trwa ładowanie paska...
22-07-2018, 01:24:50 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kurs TCCC  (Przeczytany 1588 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
RazorS
Opinii: (8)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Per aspera ad astra

Ignoruj
« : 04-04-2018, 22:20:29 »

Parę ich na rynku widziałem - Wir, E-M-S i kilka pomniejszych firm.
Ktoś? Coś?
Kompletny laik ma tam czego szukać, czy raczej powinno się mieć wyjściowo chociaż KPP?
arend
Opinii: (15)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: na razie warszawa(no dobra podwarszawa)

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 05-04-2018, 03:00:17 »

Moim zdaniem kurs KPP jest więcej wart niż te wszystkie pseudo T3C.

Kurs przeżycia w rosyjskim specnazie jest tak surowy, że kto go przeżyje, już dalej żyć nie chce.

-Hi! I am looking for a job twoju mać!
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 05-04-2018, 08:05:48 »

stawiałbym na KPP - zrobić i nie zdać Chichot bezpieczniej w tym kraju  

chyba że potrzebujesz papier.
petelicki
Opinii: (26)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 05-04-2018, 09:56:20 »

Ja polecam szkolenia z nimi:
http://kravmaga-szkolenia-kravmed.pl/  (strona może wygląda na wczesne lata 90' ale poziom szkoleń jest znacznie lepszy ;-) ). Najlepiej zadzwonić, bo nie mają stałego harmonogramu szkoleń.

Szkolenie TCCC jest prowadzone między innymi przez ratownika (i zarazem żołnierza), który spędził całkiem sporo czasu na misjach. Reszta kadry też ma niczego sobie doświadczenie. No i do tego bardzo konkurencyjna cena, chyba ciężko znaleźć tańszy, sensowny kurs.

A samo KPP wcześniej na pewno nie zaszkodzi...choć konieczne nie jest.
arend
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 05-04-2018, 11:59:35 »

Problem w tym że o ile wiem żadna z firm robiących szkolenia z T3C nie ma certyfikatów na te szkolenia
Ale moja wiedza w tym zakresie to stan na koniec 2016 roku, może coś się zmieniło.

Kurs przeżycia w rosyjskim specnazie jest tak surowy, że kto go przeżyje, już dalej żyć nie chce.

petelicki
Opinii: (26)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 05-04-2018, 12:43:53 »

To fakt, kravmed żadnych certyfikatów też nie oferuje. Przypuszczam, że możliwość otrzymania uznanego, honorowanego na świecie certyfikatu automatycznie winduje cenę x5-10; do poziomów raczej nieakceptowalnych dla normalnych zjadaczy chleba, którzy nie dostają dofinansowania do takich kursów.
arend
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 05-04-2018, 15:50:25 »

Widzisz mój w pełni certyfikowany kurs zrobiony przez izraelczyków nie jest akceptowany przez MON bo robiony był w Kaliningradzie nie w Texasie
Tak to w tym kraju jest.

RazorS
Opinii: (8)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Per aspera ad astra

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 05-04-2018, 18:37:36 »

To fakt, kravmed żadnych certyfikatów też nie oferuje. Przypuszczam, że możliwość otrzymania uznanego, honorowanego na świecie certyfikatu automatycznie winduje cenę x5-10; do poziomów raczej nieakceptowalnych dla normalnych zjadaczy chleba, którzy nie dostają dofinansowania do takich kursów.

Tzn. certyfikaty to te firmy wydają - np. Wir'u. Arend miał na myśli, że same firmy nie są certyfikowane
Koso
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 05-04-2018, 20:29:24 »

Tzn. certyfikaty to te firmy wydają - np. Wir'u. Arend miał na myśli, że same firmy nie są certyfikowane
Nie będę się kłucić i niech mnie ktoś poprawi ale te "certyfikaty" są tyle warte co własnoręcznie wydrukowany dyplom w paincie... Przecież to nie ma żadnej wartości urządowej tylko na zasadzie byłem i za dużo nie wyniosłem. Niestety jak już kolega arend wspomniał w tym dziwnym kraju wszystko jest na opak i jakieś "gówniane certyfikaty" wydane na 3 lata bo tak sobie Janusze biznesu wymyślili, które nie mają mocy prawnej są ważniejsze niż coś co faktycznie ma urzędowe poświadczenie.
Wracając do tematu znam kilku którzy byli u WIRa i sobie chwalili ale sporo wiedzy i jak się jest totalnie zielonym to ciężko to odrazu przyswoić także przydałaby się jakaś lektura o T3C przed kursem.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
Sahar
Opinii: (16)
Ekspert

Użytkownik kompasu

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 05-04-2018, 23:23:10 »

WIR. Polecam. Dzieli się tym co Ci potrzeba

TactiCool
kufel_wro
Opinii: (20)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 09-04-2018, 08:44:49 »

Pomyśl o szkoleniu w Katowicach na terenie Works11
https://swatrange.pl/medyczne/

Generalnie robią szkolenia tylko dla resortowych.
Więcej info na PW

past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 16-04-2018, 12:41:43 »

E-M-S robi extra kursy , byłem polecam. Szkolenie prowadzą praktycy. Praktycznie 70% ćwiczeń, w kuluarach wiele mozna siedowiedzieć tzw" smaczków". Kursanci często praktycy pozaresortowi też dzielą sie wiedzą
Na FB są informacje gdzie Robert szkolił. Wiem że jakoeś punkty uzyskuje siepo tym kursie ( nie mam pojęcia co to za punkty , ale sporo medyków o to pytało).
Okruch
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: C.K. Miasto Tarnów

Bo do tanka trzeba czworga

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 26-04-2018, 14:07:59 »

Punkty skilla nie żartuję, http://www.oil.org.pl/xml/oil/oil72/tematy/sprawy/punkty

Jestę survivalowcę, emerytury się nie boję
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
Tagi: google

Skocz do: