trwa ładowanie paska...
20-09-2018, 18:21:06 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chiński b lekki i tani spiwór puchowy AEGISMAX  (Przeczytany 2545 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
flaytec1
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« : 30-01-2018, 22:53:44 »

Witam. Ponieważ w internecie nie udało mi się znaleść zadnej opinii ,a kilka osob interesowało sie tymi wyrobami popularnymi podobno juz poza Polską ,postanowiłem zakupić i przetestować spiworek Aegismax.

Cena na aliexpresie zaleznie od kursu dolara ,koszt około 274zł. Kupowałem bezposrednio od producenta, roznic w cenie niemal nie ma ale na stronach roznych sklepów miałem wrazenie ze parametry do jednego wyrobu nieco odbiegają od siebie.

Paczka przyszła po prawie 4 tygodniach wiec dośc długo. Waga paczki 620g.

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a7b5a2ea71dc.jpg
Chiński b lekki i tani spiwór puchowy AEGISMAX

Do spiworka dostajemy b dobrej jakosci woreczek z białego materiału bardzo przewiewny ze sciagaczem do przechowywania w stanie rozprezonym z wytloczoną nazwa producenta. B ładny. Nawet lepszy patent niż worek siatkowy cumulusa bo przynajmniej sie nie bedzie kurzył.

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6ddd8fa848d5.jpg

Spiwór w pokrowcu , po wyjęciu zostawiłem go na noc do rozprezenia. Woreczek ładny,materiał mega cieniutki cos w stylu pertexu opisany na metce jako iFlex 5500 20D i   5100 20D.  

Wypełnienie puch 800 cu  230g. 95%  Wymiary 180x78cm

Zakres temp podawany na metkach +8C  lub 8do15C  lub +8---+2

wymiary w pokrowcu 12x20m Waga 440g

Rzeczywista waga wykazała 423g

Pierwsze wrazenia b pozytywne, woreczek do przechowywania moze nawet nieco za duzy.

Szwy ładne, zamek, sciagacze, nie ma sie do czego przyczepić.

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/240626a84d18.jpg

Oczywiscie mozemy podyskutować nad przeszyciami, ale przy tych temp do jakich ma byc dostosowany taka konstrukcja i brak kaptura może wystarczyć. Całośc jest wykonana w sposob minimalistyczny by max zmniejszyć wagę i objętość.Widać to np po mikro rzepie,czy b małym zamku rozpinanym do ok 75% długości spiwora.

Oczywiscie sa inne modele tej firmy z wiekszą zawartoscia puchu.

W najblizszym czasie go przetestuje i zobaczymy czy nadaje się do spania w podanych temp.

« Ostatnia zmiana: 30-01-2018, 22:57:57 wysłane przez flaytec1 » Zapisane
Japcun
Zaawansowany użytkownik

https://fr.pastebin.ca/2835531

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 30-01-2018, 23:22:30 »

Podaj proszę swój wzrost i to czy jesteś szeroki w ramionach.

Na mnie zawsze są za ciasne stąd pytanie

+model podaj

« Ostatnia zmiana: 30-01-2018, 23:24:42 wysłane przez Japcun » Zapisane
poplus
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 31-01-2018, 09:07:43 »

Jeszcze link do sprzedawcy poproszę. Zastanawiam się nad M3 ma bardzo dobre opinie na zachodzie
abell86
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 31-01-2018, 10:53:32 »

Też o nim myślałem. Poniżej recenzja zza oceanu.

https://www.youtube.com/watch?v=MY1bJPSZWnY
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 31-01-2018, 11:33:12 »

Bez rzetelnego przetestowania tego śpiwora, jego termiki i trwałości włącznie z weryfikacją jak zachowuje się po nocy w wilgotnych warunkach nie ma co go oceniać "na wygląd". W końcu to chińczyk...  Niezdecydowany

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
flaytec1
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 31-01-2018, 16:11:28 »

https://pl.aliexpress.com/item/AEGISMAX-Outdoor-Urltra-Light-Goose-95-Down-Sleeping-Bag-Three-Season-Down-Sleeping-Bag-Mummy-Down/32794466286.html

Moj model to M 185 na 78cm. Mozna kupić L  z wymiarami 200x86cm

Mam wzrost 175 , jestem przecietnej budowy ciała.

On jest własnie szeroki w ramionach,zweza sie ku dołowi dosc szybko i na wysokosci ud gdy trzyma się rece wzdłuż tułowia jest juz dużo wezszy,ale nie na tyle ciasny by były problemy z dłońmi...moj obecny puchowy jest ciaśniejszy ,wiec w tym mam wiecej luzu.  Troszkę utrudnione jest zapinanie zamka na ostatnich 10cm pod szyją i potem włożenie ręki do spiwora. To jedyne co zauwazyłem przy domowych testach.Długośc jest dobra, przy moich 175cm mam jeszcze ok 5cm,moze wiecej,  wyraznego luzu w nogach.

Dlatego go kupiłem by potestować i zobaczyć co się bedzie z nim działo z czasem.Teraz oceniam tylko wykonanie.

« Ostatnia zmiana: 31-01-2018, 16:32:45 wysłane przez flaytec1 » Zapisane
flaytec1
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 05-02-2018, 21:01:42 »

Sprawdziłem go w temp 4,4c i wilgotności 99%

Spałem na samopompie 2cm.  Ubrany w spodnie z polara, grube slarpety,czapke,koszulkę, polar 100 i polar 200.

Pierwsze 1,5godz było mi ciepło, potem normalnie az lekko chłodnawo po ok 2,5godzinie.Nie na tyle by przyjac pozycje embrionalną ale chłodnawo. Obracanie sie trochę polepszało sprawe i dotrwałem do rana.

Jeśli producent podaje te 8C komfort to zapewne by miło spać w tej temp musiałbym być tak samo ubrany.  Czyli raczej nie polecam ponizej 8C.    A by spać w samej koszulce to pewnie musiało by być ok +15.Ale na lato czy do pomieszczeń słabo ogrzewanych jak najbardziej.

Parę innych uwag po pierwszej nocy.

Do zamka pod szyje trzeba się przyzwyczić, np wczesniej wyłączyć czołowkę a potem zasunać ostatnie cm, zameczek wydaje się delikatny (ma napis YKK).Materiał w srodku przyjemny w dotyku.Spiwór jak pisałem minimalistyczny,bez listwy przy zamku i kaptura . Model może być tansza alternetywą dla np spiwora firmy cumulus X-LITE 200 zip. Ma podobną masę i wage puchu ,oraz konstrukcję ale na pewno cumulusa jest cieplejszy.

tomekby
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: 3city

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 06-02-2018, 21:38:16 »

Disclaimer: jestem zimnolubny, więc mogę przekłamywać

No z tego co piszesz to nawet nie bardzo konkurencja dla serii magic cumulusa, o lite line nie wspominając. Temp. komfortu odnosi się do człowieka ubranego w cienką bieliznę termiczną, a nie 2 polary
Dla porównania: na jesieni spałem w następujących warunkach:
- hamak + podpinka z poncho linera (~3/4)
- w nocy ~5*C
- pół nocy i rano średnio intensywny deszcz, wilgotność duża ale nie wiem ile dokładnie (70%? 80%?)
- psiwór: Cumulus lite-line 200 (tcomf 9*C, tlim 4*C)
Spałem ubrany w cienką koszulkę termo, kalesony merino i skarpetki merino. Wynik? Jak tylko przez sen wystawiłem stopy z podpinki momentalna pobudka, puch pod spodem skompresowany więc nie izoluje. Poza tym chłodno, ale nie na tyle żeby się względnie nie wyspać. Ktoś zimnolubny pewnie potrzebowałby już polara żeby względnie komfortowo spać.

Temperatura komfortu (oficjalna) podobna, ubiór skrajnie różny, odczucia podobne Skoro piszesz, że w samej bieliźnie musiało by być ~15*C to to jest raczej realna wartość komfortu. W takich parametrach (nawet podobnej wadze! ) jest choćby Fjord Nansen Fredvang. Gwarancja polska, a i cena niższa...
Ale, ale! Żeby nie było to w sumie dzięki za reckę, bo już się kiedyś zastanawiałem czy tego (albo podobnego?) nie kupić... Budżetowo może fajnie, ale przy tej termice bezpieczniej chyba syntetyk, bo na wilgoć mniej wrażliwy...

disclaimer #2: w ww. miałem brzegi śpiwora zawinięte pod siebie (śpiwór rozpięty) bo podpinka częściowo osłania od boku, a tak wygodniej, więc pewnie tu też trochę ciepła uciekło.
« Ostatnia zmiana: 06-02-2018, 21:40:23 wysłane przez tomekby » Zapisane
flaytec1
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 07-02-2018, 12:17:54 »

Nic nie poradzę ze tak to wypada realnie- temp komfortu moze wynosic w jego przypadku ok 15C a te 8 to bedąc mocno ubranym. Fajnie jakby ktoś inny tez go przetestował i opisał swoje odczucia.

Ciezko cos wiecej powiedzieć po 1 nocy.., sprawdze jeszcze w innych temp ok 10 i 15C . Na obecną chwilę  uwazam ze to b mała i lekka puchówka do okazjonalnego urzytkowania, na lato pod namiot i do słabo ogrzewanych pomieszczeń.  Czy tez do docieplenia innego spiwora jako wkładka. Czasem jedziemy z zamiarem biwaku ale wracamy wczesniej i taki mikro spiwór jest wtedy dobrym wyborem bo zajmuje mało miejsca w plecaku.
Przy wadze 423g razem z samopompą za kolana z decatlonu ważacą ok 400g robi sie b lekki komplet o wadze ok 830g na lato przy b małych gabarytach.I to chyba tyle...

Z spiworami puchowymi nie miałem wczesniej do czynienia bo uzywałem syntetyków. Teraz mam 3 puchówki wtym jedną o nienanej jakosci puchu ale spiwór wazy 1300g, to sporo. Tylko kilka lat lezał mocno scisniety i nie uzywany. Zapewne puch mocno się scisnął.Zabrałem go na 2 tygodniowy wyjazd teraz na ferie zimowe i spałem w nim w temp 1 do 4C  co noc. wilgotnośc od 80 do 95% lód na szybach od środka...
 1 nocy- to ciepło ,goraco w 2 polarach.
 2 -noc - ciepło w 1 polarze
 3 noc- chłodnawo w 1 polarze i w nocy zakładam 2 polar,
 4 noc  - normalnie w 2 polarach...
 spiwór zanoszę do pomieszczenia z piecem i suszy sie cały dzień w 30C i wilgotnosci 30-50%
1 noc po suszeniu,  gorąco w 1 polarze...

Nie ważyłem spiwora ale wyglądało na to ze wchłaniajac wilgoć jego termika spadała z każda nocą wiec potem suszyłem go co 3 noc a w dzień był przykryty plandeką.To pomogło i resztę dni spałem już zawsze tak samo ubrany .

« Ostatnia zmiana: 07-02-2018, 12:38:57 wysłane przez flaytec1 » Zapisane
flaytec1
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 03-03-2018, 15:43:13 »

Przez kilka dni Użyłem tego spiwora jako wkładkę do innego puchowego słabego jakościowo. W te mrozy spałem w temp -2C w pokoju(na zewnącz -17)i bylo mi aż za gorąco-musiałem sie rozpinać w nocy.  Dodam ze ten drugi spiwór puchowy  jako tako spało mi się w nim ok 4 do 5 C a naprawde gorąco było przy ok 6 . Oznacza to ze spiwór Aegismax w tym konkretnym wypadku zwiększył temp o ok 8 lub wiecej stopni.  Jako wkładka docieplająca do innego spiwora nadaje się b dobrze.
bartam
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 26-03-2018, 10:22:33 »

Hmm ja powoli rozglądam się za śpiworem na przyszły rok, bo szykuje mi się wyprawa zimowa po Skandynawii. W sumie nie chciałam kupować z ali, ale zachęcona tym postem znalazłam coś podobnego, ale cena znacznie większa: https://pl.aliexpress.com/item/AEGISMAX-M3-Lengthened-Mummy-Sleeping-Bag-Ultralight-95-White-Goose-Down-Box-Baffles-Winter-Outdoor-Camping/32795338611.html?spm=a2g17.10010108.1000023.3.3bbc1ae5OSxtrn

Jak myślicie warto porywać się na taką cenę? Zakres temperatur nie porywa, ale w sumie na Arktykę też się nie wybieram.. A może wystarczyłby mi ten tańszy też jako wkładka do innego?  Co?
petelicki
Opinii: (26)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 26-03-2018, 11:16:55 »

Jako tania puchówka polecam śpiwór puchowy dla naszych specjalsów (25/DWS). Można dostać za około 400-500 zł, razem w komplecie z drugim, syntetycznym śpiworem. Syntetyka nie używałem, ale puchówka jest nienajgorsza. Limit komfortu obstawiam na ok. -6 C. Śpiwór ma ocieplaną listwę na zamku, kołnierz termiczny i sensowny worek kompresyjny.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: