trwa ładowanie paska...
27-06-2019, 04:56:24 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tabletki do uzdatniania wody  (Przeczytany 16503 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Barton_
Opinii: (0)
Uciszony
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« : 03-08-2018, 17:43:31 »

Czy ktoś z Was ma wiedzę nt naczynia, w jakim można uzdatniać wodę do picia tabletkami na bazie chloru?
Czy taki zabieg w zwykłej butelce PET jest bezpieczny dla zdrowia?
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 03-08-2018, 18:45:54 »

Uzdatnianie wody wszelkimi tabletkami najlepiej przeprowadzać w naczyniu, które będzie dla tego procesu obojętne. Jednak zawartość związków na bazie chloru jest na tyle znikoma że możesz to robić w PET, Tritanie lub innych naczyniach które są przeznaczone dla żywności. Omijał bym glin i stal choć to IMO także nie będzie jednorazowo miało jakiś bardzo negatywny wpływ na organizm ludzki. Chyba że podasz w skrajnych warunkach taką uzdatniona wodę dziecku, a będziesz miał wybór naczynia i będziesz to powtarzał kilka/kilkanaście razy..., ale z kolei w skrajnych i surwiwalowych warunkach ważniejsze będzie nawodnienie organizmu niż śladowe ilości jakiś związków.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
buniu
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 03-08-2018, 19:03:19 »

W razie braku tabletek można użyć ACE Chyba 1kropla na 1litr CHYBA
traditionales
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 05-09-2018, 14:59:11 »

Jeszcze ozonowanie wody jest dobrym pomysłem.

Pozdrawiam.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 05-09-2018, 16:13:03 »

Jeszcze ozonowanie wody jest dobrym pomysłem.

Cześć... kolego... nowy...
Ozonowanie wody... rewelka! Zwłaszcza w warunkach terenowych... Z politowaniem     
Warto ogólnie mieć w edc niedużą butlę z O3  Chichot

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Windske
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 21-12-2018, 12:20:27 »

Lepiej bawić sie w kupno tabletek czy zainwestować w dobry filtr?
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 21-12-2018, 17:54:04 »

zainwestuj w dobry filtr. W zapasie 2 tabletki warto mieć. np. by zbiornik wody  oczyścić, jak woda za długo stała.
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 09-01-2019, 20:16:01 »

Są małe generatory ozonu na akumulatorek. Mieści się toto na dłoni. Dedykowane dla myśliwych do usuwania smrodu z kości ... albo jakoś tak (dopiero badam temat a wszystko po angielskiemu).
Ja chciałem kupić aby na przykład w wodoszczelnym worku wrzucić to z jakimś ubraniem albo butami celem odsmrodzenia. Zakładam, że dałoby radę wygenerować w takim samym worku ozon ... wlać wodę i pomieszać ?
Styknie, żeby wodę zdezynfekować ?

Koło 17 dolców na amazonie. Szukać pod hasłem: Ozone Generator Refrigerator Deodorizer Air Purifier Sterilizer Scent Eliminator for Hunting Gear Bag.
Są też jakieś na Aliexpresie. Tylko uwaga, niektóre równie małe są tylko na 220 z wtyczką do gniazda, której czasem nie widać na zdjęciach.

(Wiem, że są suszarki do butów z ozonowaniem ale te co widziałem są na 220V więc do ozonowania czegokolwiek w terenie to nienajlepszy pomysł).
Robin(L)
Opinii: (6)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 09-01-2019, 20:31:43 »

Są małe generatory ozonu na akumulatorek. Mieści się toto na dłoni. Dedykowane dla myśliwych do usuwania smrodu z kości ... albo jakoś tak (dopiero badam temat a wszystko po angielskiemu).

Przyjeżdża do nas gość ozonować konie (nie całe konie tylko podawać im ozonowaną wodę) i ma maszynę wielkości starego peceta + butlę z gazem. Chyba jakby się dało prościej to nie targałby tego ze sobą? A poza tym to wąchałeś taką ozonowaną wodę? Wali jak szambo :|
« Ostatnia zmiana: 10-01-2019, 20:33:29 wysłane przez Robin(L) » Zapisane

Głupi się zastanawia, mądry napierdala
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 20-01-2019, 11:56:43 »

Tak wspomniałem bo jak ktoś już szuka możliwości ozonowania to jest to mniejszy sprzęt.
Sam nie mam jeszcze tej maszynki i planowałem tylko buty ozonować profilaktycznie od czasu do czasu bo moje raczej nie śmierdzą. Ewentualnie ubrania. Mam dwie kurtki z lumpeksu z których po ponad 10 praniach, moczeniu w occie, praniu w wybielaczu nadtlenkowym, płukaniu w olejkach i innych wariactwach pralkowo-miednicowych nie udało mi się wywabić smrodu lumpexu. Mała szansa, żeby ozon to zabił bo to raczej zapach chemiczny niż jakaś produkcja bakterii albo grzybów ale zobaczymy ...
Volo
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo!

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 07-02-2019, 13:02:32 »

Ubrania z lumpexu są odkażane w komorach formaldehydowych dlatego tak specyficznie śmierdzą, ozon Działa zabójczo na organizmy jedno- i wielokomórkowe o niskiej specjalizacji komórek, tj. bakterie, wirusy czy grzyby.
Ozon to do butów, zatęchłych ubrań, pomieszczeń wszędzie tam gdzie działały jakieś "gadziny".

Koso
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 07-02-2019, 16:36:06 »

Na zabicie zapachu czasami pomaga soda oczyszczona, dużo nie kosztuje, można spróbować tutki są na necie. Co do ozonowania wody, w warunkach domowych nie jest możliwym osiągnięcie sensownych rezultatów, na skalę przemysłową owszem. Co do ozonowania butów to jak dla mnie jeszcze większa ściema. Pewnie coś tam daje ale największy sens miałoby szczelne zamknięcie tak ozonowanych butów, trochę jak przy czyszczeniu klimy w aucie. W przeciwnym wypadku efekt placebo i da tyle samo co wywalenie butów na balkon żeby się przewietrzyły. 

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
Volo
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 08-02-2019, 06:43:26 »

Buty u szewca wsadzają do komór ozonujących, ja w domu daję worek na śmieci i dmuchawę do środka mocuję gumką, zostawiam tylko mały otwór żeby nadmiar ozonu mógł się wydobyć i nie rozwalił worka. Taki zabieg trwa ok 20min. Ozon ma bardzo dobre właściwości penetrujące i jest ok 50 razy skuteczniejszy w dezynfekcji niż chlor.
Też nie wierzyłem w ozonowanie, zbudowałem odpowiednio mocny ozonator (duuuużo mocniejszy niż mini pompeczki do klimatyzacji samochodowej) i teraz używam w razie potrzeby, najczęściej po praniu butów.

Koso
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 08-02-2019, 08:42:11 »

No to taki zabieg coś tam daje ale kiedyś rozmawiałem z gościem, który miał możliwość testowania laboratoryjnego czegoś takiego to niestety wszystkie jego próby kończyły się tym, że jak bakterie i inne drobnoustroje były tak były nadal, tylko w trochę mniejszych ilościach.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
Volo
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 08-02-2019, 12:36:42 »

Wiadomo, że jak grzyb wejdzie głęboko to lipa, ale nie dopuszczając do mega zagnojenia to jest sens takie coś stosować.
Poza tym, do odgrzybiania ścian też stosują ozonatory w dużych wydajnościach (powyżej 5g/h) i daje to podobno efekty bo ozon ma bardzo dużą przenikalność.
U siebie mam wytwornicę 10g/h i już kilka sekund po uruchomieniu trzeba wychodzić z pomieszczenia bo szczypie w oczy i gryzie w gardło jak cholera.

Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: