trwa ładowanie paska...
14-07-2020, 02:37:17 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o słowa: trauma kit, apteczka, jak rozeznać aktuale mody  (Przeczytany 3697 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
cosinus
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« : 19-03-2018, 02:09:49 »

Czy oprócz marketingu różnią się słowa na "jakiś pojemnik" gdy nazywa się "trauma kit" a gdy nazywa się "apteczka"
Jak słowa (a chyba skróty) kierują to w obszary profesjonalne, ratowanie amputacji, postrzały, staza itd... jakich haseł się trzymać gdy mowa o nie-wojenną aktywność ubranego W MORO CYWILA

Pojemnik (apteczkę) wyobrazić sobie jako łatwo dostępną (zewnątrz), może zrywalną, ale pada na nią deszcz, a może nieco mniej dostępna, pod pierwszą klapą?
Czy się różni personal insert, mający najmniej co MI SIE MOŻE przydać - co dodaje większa apteczka (troszczę się o grupę) Więc to było o pojemniku.

Teraz o rotacji zawartości: jak będąc kimś amatorem zapewnić rotację, by mieć pełny i świeży zestaw
« Ostatnia zmiana: 19-03-2018, 20:06:14 wysłane przez cosinus » Zapisane
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 19-03-2018, 14:19:08 »

uważam że są dwie skrajności:
1. Ci co nie noszą nic
2. Ci co noszą za dużo
w tym
2a dużo sprzętu, bez umiejętności obsługi
2b dużo sprzętu, bez rozeznania faktycznych potrzeb.

Pakowanie dla grupy - apteczkę należy dobrać do rodzaju zagrożeń. Ale zanim się zacznie dbać o grupę należy zrobić kurs PP, EFR itp KPP  - by nie dźwigać jak osioł, i by grupa doceniła to. Same chęci to mało Chichot

Same dobre chęci i staza - to wbrew zasadom najczęściej, można zrobić więcej szkody niż pożytku.

Rotacja? Zużyć cześć elementów na inne cele. I brać świeży zestaw, na kolejny rok.
« Ostatnia zmiana: 19-03-2018, 14:20:55 wysłane przez zirkau » Zapisane
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 19-03-2018, 20:24:36 »

uważam że są dwie skrajności:
1. Ci co nie noszą nic
2. Ci co noszą za dużo

Zapytałem, bo gdzieś właśnie ktoś z branży taktyczno-bushcraftowej jeden drugiemu zaleca jedynie opatrunek (de facto postrzałowy) armii takiej lub innej, w aktywności leśnej przydatny raz na dwieście osobo-lat.
A już zdębiałem, jak w militarnych sklepach internetowych jest imitacja stazy (dział prawny napisał stosowną klauzulę). To aż do tego dochodzi chęć upodobniania się podczas zabawy w wojsko?

Jestem amatorem, i z żałością i zażenowaniem wspominam epizody "szkoleń" PP przy prawku jazdy, szkoleniach bhp itd...
Co mi sie z apteczki przydało, to opatrunki "z dolnej półki" (kilkakrotnie, dla siebie/innego człowieka), i środek przeciwbólowy bez recepty (wiem, nie jest to ortodoksyjnie mile widziane). Fajnie jest edecować jakąś dobraną do swojej sytuacji apteczkę. Pierwsza to był gotowiec z biedry czy lidla, w miarę podzielenia na dwa zestawy i upływu czasu nabyty nowy pojemnik, i nieco odnowiona zawartość (zakup w aptece).

Widzę, że też zaczyna moda królować, a nie rozsądek

« Ostatnia zmiana: 20-03-2018, 18:12:45 wysłane przez cosinus » Zapisane
RNL
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 20-03-2018, 17:53:42 »

Moj samochodowy trauma kit to kamizelka taktyczna z karocy bo ma odblaski i w kieszeniach ma: dwie apteczki biedronkowe, dwa opatrunki osobiste wp, LM Predator, stetoskop, latarkę, okulary ochronne duzo rękawiczek winylowych, kołnierz Schanza.
Robin(L)
Opinii: (6)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 20-03-2018, 18:50:21 »

Moj samochodowy trauma kit to kamizelka taktyczna z karocy bo ma odblaski i w kieszeniach ma: dwie apteczki biedronkowe, dwa opatrunki osobiste wp, LM Predator, stetoskop, latarkę, okulary ochronne duzo rękawiczek winylowych, kołnierz Schanza.

Co z Ciebie za doktor skoro nie masz stazy. Latarka też pewnie nadal ta z soczewkową żarówką na dwa AAA

Głupi się zastanawia, mądry napierdala
tomking
Opinii: (19)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 20-03-2018, 20:26:07 »

Od kiedy to nieposiadanie stazy świadczy o umiejętnościach udzielenia pierwszej pomocy?  Z politowaniem
I skąd wiesz jaką ma latarkę? Byłeś, widziałeś że pier@@@isz dla pier@@@enia?  Z politowaniem

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Robin(L)
Opinii: (6)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 20-03-2018, 22:06:29 »

Od kiedy to nieposiadanie stazy świadczy o umiejętnościach udzielenia pierwszej pomocy?  Z politowaniem
I skąd wiesz jaką ma latarkę? Byłeś, widziałeś że pier@@@isz dla pier@@@enia?  Z politowaniem

Czego się spinasz i to jeszcze za kogoś?
O stazie pisałem z przymrużeniem oka.
Owszem, znamy się z Alkiem z knivesów więc owszem, widziałem.

Głupi się zastanawia, mądry napierdala
tomking
Opinii: (19)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 20-03-2018, 22:53:27 »

Czego się spinasz i to jeszcze za kogoś?
O stazie pisałem z przymrużeniem oka.
Owszem, znamy się z Alkiem z knivesów więc owszem, widziałem.

Za kogoś też można    Fajnie że się tłumaczysz, również z przymrużenia oka... 
Takie żarciki...kufa...  Spoko

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: