trwa ładowanie paska...
19-12-2018, 03:05:03 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty trekkingowe na lato  (Przeczytany 3378 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
kahuna99
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 10-03-2018, 17:54:42 »

Merrell Chameleon Iso. Nie wiem jak obecnie z jakością, moje (kupione 8 lat temu) wytrzymały 3 długie sezony (wiosna-lato-jesień) i kilka prań. Bardzo wygodne, świetnie oddychają, niezła podeszwa, nie boją się wody.
Afrati
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Poznań

Jesus Christ! They're shooting at us!

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 19-03-2018, 21:21:18 »

Dobra, Panowie!
Dzięki za skierowanie mojej uwagi w stronę Merrelli.
Dzisiaj wpadłem do TK Maxx i zauważyłem, że pojawiły się właśnie Merrelle Accentor - przymierzyłem, wydały się szalenie lekkie i wygodne. Do tego wyglądają nieźle, więc nie czekając długo - nabyłem.

Na razie ze 2km za mną - same dobre odczucia. Jakość wykonania (wizualnie) na bardzo przyzwoitym poziomie.
Zobaczymy co będzie dalej.

Zapłaciłem 200zł, mniej więcej w tej cenie można je też wyrwać w internecie. To model na 2017, moje produkowane były w lipcu 2017r. więc pewnie stąd ta atrakcyjna cena.

Schtruntz
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

[Ciach!]

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 19-03-2018, 22:52:31 »

Te Accentory to wersja na Vibramie? Bo jak nie, to lipa.
Ten i kilka innych modeli Merrella mają najgorszą podeszwę, jaką kiedykolwiek widziałem. Impotencja intelektualna projektanta tego czegoś jest po prostu porażająca.
Na początku sprawiają niezłe wrażenie. Ale z upływem kilometrów czar pryska i użytkownik zaczyna się zastanawiać, czemu podeszwa pod palcami jest taka cienka? Pomiędzy wypustkami bieżnika od podłoża dzieli stopę ledwie kilka mm wkładki, pianki i gumy. Czuć każdy kamyczek. A na asfalcie wyczuwamy owe wypustki bieżnika wciskane do środka. Przy dłuższych wędrówkach stanie się to dokuczliwe. W dodatku ta guma jest miejscami dziurawa, niby żeby wspomagać zginalność konstrukcji i widać tam gołą piankę, więc w tych 6-ciu sporych punktach nie mamy żadnej ochrony przed szkłami, kolcami itp. Jeżeli będziemy mieli pecha, to wszystko, co ostre wniknie do środka robiąc nam QuQu.
W obszarze pięty jest obszar niby-amortyzujący. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia przed wyrzuceniem do śmietnika swojej pary, bo z ciekawości rozciąłem wszystko wzdłuż i wszerz i zobaczyłem tylko trochę pustej przestrzeni wytworzonej w piance EVA. To nie działa i tyle. A wisienką na torcie jest skłonność do ubijania się pianki na pięcie, w dodatku niesymetrycznego [!] Podeszwa szybko robi się cieńsza przy wewnętrznej stronie, przy niewiele zmienionej grubości po stronie zewnętrznej i nie jest to związane w wadami aparatu kostno-stawowego noszącego ten wyrób butopodobny, który staje się z upływem czasu niewygodny, niezdrowy i wręcz niebezpieczny, jak każdy but przekoszony na jedną stronę, niczym opony samochodu bez ustawionej zbieżności. Nie była to przypadłość tylko mojego egzemplarza, ale i wielu innych.

Jeśli fakty przeczą mojej teorii, to tym gorzej dla faktów!
Afrati
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Poznań

Jesus Christ! They're shooting at us!

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 20-03-2018, 10:56:28 »

O, dzięki za ostrzeżenie!
To wersja nie na wibramie, pomny Twoich uwag będę zwracał uwagę na ich zużycie i dam znać za jakiś czas, jak sprawy się mają.

Zobaczymy jak sprawdzą się w łażeniu po lesie!

Uznam się zatem za testera i będę raportował, czy faktycznie jest AŻ TAK TRAGICZNIE!

Krogulec
Opinii: (7)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Sopot

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 20-03-2018, 11:17:44 »

U mnie w Accentorach dosyć szybko się przetarł materiał w zapiętkach.
Z recenzji na youtubie wynika, że wcześniejsze modele (przed 2016 na pewno) miały
inny, mocniejszy materiał, który się nie poddawał szybko.

Mam zamiar je zanieść do szewca, żeby mi wkleił tam skórę (tak zrobiłem w Ventylatorach).
Poza tym to bardzo wygodny but był do momentu przetarcia.
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: