trwa ładowanie paska...
16-11-2018, 14:41:11 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Taktyczne buty do pracy bez gore-tex bądź z nim  (Przeczytany 1828 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Aszurbanibal
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 06-06-2018, 11:05:42 »

Witam potrzebuje pomocy w doborze bucików, kończą mi sie bates falcon i rozglądam sie nad nowym butem.  Żeby zbytnio nie przesadzać to postanowiłem zakup 2 par jedna zima a drugie lato i okresy przejściowe..... najbardziej zależny mi  na tym żeby bucik oddychał niestety musi być czarny tego nie przeskoczę,  bez dodatków i wstawek chodzi mi o czyszczenie i konserwacje.Chciałbym również żeby to była klasyczna  licówka bez gore tex i tu robi się problem bo większość producentów robiących taktycznego buta pakuje do nie go gore tex.....
    Panowie naczytałem się już opinii  odnośnie gore tex, zdania są podzielone, głownie wszyscy się wypowiadają o górach, śniegu i porannej rosie i strasznie im zależny na tym  zęby but nie puścił wody do środka.... ale nikt nie pisze o miejskiej dżungli i oddychalnosci latem bo głownie oto mi chodzi, wiadomo ze jesień to już inne temperatury..... ktoś zaraz powie ze gore nie nadaje sie na lato to czemu producenci nie robią odpowiednika bez membrany?? 

Wybrałem meindl
model Police trex
http://military.meindl.pl/p/police-trek-gtx®
strasznie mi sie podobaja gdyby nie gore tex to nawet bym sie nie zastanawial:)
Lowa:

-Z8N GORE-TEX
http://www.butybojowe.pl/produkt/buty-lowa-z8n-gore-tex

-Z6S GTX Black
https://specgear.com.pl/lowa/386-buty-lowa-z6s-gtx-black.html

-UPLANDER Black TL wersja bez gore-tex

http://butywojskowe.pl/product_info.php?products_id=64

Haix:

-HAIX Ranger GSG9 – X
https://krismark.pl/produkt/haix-ranger-gsg9-x/

-HAIX Black Eagle Tactical High 2.0 /GTX
https://krismark.pl/produkt/haix-black-eagle-tactical-high-2-0-gtx/

Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 06-06-2018, 12:51:52 »

Da się chodzić w butach z gore w lecie, ale z jednej strony zależy to od cech osobniczych, intensywności tego chodzenia, temperatury no i rodzaju butów.
Generalnie, nie ma co oczekiwać komfortu.

Z tych które wymieniłeś, na lato brałbym Police trex albo Z6S GTX Black, ponieważ są niższe od pozostałych 

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
aciepk
Opinii: (16)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 06-06-2018, 15:04:53 »

Z tych które wymieniłeś na lato brałbym Uplandery TL, a na zimę Uplandery GTX Chichot. Mam uplandery TL bez gore i sobie je chwalę, bardzo wygodne i nadzwyczaj lekkie jak na tak wysokie buty (są lżejsze od niższych Z6). Po ich zakupie i kilku dniach noszenia moje zachwyty nad Z6 się ulotniły i jak Zetki się rozlecą to z pewnością na ich miejsce sprawię sobie uplandery z GTX.

Co do wyboru z gore czy bez, to w moim przypadku w temperaturach powyżej 20 stopni butów z gore nie używam, chyba że wiem na sto procent, że będę maszerował w błocku, albo mokrej trawie. Natomiast jeżeli to mają być służbowe buty do, nie wiem, patrolowania miasta albo stania na rozgrzanym asfalcie to gore jest moim zdaniem kiepskim pomysłem.
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 06-06-2018, 15:40:01 »

Przeoczyłem że Uplandery TL bez gore  Chichot
W takim układzie nie ma co kombinować 

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
wojtekn
Opinii: (5)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: wawa/kupienin :D

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 06-06-2018, 15:46:08 »

A moje uplandery bez gore nie oddychają tak super w porównaniu do innych butów bez gore, podobnie jak i zefiry.
A paradoksalnie cięzki desert elite oddycha o wiele lepiej, i nie jest to tylko moja opinia!

koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy [pecado]
2. Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!
Aszurbanibal
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 06-06-2018, 17:00:15 »

Wiedz sprawa sie wyjasnia...... co do UPLANDER Black TL to powiedz mi jak wygląda podeszwa jak jest ze ścieralnością na asfalcie, może wiesz i czy nie czujesz się w nich jak byś chodził w chodakach?
wojtekn
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 06-06-2018, 21:28:24 »

uplandery są lekkie i wygodne,
o dziwo wymagały troszkę rozchodzenia u mnie,
mają mundurowy look a nie adidasowaty (wada i zaleta może to być)
na miasto cholewka trochę za wysoka ale nie tragedia,
batesy falcony były bardziej miękkie ale pod względem oddychalności tez nie jakieś szałowe, (rewelacyjna przyczepność!)
ale to bylo lata temu kiedy używałem o wiele gorszych skarpet.
podeszwa na pewno mniej się sciera niż w zefirach pustynnych.
jednak na upały malo ich uzywam bo wybieram desert elite w pierwszej kolejności.

koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy [pecado]
2. Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!
Michal_G
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 07-06-2018, 09:44:40 »

Jeżeli jednak zrezygnujesz z wymogu "braku wstawek" to na lato rozważ Gromy od Protektora, wersję bez membrany. Do "miejskiej dżungli" idealne, używam od lat.
Aszurbanibal
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 07-06-2018, 11:35:54 »

Falcony jak na razie jeśli chodzi o wygodę i przyczepność to lepszych na nodze nie miałem, i tego się trochę obawiam ze uplander nie będzie taki jak bates ale cóż zaryzykuje w koncu to lowa . Powiedz mi jeszcze to zwykłej licówki używasz super skarpet?? jest w ogóle sens pakowania się w termo activ bez gore??
Witosław
Zaawansowany użytkownik

Bacon eating infidel

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 07-06-2018, 14:43:25 »

Te chyba spełniają wszystkie wymagania.
https://www.prabos.pl/produkt/buty-taktyczne-vagabund-high-black/

Skoro rząd nie ufa obywatelom z bronią, to ja nie będę ufał reprezentantom rządu noszącymi broń.

Wojna ma pewien plus -zabijasz swoich wrogów, w czasie pokoju nie możesz im nawet gęby obić.
Rob
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 07-06-2018, 17:35:31 »

Zależy jaka wyściółka GTX. Performance Comfort nie mogę nosić nawet zimą, a Extended Comfort są dla mnie ok również w lecie. Z Extended Comfort nosiłem Salewy MTN Trainer (bodajże II generacja), Salomony XA Pro Mid i Haix Nepal Pro. Robiłem w nich kilkudniowe marsze po 30-50 km dziennie, w lecie. Wszystkie te buty oddychają wg mnie lepiej niż Lowa Zephyr bez GTX i Uplander Desert, również bez GTX. Ww. wymienione modele Lowa nawet bardziej śmierdzą po przepoceniu. Te Lowy bez membrany kupiłem raz i więcej tego nie zrobię.
wojtekn
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 07-06-2018, 17:53:25 »

Rob, wlasnie coś jest nie tak z tymi dwoma lowami, znaczy uplander (ja mam czarne) i zefiry pustynne, jedne i drugie bez gore, (ps znaczy z oddychaniem, bo wygoda super)
a taki desert elite rewelecja!
W goretexowych bellevilach zamszowych za to mega komfortowo jesli chodzi o pocenie samo.

Powiedz mi jeszcze to zwykłej licówki używasz super skarpet?? jest w ogóle sens pakowania się w termo activ bez gore??
Jest sens w chodzenia w bawelnianych skarpetach z hipermarketu jeśli pracujesz nogami?
To już sam sobie musisz odpowiedzieć.
Ale pierwsza warstwa od ciała IMO jest ważniejsza, wole mieć dobrą bieliznę i skarpy a przeciętne powłoki niż super membranę i bawełnę lub "termoactiv" z tesko!
« Ostatnia zmiana: 07-06-2018, 17:58:16 wysłane przez wojtekn » Zapisane

Aszurbanibal
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 07-06-2018, 19:51:37 »

Witosław VAGABUND HIGH black masz takie na nogach?? ciekawie wyglądają tylko ze skorki,lepiej je czyścic wtedy:)
Witosław
Zaawansowany użytkownik

Bacon eating infidel

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 08-06-2018, 06:34:23 »

Nie, ale pozytywnie wspominam inny model tej firmy.

Skoro rząd nie ufa obywatelom z bronią, to ja nie będę ufał reprezentantom rządu noszącymi broń.

Wojna ma pewien plus -zabijasz swoich wrogów, w czasie pokoju nie możesz im nawet gęby obić.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
Tagi: google

Skocz do: