trwa ładowanie paska...
22-06-2018, 13:22:45 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kickboxing... boks?  (Przeczytany 5304 razy)
RazorS
Opinii: (8)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Per aspera ad astra

Ignoruj
« : 25-02-2018, 17:30:57 »

Wpadłem ostatnimi czasy na pomysł, żeby do siłowni dołączyć zajęcia z kickboxingu albo boksu - walenie w worek na siłowni jest fajne ale czuję, że robię to trochę nie do końca zgodnie ze sztuką 

Pomyślałem więc, że może bym znalazł sobie zajęcia z ww. dziedzin - przy czym z takim zastrzeżeniem, że nie wchodzą w grę sparingi 1 vs. 1 (ani w żadnej innej konfiguracji) - nie chcę sobie pozwolić na obicie głowy 

Szukać treningów indywidualnych czy grupowych?
Jak się w ogóle zabrać za szukanie dobrej ekipy/trenera?
Miałem kiedyś epizod z Sistiemą, ale to było z polecenia Chichot
Zosima
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 25-02-2018, 20:44:45 »

Hej, pomysł bardzo dobry, szczególnie z własnego doświadczenia polecam boks, na prawdę można zakochać się w tym sporcie. Myślę że powinieneś poszukać treningów grupowych, indywidualne swoje kosztują, a zakładając że fajnie jest ćwiczyć przynajmniej z dwa razy w tygodniu może okazać się do bardzo finansożerne. Szukanie fajnej sekcji można zacząć prozaicznie od internetu, ale bezcennym będzie też odwiedzenie kilku treningów i zobaczenie co i jak. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie, porządne, nie za lekkie worki, gruszkę, lustra, no i ring, może nie niezbędny, ale jednak fajnie jak jest A sparingi zawsze na początku wydają się czymś nie do pomyślenia, ale po jakimś czasie stają się naturalną i niezbędną częścią treningu. Przy dobrym sprzęcie i rozsądnym sparringpartnerze są całkiem bezpieczne, może się zdarzyć podbite oko czy farba z nosa, ale to part of the game że tak powiem. I co moim zdaniem istotne, sparringi mają sens moim zdaniem po jakimś roku treningów, wtedy ma się na tyle doświadczenia aby próbować na ringu osiągnąć coś ponad chaotyczną szamotanine  . No i na pewno warto sprawdzić trenera, jego doświadczenie uprawnienia etc.
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 25-02-2018, 21:41:04 »

Wpadłem ostatnimi czasy na pomysł, żeby do siłowni dołączyć zajęcia z kickboxingu albo boksu - walenie w worek na siłowni jest fajne ale czuję, że robię to trochę nie do końca zgodnie ze sztuką  

Ani boks, ani kickboxing.
Muay Thai  Spoko

Paradoksalnie, dobry trener dba o to żeby ćwiczący nie zrobili sobie krzywdy.
Raz - uczy właściwej (bezpiecznej) techniki, zwykłe walenie w worek, może zrobić nadgarstkom kuku, diabeł tkwi w szczegółach  
Dwa - na treningi przychodzą czasem bezmózgi, i taki debil też może zrobić kuku   (nie wnikając czy specjalnie czy przez przypadek  Z politowaniem )
Trzy - nie pozwala żeby ktoś się opierdalał  

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
cortezjwrz
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 25-02-2018, 22:02:57 »

Pomyślałem więc, że może bym znalazł sobie zajęcia z ww. dziedzin - przy czym z takim zastrzeżeniem, że nie wchodzą w grę sparingi 1 vs. 1 (ani w żadnej innej

Jak wyżej wspomniano, własnie chodzi o spariingi też dobry trener dobierze Ci partnera i ruszacie w grupie od zera, a każdy przejaw napinki czy przesadzania z siłą ciosów podczas sparingu powinien być ganiony. Paradoksalnie więc - mniej bezpieczny sparing jest z początkującym, który po strzale sie nabuzuje, niż z dłużej trenującym. Ale nie ma się czego bać - od razu nie wrzucą Cie do klatki z jakimś koksem
Pod kątem boksu to warto od razu kask kupić, do tego porządny klub powinien pilnowac, żebyś nie walił na worek tymi samymi rękawicami, których używasz z partnerem. Indywidualne spoko, jako podstawy techniki, ale potem to tylko grupowe i rotacja partnerów, żeby nie mieć jakis nawyków
Cięzko mi doradzić co wybrac - trening boksu nie zaszkodzi Ci potem w przerzuceniu się na muay thai, a i w drugą stronę też nie będzie tragedii. Ja w klubie miałem i to i to - długo chodziłem na muay thai i cały byłem poobijany. Poszedłem na boks i że tak powiem, nigdy tyle razy w łeb nie dostałem Ale obie dyscypliny uważam za dość życiowe w razie koniecznej samoobrony - nie ma tutaj bulszitu. A kondycha, kordynacja, siła i szybkość się wyrabia. Eh, gdybyś o wrocek pytał, to bym od razu polecił z dwa miejsca, a tak to niestety, na Śląsku nie znam nic. Jedyne co - to chyba unikałbym klubów obleganych przez 'kibolków', sam już przerabiałem klub, gdzie były same drechy osiedlowe, jak i taki, gdzie sporo było studentów, pracowników z korpo, programistów - no i milej, jak przed treningiem można pogadać z kimś kumatym, a nie prawilnym

Chok dee
corvus
Szef działu
Opinii: (7)

Miejsce pobytu: Warszawa

personal trainer

« Odpowiedz #4 : 25-02-2018, 22:09:38 »

No i na pewno warto sprawdzić trenera, jego doświadczenie uprawnienia etc.

Uprawnienia czyli co?

.
Zosima
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 25-02-2018, 22:42:53 »

Uprawnienia czyli co?
W przypadku boksu miałem na myśli klasę trenerską (?), tj. II klasa, I klasa, klasa mistrzowska
corvus
Szef działu
Opinii: (7)

personal trainer

« Odpowiedz #6 : 26-02-2018, 01:13:03 »

to w zasadzie nie są uprawnienia do wykonywania zawodu

.
zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 26-02-2018, 07:57:05 »

Szukać treningów indywidualnych czy grupowych?

szukaj malych grup.  Kikcobixing czy boks? A może ju-jitsu?  A tak poważnie - spójrz na siebie najpierw, tak krytyczne. Jaki typ sylwetki jesteś? nadajesz się skoków? gibki jesteś? masz długie czy krótkie nogi? Szybki czy raczej mocny?

Jak to określisz, będziesz wiedział do którego z typów walk masz lepsze predyspozycje. Boks - w tym układzie jest uniwersalny. Choć dobra praca nóg, daje więcej - to jest kolejny element do dobrego opanowania.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 26-02-2018, 08:46:02 »

... Choć dobra praca nóg, daje więcej - to jest kolejny element do dobrego opanowania.

Oraz zasięg rąk. Bokserowi z krótkimi witami serce do walki nie wystarczy

Ale są tacy, którzy obalają tą teorię   http://www.sfd.pl/Zasi%C4%99g_r%C4%85k_bokser%C3%B3w_bujda_na_resorach.-t780269.html
« Ostatnia zmiana: 26-02-2018, 08:50:40 wysłane przez tomking » Zapisane

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Wedrowiec
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 26-02-2018, 09:30:25 »

Szukanie dobrego klubu jest łatwiejsze w przypadku osób które już ćwiczyły, należały wcześniej do różnych sekcji itp.
Takie osoby zwykle wiedzą czego szukają i na co zwracać uwagę.
To jaka jest atmosfera, jak ćwiczący i trener odnoszą się do nowych osób też trochę mówi o klubie.

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
KrzysT
Aktywny użytkownik

weirdo

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 26-02-2018, 14:44:05 »

Nie mieszajcie chłopakowi w głowie.
Chce boks, niech szuka sensownej, bokserskiej sekcji. Szansa, że trafi na słabego trenera jest IMHO niższa, niż w wypadku kicka czy - zwłaszcza - MT, które jest u nas w kraju prowadzone przez ludzi, którzy najczęściej poprzychodzili z innych dyscyplin. A przyzwoite podstawy bokserskie przydadzą mu się w każdej z wyżej wymienionych sekcji. Łatwiej z boksu pójść na kicka czy thai, niż odwrotnie. Zresztą ludzie trenujący te dwie ostatnie dyscypliny często chodzą na uzupełniające zajęcia bokserskie właśnie po to, żeby poprawić technikę.

RazorS daj sobie spokój z obijaniem worka na siłowni, tylko błędy będziesz utrwalał.
Na klasę trenerską trenera nie patrz, popatrz na ludzi, czy coś umieją, czy sensownie się ruszają, czy trening jest tak zorganizowany, żeby nie tracić czasu i czy nie masz na treningu elementu kibolsko-kryminalnego. Wbrew pozorom to widać dość szybko
Japcun
Zaawansowany użytkownik

https://fr.pastebin.ca/2835531

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 26-02-2018, 14:49:09 »

Podobno spoko

http://gorila.pl/

petelicki
Opinii: (26)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 26-02-2018, 16:35:38 »

Za boksem przemawia też to, że jest znacznie mniej elementów do opanowania niż w Kicku czy MT. Przy trenowaniu z doskoku czyli raz/dwa razy w tygodniu to ma ogromne znaczenie- przy małej ilości treningów lepiej się skupić tylko na technikach ręcznych, które są bardziej intuicyjne dla większości ludzi i nie wymagają długotrwałego rozciągania, cwiczniea równowagi, motoryki itp.. Oczywiście, nie mówię że boks jest  prosty, bo dojście do mistrzostwa to lata treningów, ale na pewno można załapać podstawy szybciej niż w kopanych sportach walki. Zarazem jest bardzo skuteczną formą samoobrony i fajnym uzupełnieniem treningów na siłowni pod kątem wytzymałości i szybkości.

Piszę to mając doświadczenie w obu i osobiście preferując style kopane ;-)
ramor7
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Zakopane

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 26-02-2018, 17:45:40 »

Za boksem przemawia też to, że jest znacznie mniej elementów do opanowania niż w Kicku czy MT. Przy trenowaniu z doskoku czyli raz/dwa razy w tygodniu to ma ogromne znaczenie- przy małej ilości treningów lepiej się skupić tylko na technikach ręcznych, które są bardziej intuicyjne dla większości ludzi i nie wymagają długotrwałego rozciągania, cwiczniea równowagi, motoryki itp.. Oczywiście, nie mówię że boks jest  prosty, bo dojście do mistrzostwa to lata treningów, ale na pewno można załapać podstawy szybciej niż w kopanych sportach walki. Zarazem jest bardzo skuteczną formą samoobrony i fajnym uzupełnieniem treningów na siłowni pod kątem wytzymałości i szybkości.

Piszę to mając doświadczenie w obu i osobiście preferując style kopane ;-)

Ja również wolę nogami załatwiać sprawy.

A może by poszukujący i pytający Kolega pomyślał o Krav Maga albo Sambo?

Lepiej wejść komuś w drogę niż w dupę.
Wedrowiec
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 26-02-2018, 18:32:38 »

nie wchodzą w grę sparingi 1 vs. 1 (ani w żadnej innej konfiguracji) - nie chcę sobie pozwolić na obicie głowy  

Zastanawiam się tylko w jakiej sekcji są takie treningi ?  

https://www.youtube.com/watch?v=xXbTTpuQgyw

Piloxing ?

Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: