trwa ładowanie paska...
11-12-2018, 06:38:41 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kurtka Carinthia G-Loft ISG 2.0 Hybrid Jacket  (Przeczytany 575 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
cahir79
Opinii: (4)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« : 11-10-2018, 10:05:10 »

Ktoś może ma doświadczenia? Nosił przez dłuższy czas. Przymierzam się do zakupy, ale ponieważ cena to prawie równowartość nerki, chciałbym zdobyć dodatkowe info niż to, co jest w kilku filmach na YT.
tost
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 17-10-2018, 14:00:52 »

Powitał ponownie.
Kurtkę posiadam od grudnia zeszłego roku. Zakupiona przez neta w e-militaria.pl, cena pozostała bez zmian do teraz. Używana głównie w mieście i łazikowaniu po lesie. Wziąłem rozmiar L, mam 184cm wzrostu, ok102cm w klatce 84kg wagi.
Noszona przy temperaturze około +8st na t-shirta nie przegrzewała i utrzymywała komfortową ciepłotę. W temperaturach ok -5st noszona na polar 100 i koszulkę z merino było idealnie. Lekki deszcz przez ok. 1h nie robi jej krzywdy. Soft na rękawach ładnie sperla wodę i nie nasiąka. Część korpusowa a właściwie jej wierzchnia warstwa lekko nasiąka jednak mokra nie wychładza i nie czuć żeby wilgoć wchodziła w kolejne warstwy odzieży. Założona na grubszy polar (w moim przypadku Liberty) nawet przy -14st przy nie dużym wysiłku (picie piwa) skutecznie grzała i chroniła przed wiatrem. Jednak nie jest to postojówka więc osoby marznące powinny poszukać czegoś ciut cieplejszego. Kaptur dzięki zastosowanej regulacji dobrze przylega do głowy i nie utrudnia korzystania z czołówki. Zamki bryzgoszczelne sprawdzają się wyśmienicie i nie zacinają się. Główne kieszenie wyłożone cienkim materiałem przypominającym polar pomagają ogrzać zmarznięte dłonie. Bez problemu mieszczą 1l termos esbita, 1,5l butelkę wody, czy 0,7 wódy jak kto woli. W drugą kieszeń wrzucasz zapoję czy słoik ogórków i meeting będzie udany. Rozpinane boki kurtki skutecznie pozwalają regulować wentylację i ułatwiają dostęp do sprzętu np. w pouchu na pasie czy do kieszeni w odzieży pod kurtką. Velcro na ramionach dobrej jakości. Nie jestem osobą która bardzo niszczy rzeczy czy jakoś przesadnie o nie dba ale po dość krótkim czasie (jakoś w lutym) zaczął pruć się jeden ze szwów mankietu na lewym rękawie. Na szczęście mankiet jest wykonany z elastycznego materiału bez membrany więc łatwo można to było naprawić. Co do wytrzymałości mechanicznej części korpusowej miałem pewne wątpliwości bo materiał wydaje się dużo cieńszy niż w Buffalo ale mój pies szybko je rozwiał. Jako że podczas zabawy lubi czasem skoczyć przednimi łapami na klatę (ok30kg) to zahaczenie pazurami nie spowodowało żadnego zaciągnięcia materiału czy szwów.
Ogólnie fajna kurtka ale troche droga. Z drugiej strony Helikonowy Level 7 tez nie jest najtańszy a nadaje sie tylko na mrozy. Tu mamy uniwersalna hybrydę dzięki której kurtkę można użytkować przed dłuższy okres w roku.
Jako że jestem w pracy nie mam możliwości wrzucenia żadnych zdjęć, jeśli jednak będę mógł jeszcze jakoś pomóc dawaj znać.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
Tagi: google

Skocz do: