trwa ładowanie paska...
20-04-2019, 22:22:18 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Codzienne bieganie w DESANT GROM 39- stawy  (Przeczytany 2824 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
BF109
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 17-10-2018, 19:52:17 »

Mam do pracy około 800 m idealnie prostej drogi. Ostatnio zastanawiam się czy ten dystans nie wykorzystać do biegania jako zaprawa.

Swego czasu po pijaku wpadłem do "stacjonarki" i bez wahania kupiłem swoje wymarzone buty wojskowe. Czarne opinacze DESANT GROM 39. Czy takie buty nadają się, aby tygodniowo robić 4 km? Ewentualnie kupić jakieś wkładki amortyzujące. Dodam, że do tej pory buty służyły mi jedynie do grzybobrania .
poplus
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 17-10-2018, 19:58:38 »

Hej desanty zostaw na grzybki a do biegania kup sobie buty sportowe nawet takie z decathlonu za parę złociszy  Chichot
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 17-10-2018, 21:48:48 »

Mam do pracy około 800 m idealnie prostej drogi.
800m to nie jest bieganie, trening żeby miał sen musi mieć trwać co najmniej 30 min.
 W butach wojskowych dawało by to jakieś 4-5km biegu.
corvus
Opinii: (8)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 17-10-2018, 22:15:26 »

trening żeby miał sen musi mieć trwać co najmniej 30 min.

Mówisz, że Tabata trwająca 4 minuty nie ma sensu?

.
Michal_G
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 18-10-2018, 10:08:20 »

Czarne opinacze DESANT GROM
W kwestii formalnej - tak właściwie to nie wiadomo co za buty kupiłeś. Bo w nazwie są zmiksowane 3 zupełnie różne buty:
- opinacze
- desanty
 - gromy.
Z tych trzech do biegania nadają się (jako najlżejsze i najmiększe) Gromy. A co właściwie kupiłeś dało by się ustalić po wrzuceniu zdjęcia. Co do sensu takiego biegania - to zależy. W zależności od stanu zdrowia (kręgosłup, stawy) i podłoża (nie wiem czy do pracy idziesz po betonie czy miękką gruntową ścieżką). Jeżeli stawy i kręgosłup w porządku to zaszkodzić nie zaszkodzi, a na kondycję trochę pewnie pomoże. Choćby oddech się trochę wydłuży. Ale rewelacji bym się nie spodziewał.

Gdy ODS-y wychodziły w morze i AN-y grzały silniki
w portki ze strachu robiły Niemce i Duńczyki
Biały
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 18-10-2018, 10:40:44 »

800m to nie jest bieganie, trening żeby miał sen musi mieć trwać co najmniej 30 min.
 W butach wojskowych dawało by to jakieś 4-5km biegu.

To nie do końca prawda.

Biegając tak krótki dystans na pewno nie schudnie zauważalnie. Często o tym słyszałem, żeby schudnąć trening musi trwać minimum 30 minut, bo wtedy organizm zaczyna spalać odłożony tłuszcz. W rzeczywistości to nie jest takie proste i chyba nie ma sensu szerzej tego rozwijać. Autor wątku nie wspomina nic o chudnięciu. Na pewno trochę poprawi kondycję, zwłaszcza jeśli do tej pory prowadził siedzący tryb życia, a kontakt ze sportem miał jedynie za pośrednictwem TV. W takim wypadku dystans ten byłby odpowiedni na początek.

Co do pytania o buty. Ja mimo wszystko biegałbym w butach do biegania i przez kilka miesięcy nie zwiększał dystansu nawet jeśli Ci się spodoba i będziesz chciał i mógł więcej. Wydolność to jedno, a stawy to drugie. Wiem z własnego doświadczenia, nie mogę biegać od dwóch lat.
super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #6 : 18-10-2018, 14:10:38 »

chyba jedna seria ;-)
a jak robisz 4 lub 5 to z przerwami i rozgrzewką mamy już 30 jak nic ;-)

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #7 : 18-10-2018, 17:38:12 »

Wg tego

https://www.budujmase.pl/trening/tabata-czym-polega.html

Tabate robi sie raz bo jak masz sile zrobić ja 5 razy, to znaczy, ze robisz ja źle
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 18-10-2018, 21:30:38 »

I zrobisz ją bez rozgrzewki?

Wg tego

Tabate robi sie raz bo jak masz sile zrobić ja 5 razy, to znaczy, ze robisz ja źle
Wg. tego artykułu, tabata to tylko wycinek treningu:
Choć sama właściwa część treningu typu tabata trwa jedynie 4 minuty, cały trening z pewnością będzie oscylował w okolicy pół godziny. Przed każdym tak intensywnym wysiłkiem musisz solidnie się rozgrzać, biorąc pod uwagę każdą część swojego ciała.

« Ostatnia zmiana: 18-10-2018, 21:34:02 wysłane przez McBren » Zapisane
corvus
Opinii: (8)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 19-10-2018, 16:49:44 »

Artykuł zdaje się dotyczyć włączenia tabaty jako dodatkowego segmentu do treningu opartego na ćwiczeniach oporowych.
Tabatę, jeśli już robię to zazwyczaj po rozgrzewce, jednak sawiam tezę, że łącznie z nią, skuteczna sesja treningowa może trwać poniżej pół godziny.

Co nie zmienia faktu, że raczej nie polecam realizować planu treningowego w czasie drogi do roboty

.
fishdick
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 19-10-2018, 21:11:56 »

Wg tego

Mozna, mozna. Z krotkimi przerwami do upadlego, ale mozna. Nie jestem pewien, czy to zgodne z zalozeniami HIITU, ale moja dziewczyna byla tak zawzieta, ze potrafila tak prawie godzine. Cztery, piec razy w tygodniu.
Generalnie to kilkuminutowe HIITY sa trudne dla poczatkujacych, potem, to jak Corvus napisal, raczej trening uzupelniajacy, zreszta zalezy, kto co chce osiagnac.

A w temacie. 800 metrow w desantach nie spowoduje skrecenia kostki jak beda ciasno zawiazane, i przy odpowiednim stawianiu stop nie rozwali kolan, chyba ze jestes bardzo ciezki, albo masz slabe maziowki.
Tak czy inaczej, chociaz w wojskowych trepach mozna biegac, to mija sie to z celem, bo i technika cierpi, i mozna sie jednak kontuzjowac latwiej niz w butach sportowych.
Ja ci radze tak: kup jakis tani rower, skroci ci to kilkukrotnie czas dotarcia do pracy. Zaoszczedzone pare minut spedz na przebraniu sie w dres i adidasy, czy co tam wolisz i pobiegaj sobie na serio, albo zrob jakas tabate, czy cos. A jak bedziesz popylal rowerkiem ile fabryka dala, to tez niezle cardio exercise.

Tactical menel
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 19-10-2018, 22:20:46 »

Tak czy inaczej, chociaz w wojskowych trepach mozna biegac, to mija sie to z celem, bo i technika cierpi, i mozna sie jednak kontuzjowac latwiej niz w butach sportowych.

Powiedz to Emil Zátopkowi który biegał w wojskowych butach po śniegu na poligonie.
Biały
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 20-10-2018, 09:44:25 »

Paweł Mej biega maratony (prawie setka) boso po asfalcie, Ryszard Kałaczyński przebiegł 365 maratonów w 365 dni. To są wyjątki, chyba nie trzeba pisać jak takie próby skończyłyby się u większości ludzi.
fishdick
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 20-10-2018, 21:53:41 »

Powiedz to Emil Zátopkowi który biegał w wojskowych butach po śniegu na poligonie.

A... A... Ale o co chodzi? Jak mialem nascie lat gralem w glanach w pilke. Na sniegu tez. I co?
Napisalem, ze mozna, ale w adidaskach jest mniej chujowo. To nieprawda?
Cale wojsko biega w wojskowych butach po poligonie, czasem nawet po sniegu.Czasem nawet ponad 800 m.
Sam nieraz biegalem w wojskowych butach, czasem po sniegu, i podtrzymuje moja opinie z cytowanego postu: mozna, ale mozna tez w lepszych butach, krzywda sie raczej nie stanie, choc pechowiec nawet i w cipie palec zlamie, wiec lepiej podejsc do tego pomyslu z rezerwa, przemyslec czy ma to wiekszy sens.

Tactical menel
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 21-10-2018, 09:06:37 »

Odpowiadając na zadane pytanie Chichot   800m to nie jest bieganie. Martwisz się takim podbiegiem a nie martwisz się, ze będziesz potem w nich cały dzien zapierdalał w pracy?

Nic się z tego powodu /podbiegu/ Twoim stawom nie stanie. Chyba że jesteś strasznie gruby, ale wówczas obawiałbym się o Twoje stawy w każdym podbiegu, jak sie odpowiednio wcześniej nie przygotujesz....

But jak but. jeden lepszy drugi gorszy.  Ale łapanie się że to tylko but do jednodniowych wycieczek dziennych a ten do nocnych w suche dni - to już szczyt kretynizmu. Howgh
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: