trwa ładowanie paska...
14-12-2018, 03:53:32 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gmail  (Przeczytany 574 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Witosław
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Bacon eating infidel

Ignoruj
« : 03-12-2018, 22:26:19 »

Ostatnio zauważyłem coś dziwnego.
Gmail zawsze przy mailach wysyłanych przeze mnie wyświetlał imię i nazwisko które podałem przy zakładaniu tam konta.
Dzisiaj zauważyłem że wyświetla moje prawdziwe personalia mimo że nigdy ich nie podawałem.
Czyżby przez śledzenie adresów dostawy ze sklepów internetowych? To są jedyne strony gdzie je wpisywałem.

Skoro rząd nie ufa obywatelom z bronią, to ja nie będę ufał reprezentantom rządu noszącymi broń.

Wojna ma pewien plus -zabijasz swoich wrogów, w czasie pokoju nie możesz im nawet gęby obić.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 03-12-2018, 23:00:09 »

W wielu miejscach zgodziłeś się na cookies, a co za tym idzie przekazujesz do Google lub/i Adobe całą historię swoich działań w sieci przez tagi, wpisy kliki i inne. Słowem jesteś inwigilowany i sam się na to zgodziłeś. Cookies first party są i tak własnościowe i te posiada obecnie prawie każda strona chcąc monitorować statystyki swoich odwiedzających, ale zapewne "łazisz" także po stronach, które używają cookies third party i tu już niektórzy korzystają z podszywania się pod inne portale.
Jeśli uważasz że Google zdobyło te dane w sposób, który nie jest przez Ciebie akceptowalny zawsze masz prawo zgodnie z RODO do ich modyfikacji i ograniczenia powołując się na obowiązujące prawo.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Witosław
Zaawansowany użytkownik

Bacon eating infidel

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 04-12-2018, 00:04:18 »

Zainstalowałem rozszerzenie blokujące third-party, niechciane informacje zniknęły ale przy okazji google odmówiło posłuszeństwa  Smutny

Skoro rząd nie ufa obywatelom z bronią, to ja nie będę ufał reprezentantom rządu noszącymi broń.

Wojna ma pewien plus -zabijasz swoich wrogów, w czasie pokoju nie możesz im nawet gęby obić.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 04-12-2018, 07:28:40 »

Podejście tych korporacji jest proste... albo jesteś z nami, albo przeciwko nam...
Skoro nie mogą cię kontrolować to zabiorą przyjemność korzystania ze swoich DARMOWYCH narzędzi.
Jest możliwość otwierania stron w trybie incognito, ale daje podobny efekt jak blokery.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #4 : 05-12-2018, 06:59:14 »

Zainstalowałem rozszerzenie blokujące third-party, niechciane informacje zniknęły ale przy okazji google odmówiło posłuszeństwa  Smutny

To Ty odmówiłeś posłuszeństwa Google.

Błąd.

Nie inwigiluje sie miliardów inaczej niz miliardy. To Big data dla marketingu i trendow wyborczych. To ze Kowalski kupił wibrator w sieci, to wierz mi, nie jest interesujące. Intersujace jest jak nagle Kowalski zniknie z sieci, a brak w sieci danych iżby odszedł na wieczna wachtę, bądź z innych odnotowywalnych powodów nie moze. Takich sie obserwuje- jest ich mniej i maja powód zniknąć.
UnCodeD
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Silesia City

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 08-12-2018, 17:24:42 »

A to ciekawe bo u mnie mimo działania różnych blokerów i innych omijaczy wszystko działa jak należy.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: