedal się z foxtrotem mk2 i nalgenkami

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

gorylekto
Zaawansowany użytkownik

Semper Paratus

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 15-02-2019, 16:17:32 »

Sorki, ale czy pojemność to nie to samo co litraż? Może chodzi bardziej o to że "kostka" jest łatwiejsza w pakowaniu niż turystyczna "spłaszczona łezka", a przy zbliżonej pojemności jednych i drugich komfort na ramionach jedynie nieznacznie przemawia za turystycznymi.

To samo. Chodziło mi o to, że w Sparrow`ie więcej zmieścisz przy tej samej pojemności.
Dla mnie komfort i rozwiązania zdecydowanie przemawiają za turystycznymi jeśli mówimy o wycieczkach górskich i aktywności sportowej. Sparrow to cieżki wór dobry do siedzenia w lesie a nie do turystyki.

tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 15-02-2019, 19:59:41 »

To samo. Chodziło mi o to, że w Sparrow`ie więcej zmieścisz przy tej samej pojemności.
Dla mnie komfort i rozwiązania zdecydowanie przemawiają za turystycznymi jeśli mówimy o wycieczkach górskich i aktywności sportowej. Sparrow to cieżki wór dobry do siedzenia w lesie a nie do turystyki.

Pełne zrozumienie 

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: