trwa ładowanie paska...
20-10-2019, 05:16:35 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty Garsing  (Przeczytany 10112 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
hiub
Opinii: (2)
Użytkownik
**

SITH HAPPENS

Ignoruj
« : 28-11-2017, 22:16:33 »

Niewątpliwie nie zgłębiłem jeszcze forumowo-szukajkowego kung-fu ale nic nie znalazłem nt. w/w firmy.
No nie do końca nic, bo ostatnio jeden model (delikatnie mówiąc mocna inspiracja Lową) pojawił się w hitach i kitach --> https://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,80860.msg478233.html#msg478233
Szukając jakichś sensownych butów do sporadycznych wypadów do lasu trafiłem na Garsingi.
I nawet kilka modeli brałbym pod uwagę ale nie wiem czy warto. Czy to raczej coś w stylu Miltec/Texar?
Mam też wątpliwości co do rozmiarówki. Odpowiednik Haix rozm EU45 (dł. wkładki ~300mm) wg Garsiga to rozm. 47.
Pisałem nawet do polskiego dystrybutora (bez linku żeby nie było że reklama) niestety odpowiedzi brak.
Jestem w stanie zaryzykować zakup i wymianę jeżeli chodzi o dopasowanie rozmiaru ale czy w ogóle warto jeżeli chodzi o jakość?
Pergacz
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 29-11-2017, 08:33:40 »

Czołem!

Od miesiąca chodzę w tych butach
http://images.tinypic.pl/i/00949/do084rjg5cwj.jpg
Buty Garsing

Kupiłem je z myślą o jak najlżejszych butach, odpowiednich na lato i na półmaraton komandosa
Po tak krótkim czasie ciężko coś konkretnego napisać. Buty się nie rozpadły, wizualnie wykonane są dobrze.
Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony.
Rozmiarówka jest rzeczywiście zawyżona. Z 46 na 44.

Cena? 179zł  Spoko
czechu0011
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 30-11-2017, 15:05:05 »

rozmiarówka zgadza się w mm z tą podaną przez producenta na stronie?
Pergacz
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 30-11-2017, 15:47:02 »

Z tym to jest trochę dziwnie.
Mam but rozm. 44, wkładka ma oznaczenie 43 i ma 29,5cm długości całkowitej.
hiub
Użytkownik
**

SITH HAPPENS

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 01-12-2017, 09:59:53 »

Dzięki Pergacz za info. Rozumiem, że ten maraton już biegłeś i buty się sprawdziły?
Ale z tą rozmiarówką to mi jeszcze bardziej zamieszałeś.
Wg tabeli na stronie sklepu przy twoim modelu rom. 44 dł. wkładaki 280mm.
Dla wkładki 295mm wychodzi rozm. 47.
A jeszcze lepsze jest to że dla różnych modeli dla tego samego rozmiaru podają różne długości wkładki.
Tak mi wychodzi że przy rozmiarze podają długość stopy a nie wkładki. I chyba tak będę zamawiał.
Mam 2 pary Haix-ów rozmiar EU 45 i dł. wkładki ~300mm. Garsingi musiałbym zamawiać 47.
Pergacz
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 01-12-2017, 15:35:57 »

Jeszcze nie biegłem. Musze je najpierw rozchodzić i rozbiegać. Start w lutym 2018.
Spróbuj się dogadać ze sprzedającym na zakup dwóch par z możliwością odesłania jednej.

Sorry za to zamieszanie, może coś źle mierzę?  Niezdecydowany
hiub
Użytkownik
**

SITH HAPPENS

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 01-12-2017, 21:29:08 »

Spoks. W sumie to Garsing miesza.
Do różnic +/- 0,5 w rozmiarze, w rożnych butach  już przywykłem. Zdarza się nawet u tego samego producenta w różnych modelach.
Ale tu wychodzi różnica 2 rozmiarów.

Na stronie garsingshop.by (więc chyba u źródła) znalazłem taką rozpiskę

http://i66.tinypic.com/33cohfn.jpg
Buty Garsing

Ostatni wiersz "w milimetrach" moim zdaniem nie oznacza długości wkładki tylko długość stopy.
Twoje pomiary jakby to potwierdzały.
Wg. mnie niewłaściwie zostało to przetłumaczone, jako długość wkładki na polskiej stronie.
Jak już zamówię to napiszę czy moje domysły się potwierdziły.

A niezależnie od rozmiarówki, ktoś jeszcze miał styczność z tym obuwiem?
Jakieś spostrzeżenia co do jakości, trwałości, komfortu?
łowca
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 02-12-2017, 10:12:03 »

Jak ktoś ogarnie temat  rozmiarów to  proszę Dajcie tu znać. Pergacz  jak oceniasz podeszwę ?   But  to chińszczyzna  czy  normalny produkt ? 
Pergacz
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 13-12-2017, 21:43:16 »

Nie miałem nigdy chińskich butów
Muszę w nich jeszcze chwilę pochodzić żeby sprawdzić czy się sprawdza.
Tak na szybko, to buty są bardzo lekkie i elastyczne. Amortyzacja jest 'taka sobie'. Bliżej im do trampek niż do zephyrów. Przyczepność jest ok. Da się w nich biegać
hiub
Użytkownik
**

SITH HAPPENS

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 12-01-2018, 09:48:41 »

Wczoraj dotarła przesyłka.
Wybór padł na Garsing 0526 P "DELTA DESERT"
http://www.garsingshop.pl/pl/p/Model-0526-P-DELTA-DESERT/81
(zamawiałem w innym sklepie)

Tak na szybko:
Rozmiarówka pokrywa się z Haix-ami.
Zamówiłem rozmiar 45, na wkładce rozmiar 44, długość wkładki ~300mm. Stopę mam ~290mm.
Czyli potwierdziło się moje przypuszczenie, że w tabeli podają w mm długość stopy.
Podobnie jak w Haix-ach, będę wymieniał wkładki, Oryginalne są dość cienkie.
Pierwsze wrażenie pozytywne, nic nie ciśnie i nie uwiera, zobaczymy jak będzie przy dłuższym chodzeniu.
Wrzucę później kilka fotek.

Obiecane fotki. Robione klapkiem.

http://i67.tinypic.com/2j64h2d.jpg
Buty Garsing

http://i63.tinypic.com/alm2k2.jpg
Buty Garsing

http://i68.tinypic.com/vearkh.jpg
Buty Garsing

Z czasem uzupełnię wrażenia z użytkowania. Aktualnie pogoda na trochę inne obuwie.
Jak pisałem wcześniej czeka mnie jeszcze wymiana wkładek. Mam zamiar jeszcze dorobić metalowe oczka i wymienić sznurówki.
« Ostatnia zmiana: 17-01-2018, 19:58:42 wysłane przez hiub » Zapisane
Pergacz
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 26-02-2018, 10:01:53 »

Półmaraton przebiegnięty w Garsingach.
Podczas półmaratonu nie było żadnych problemów.
Jednak buty rozkleiły się na łączeniu podeszwy i cholewki na tydzień przed startem - podczas biegu nic się nie "pogorszyło".
Myślę że to może być wada tego konkretnego egzemplarza.

Buty zakonserwowane, czekają na lato.
Pietracha
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 06-03-2018, 22:36:48 »

Kupiłem parę Alligatorów na znanym portalu aukcyjnym, bo w oficjalnym sklepie są niedostępne. Sprzedawca, na moją uwagę, poprawił rozmiarówkę na wszystkich swoich aukcjach. Teraz pokrywa się ona z tą na stronie Garsinga.
Stopę mam długości około 300 mm. Wziąłem rozmiar 46 i przy cienkiej skarpecie jest trochę luzu. Dołożyłem już niezbyt grubą wkładkę, dojdzie ciut grubsza skarpeta i będzie ok.
Na pierwszy rzut oka buty zdają się być dobrze wykonane. W prawym bucie jeden z płatów zamszu (?) jest trochę krzywo przyszyty, co widać tylko dlatego, że zaraz obok naklejona jest podeszwa. Z jednej strony przy butach za ponad 300 zł można by oczekiwać dokładniejszego wykonania, z drugiej strony nie wpływa to na użytkowanie. Rażą też trochę nadlewki na podeszwie, biegnące dookoła całego buta. Poza tym nie zauważyłem innych niedociągnięć.
Sznurówki wyglądają jak zwykły paracord, więc można je będzie takowym zastąpić w razie potrzeby.
Zaufania nie budzą materiałowe przelotki na sznurówki - obawiam się, że z czasem mogą się wycierać
Kupiłem je z myślą o nadchodzących wyjazdach (kwietniowy BorderWar i sierpiniowy Asgard). Do tego czasu zdążę je trochę rozchodzić, a za jakiś czas zdam relację z użytkowania.
Witosław
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Bacon eating infidel

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 20-03-2018, 19:05:15 »

Kupiłem parę Alligatorów na znanym portalu aukcyjnym, bo w oficjalnym sklepie są niedostępne. Sprzedawca, na moją uwagę, poprawił rozmiarówkę na wszystkich swoich aukcjach. Teraz pokrywa się ona z tą na stronie Garsinga.
Stopę mam długości około 300 mm. Wziąłem rozmiar 46 i przy cienkiej skarpecie jest trochę luzu.
A jaka jest w nich całkowita długość wkładki?

Skoro rząd nie ufa obywatelom z bronią, to ja nie będę ufał reprezentantom rządu noszącymi broń.

Wojna ma pewien plus -zabijasz swoich wrogów, w czasie pokoju nie możesz im nawet gęby obić.
LYSY8
Opinii: (32)
Ekspert

Miejsce pobytu: kiedyś okolice stolyycy/ teraz 500m od Ojca Dyrektora eR. i Radia eM.

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 18-06-2018, 00:22:00 »

Odgrzeję temat.
Ktoś coś jeszcze napisze o butach tej firmy ?
Jak wrażenia po dłuższym użytkowaniu ?

jezdem taktycznym blogierem http://tac-kos.blogspot.com/
SUEZY LETNIE I ZIMOW-OLIWKOWE,GORETEXY, WINDSTOPPERY, I INNE,
wszystko w kramiku
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,76420.0.html
JE*AĆ CENZURĘ!!!
Pietracha
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 28-06-2018, 22:40:51 »

Wybaczcie - zupełnie zapomniałem o temacie.
Wkładka w bucie ma 295 mm. But ma rozmiar 46(EU)/11(UK). Czyli zgadza się to z rozmiarówką na stronie.
Zmierzyłem dokładniej stopę i ma bliżej 290 mm.
Co do samych butów - miałem je na nogach przez 3 dni non stop (Border War) - góra cholewki jest dość sztywna i potrafi nieprzyjemnie wbijać się w łydkę. Ale liczę, że z czasem trochę się wyrobi. Poza tym do butów nie mam żadnych zastrzeżeń. Przy zastosowaniu ciut grubszej skarpety buty pasują idealnie - nie ma zbędnych luzów. Naturę mam już taką, że stopy dość mocno mi się pocą, co było widać po butach, bo całą wilgoć wychodziła na zewnątrz. Podeszwa jest w sam raz - ani za sztywna ani za miękka. Nie zanotowałem żadnych uszkodzeń czy problemów, ale z drugiej strony 3 dni noszenia to praktycznie nic. Nie zauważyłem, by po całych dniach łażenia stopy bolały mnie w nich bardziej niż w innych butach, które do tej pory nosiłem. Ogólnie oceniam pozytywnie. Niebawem kolejny dłuższy wypad (Asgard) - mam nadzieję, że tam sprawdzą się tak samo albo i lepiej.
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: