trwa ładowanie paska...
19-12-2018, 00:23:28 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Możesz liczyć tylko na siebie, raport o Obronie Cywilnej Kraju  (Przeczytany 1440 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« : 03-07-2018, 10:34:09 »

Artykuł:
https://www.infosecurity24.pl/cywile-bez-ochrony-alarmujacy-raport-o-obronie-cywilnej-kraju

Może amerykańska moda na budowanie schronów i przygotowywanie zapasów jedzenia nie jest całkiem pozbawiona sensu ?
Maska, kilka filtropochłaniczy, słoiki z wekami, tak na początek ? 

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
elrond33
Opinii: (25)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 03-07-2018, 12:11:13 »

Co do sygnalizacji, to zamiast syren powinni używać fejsbuka, od razu wszyscy będą poinformowani Z politowaniem

Mr Mruk - chusteczki EDC (póki co) i nie tylko (niebawem).
PJU
Opinii: (11)
Ekspert

Miejsce pobytu: Z małego miasteczka.

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 03-07-2018, 12:38:30 »

... słoiki z wekami ...

Co to kur....a jest?  

Kromka z chlebem?

5.56x45, 7,62x39, 9x19, 12/76
arend
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: na razie warszawa(no dobra podwarszawa)

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 03-07-2018, 14:29:52 »

Znaczy że ten cały WOT będzie tylko ochraniał tylko ewakuację decybentów w bezpieczne rejony a resztę to niech szlag trafi

Kurs przeżycia w rosyjskim specnazie jest tak surowy, że kto go przeżyje, już dalej żyć nie chce.

-Hi! I am looking for a job twoju mać!
Wedrowiec
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 03-07-2018, 16:12:53 »

Co do sygnalizacji, to zamiast syren powinni używać fejsbuka, od razu wszyscy będą poinformowani Z politowaniem

Wiadomość sms nie była by głupia, ale trudno liczyć na telefonię czy internet w razie W.
Ile osób jeszcze pamięta co znaczą określone sygnały alarmowe ?

Ale przede wszystkim :

cały WOT będzie tylko ochraniał tylko ewakuację decybentów w bezpieczne rejony a resztę to niech szlag trafi

Co to kur....a jest?  

Kromka z chlebem?

Mogłem napisać słoiki z przetworami    

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
RNL
Kierownik forum
Opinii: (0)
*

« Odpowiedz #5 : 03-07-2018, 16:50:58 »

To jest logiczne- na chuj skuteczny system ostrzegania, jeśli nie ma schronów?
Biały
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 04-07-2018, 01:55:11 »

Znaczy że ten cały WOT będzie tylko ochraniał tylko ewakuację decybentów w bezpieczne rejony a resztę to niech szlag trafi

Mylisz Wojska Obrony Terytorialnej z Obroną Cywilną Kraju

https://terytorialsi.wp.mil.pl/
http://www.ock.gov.pl/
Wedrowiec
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 04-07-2018, 17:33:41 »

To jest logiczne- na chuj skuteczny system ostrzegania, jeśli nie ma schronów?

Na chuj dzwonić po karetkę, skoro przyjedzie po 30 minutach a samochodem dojadę do szpitala w 15 ?

Problemem jest nie tylko brak schronów, ale również odpowiednich szkoleń, sprzętu, itd.

RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #8 : 05-07-2018, 16:57:02 »

Na chuj dzwonić po karetkę, skoro przyjedzie po 30 minutach a samochodem dojadę do szpitala w 15 ?

Problemem jest nie tylko brak schronów, ale również odpowiednich szkoleń, sprzętu, itd.
,

Jeśli możesz jechać samochodem, nie potrzebujesz karetki
Wedrowiec
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 05-07-2018, 17:13:31 »

Pisałem gdzieś o wzywaniu karetki dla siebie ?

Koso
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 12-07-2018, 02:28:48 »

Sprawa wraca co roku tylko raz mniej lub bardziej nagłośniony a w temacie OC nie zmieniło się za dużo przez ostatnie 10 lat. I śmiem twierdzić, że nic się nie zmieni do póki nie zmienią kompetencji poszczególnych organów i nie rozgraniczą Zarządzania Kryzysowego z OC bo to jest największy problem.
Wiadomość sms nie była by głupia, ale trudno liczyć na telefonię czy internet w razie W.
Powiadamianie telefoniczne działa czy jest super skuteczne ciężko powiedzieć. Walczą też z apkami ale moja wiedza na ich temat zatrzymała się na etapie mocno miernym więc nie wiem czy już poprawili to czy nie. Po za tym w razie prawdziwego W wchodzi tv, radio itp.
Ile osób jeszcze pamięta co znaczą określone sygnały alarmowe ?
I tu wychodzi brak edukacji w tych tematach podział sygnałów alarmowych na lotnicze itp. dawno znieśli w tej chwili jest tylko alarm i odwołanie alarmu i ciężko się nie domyślić o co chodzi jak się już go usłyszy.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #11 : 12-07-2018, 18:09:04 »

Pisałem gdzieś o wzywaniu karetki dla siebie ?

Do kogo byś nie wolał, jak przeżyje transport samochodem prywatnym, to karetka nie była potrzebna.
Wedrowiec
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 12-07-2018, 19:12:59 »

Do kogo byś nie wolał, jak przeżyje transport samochodem prywatnym, to karetka nie była potrzebna.

Można tak powiedzieć o sporej części państwowej służby zdrowia, że nie jest potrzebna.

RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #13 : 12-07-2018, 22:23:21 »

Można tak powiedzieć o sporej części państwowej służby zdrowia, że nie jest potrzebna.

Póki co, można powiedzieć, niemal wszystko
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: