trwa ładowanie paska...
22-09-2018, 15:23:50 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koc termiczny - śpiwór, pytanie  (Przeczytany 2036 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
marcin1212
Opinii: (2)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« : 16-11-2017, 13:42:33 »

Witam,
Potrzebuje lekkiego, małego a przede wszystkim mało zajmującego miejsca (do skryte noszenia) koca-spiworka na SERE B w grudniu. Z racji że może nie będę mógł go oficjalnie zabrać chciałbym go schować gdzieś w plecaku. Co można kupić najlepszego i będzie w miarę ciepło w nocy wym lub poprostu poprawi się znacząco komfort termiczny... Cena obojętna...
Barton_
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 16-11-2017, 13:45:31 »

Dodatkowa bielizna polarowa i duży arkusz (kilka sztuk) folii NRC.
flaytec1
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 17-11-2017, 15:47:14 »

Poszukaj czegoś z śpiworów w ofercie cumulusa. Mają nawet ważące po 245g. Głownie ludzie wybierają serie LITE LINE lub X-Lite .  Są też śpiwory rozkładane jak kołdra.
NRC uważam za przereklamowane. Szeleszczą i targają się ,a te wielorazowe są niewiele lepsze. Od lat używam zamiast tego kawałka ortalionu ,nylonu w formie mini tarpa. Np taki kawałek 2x2,9m  waga metra kw to czasem poniżej 50g.Możesz na tym spać i się jednocześnie przykryć a zmieści się w kieszeni.
« Ostatnia zmiana: 17-11-2017, 15:51:53 wysłane przez flaytec1 » Zapisane
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 17-11-2017, 20:17:21 »

Witam,
Potrzebuje lekkiego, małego a przede wszystkim mało zajmującego miejsca (do skryte noszenia) koca-spiworka na SERE B w grudniu. Z racji że może nie będę mógł go oficjalnie zabrać chciałbym go schować gdzieś w plecaku. Co można kupić najlepszego i będzie w miarę ciepło w nocy wym lub poprostu poprawi się znacząco komfort termiczny... Cena obojętna...

Poziom "B" (w służbach mundurowych) nie wymaga śpiwora bo nie obejmuje noclegu w terenie... Poza tym udział jest na określonych warunkach, branie nie wskazanego przez instruktora sprzętu jest złamaniem zasad - osobiście pozbawiłbym kandydata certyfikatu...
Japcun
Zaawansowany użytkownik

https://fr.pastebin.ca/2835531

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 17-11-2017, 20:45:37 »

ciekawe czy kolega jeszcze temat poruszy...
EMES
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 17-11-2017, 22:01:34 »

Poziom "B" (w służbach mundurowych) nie wymaga śpiwora bo nie obejmuje noclegu w terenie... Poza tym udział jest na określonych warunkach, branie nie wskazanego przez instruktora sprzętu jest złamaniem zasad - osobiście pozbawiłbym kandydata certyfikatu...
Poziom B nie obejmuje bytowania? Hmmm... Możesz podać źródło?

Co do autora nie przeginaj, są zasady fair play  i za takie coś lecisz z kursu. Poza tym nie bądź miękka faja.

A jak chcesz coś porządnego to poszukaj Emergency Survival Blanket Blizzarda. Drogie ale robi robotę i nie podpada pod nrc, więc nie łamiesz zasad.
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 17-11-2017, 22:11:57 »

Poziom B nie obejmuje bytowania? Hmmm... Możesz podać źródło?
[...]

Źródło ? - sam zaliczałem...  Z politowaniem Mówię tu o kursie wojskowym a nie o komercyjnym (prywatnym)... Obejmuje 2 dni, jeden dzień teoria (albo sprawdzenie teorii - rozpalanie ognisk, marsz na azymut itp.), drugi praktyka - unikanie przeciwnika (marsz do wskazanego miejsca będąc ściganym). Komercyjny może być "wzbogacony" o nockę ale to tylko raczej żeby "nakręcić" finanse. Poziom "C"  - przetrwać 72 godz. przy min. wyposażenia na wrogim terenie nie będąc wykrytym przez przeciwnika (przeciwnik mocno się stara i w zasadzie znajdzie, potem przesłuchanko...)...
« Ostatnia zmiana: 17-11-2017, 22:18:35 wysłane przez mar_kow » Zapisane
EMES
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 19-11-2017, 02:39:09 »

Śmiem twierdzić, że pieprzysz głupoty. Poziom B obejmuje 5 dni szkolenia z tego minimum 48h w lesie. Poziom C to już całkiem inna bajka i od dawna więcej niż 72h.
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 19-11-2017, 08:37:25 »

Śmiem twierdzić, że pieprzysz głupoty. Poziom B obejmuje 5 dni szkolenia z tego minimum 48h w lesie. Poziom C to już całkiem inna bajka i od dawna więcej niż 72h.

Forum to "cóś" że każdy może sobie pisać co chce...
Tak naprawdę nie ma w Polsce żadnego formalnego sztywnego zapisu jakie elementy muszą wystąpić i w jakim czasie należy przeprowadzić kurs S.E.R.E. Instruktorzy szkolący też opierają się na skończonych kursach w polskim wojsku lub w innych armiach. Potworzyło się w kraju sporo firm oferujących różnego rodzaju kursy bo stały się modne ostatnio. Biegają po lesie często nielegalnie wymyślając zadania dla zielonych szkolonych... Aby maksymalnie wyciągnąć kasę organizują sobie szumne kursy po tydzień i dłużej ale nie ma w tym nic formalnego...

Jak mówiłem napisałem to co napisałem z własnego doświadczenia. Poziom "A" trzy dni w Kielcach w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych - sama teoria...  Poziom "B" - dwa dni i poziom "C" - 72 godz.
Było to obowiązkowe przygotowanie do misji zagranicznych - uczestniczyłem w trzech...
Tak że Kolego @EMES nie pieprzę głupot i przynajmniej z grzeczności jakieś "przepraszam" się należy... Z politowaniem
EMES
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 19-11-2017, 11:59:11 »

.
« Ostatnia zmiana: 19-11-2017, 12:01:49 wysłane przez EMES » Zapisane
EMES
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 19-11-2017, 12:00:49 »

Ja nie pisałem o kursach "SERE" prowadzonych w cywilu bo to nie są kursy SERE rozumieniu jakiegokolwiek dokumentu normatywnego przy czym kompletnie nie odnoszę się do ich poziomu profesjonalizmu czy amatorszczyzny. Pisałem o kursach prowadzonych przez MON i wyobraź sobie, że w tej instytucji występuje coś takiego jak program do szkolenia SERE na poziomie A,B,C i instruktorskich, metodyka szkolenia, doktryna a nawet wytyczne i rozkazy. Jak to ogarniesz to się odezwij a nie próbuj uczyć ojca dzieci robić.
BTW - Kielce nigdy nie miały prawa do prowadzenia kursów SERE z prostego powodu, nie mają i nie miały w swoich szeregach ani jednego instruktora z uprawnieniami to i nie dziwne, że miałeś jakieś popierdółki zamiast kursu górnolotnie nazywanym "szkoleniem przedmisyjnym" cokolwiek to ma znaczyć.
Także nadal podtrzymuję, że pieprzysz głupoty nie znając kompletnie tematu.
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 19-11-2017, 12:38:35 »

[...]Pisałem o kursach prowadzonych przez MON i wyobraź sobie, że w tej instytucji występuje coś takiego jak program do szkolenia SERE na poziomie A,B,C i instruktorskich, metodyka szkolenia, doktryna a nawet wytyczne i rozkazy.

Dokładnie tak, poważniej do spraw może podchodzą jednostki specjalne, rozpoznawcze - w pozostałych "kombinują". Poziom "B" na bazie "pożyczonych" instruktorów z uprawnieniami  - dwa dni po 8 godz. Nie wmawiaj mi czegoś czego nie przechodziłem. Do dokumentów normatywnych mam dostęp, odpowiedzialna S-2 może przeprowadzić poziom "A" na szczeblu JW. Program dla pododdziałów jak najbardziej ujmuje zagadnienia - chłopaki zabawiają się na "śmietniku" przy JW. Poziom "C" na "obcym terenie"...

Jak to ogarniesz to się odezwij a nie próbuj uczyć ojca dzieci robić.

Nie twierdzę że nie masz doświadczenia ale posłuchaj tych którzy przez to przechodzili i mają dołączone certyfikaty do TAP...

BTW - Kielce nigdy nie miały prawa do prowadzenia kursów SERE z prostego powodu, nie mają i nie miały w swoich szeregach ani jednego instruktora z uprawnieniami to i nie dziwne, że miałeś jakieś popierdółki zamiast kursu górnolotnie nazywanym "szkoleniem przedmisyjnym" cokolwiek to ma znaczyć. [...]

Jak zaczynał się Irak to nikt nie miał takich uprawnień... Jednostki specjalne szkoliły się wg własnych programów. Będąc w 2007 roku w Kielcach prowadzono szkolenie które później zakwalifikowano do poziomu do S.E.R.E. "A". Przynajmniej to zaświadczenie wystarczyło żeby nie ponawiać kursu 2010 roku jadąc do Afganistanu...

Także nadal podtrzymuję, że pieprzysz głupoty nie znając kompletnie tematu.

Cóż, narcyzm jest trudny do wyleczenia...
EMES
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 19-11-2017, 12:55:29 »

To jak masz dostęp to sprawdź nim zaczniesz bajki opowiadać. Nie wiem co masz za certyfikaty i szczerze mało mnie to interesuje. Ja wiem jakie mam swoje i wiem, że mijasz się ze stanem obecnym w tej kwestii. Przypominam, że był czas jak w Iraku latało się madmaxem po tampie a 1 szk. z pw strzelało z jednej ręki. Czasy się zmieniają.  Do poziomu A nie wymaga się żadnego specjalnego przeszkolenia choć zaleca się zaliczenie poziomu B, który na pewno nie trwa 2 dni po 8 godzin.

Poddaję się wobec takiego dictum. Skoro wiesz lepiej i Twoja racja jest bardziej twojsza niech tak będzie. Masz rację a ja będę robił dalej to co robię.
Japcun
Zaawansowany użytkownik

https://fr.pastebin.ca/2835531

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 19-11-2017, 12:56:09 »

https://media.giphy.com/media/wBaQy7EDqe6JO/giphy.gif
Koc termiczny - śpiwór, pytanie
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 19-11-2017, 13:46:38 »

[...]Masz rację a ja będę robił dalej to co robię.

Czyli mamy jakiś kompromis... Chichot
A faktycznie nie zaglądałem do ostatnich "gniotów" bo mnie nie dotyczyły...
Cztery lata temu "zaliczałem" ten niby poziom "B" bez "nocki", nawet jak miała być to jej nie było. Poszedłem w zasadzie bo chciałem, gdybym nie chciał to "kwit" i tak bym dostał...
Jak masz kontakt lub sam organizujesz/prowadzisz takie kursy to widząc Twoją zaciętość mam nadzieję że prowadzisz je solidnie. Może i stary już jestem, przed emeryturą ale chałtury nie lubię. Podczas "unikania" odezwała się stara kontuzja ale nie byłem gorszy od kursantów ponad 20 lat młodszych... Sami instruktorzy też zaangażowaniem nie grzeszyli choć ciekawie było...
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: