trwa ładowanie paska...
22-11-2017, 19:22:14 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ostatnie globalne awarie internetu?  (Przeczytany 363 razy)
cosinus
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« : 11-11-2017, 14:39:36 »

W tych dniach awaria OVH we Francji (9??? listopad), niewiele wcześniej jedna z farm Amazona (pażdziernik? wrzesień???)

na ile docieram do wiedzy sprzed kilku tygodni o Amazonie, wydaje mi się, że główna siła clouda okazała się słabością: zadanie toksycznej konfiguracji "jednym kliknięciem", bo przecież tak "powinno się" zarządzać hostami.

Nie wpadła mi w ręce bardziej profesjonalna informacja o OVH, media dla blondynek są bezwartościowe. Podobno nie prąd, ale routing???

Moja intuicja od dłuższego czasu widzi kryzys (zalążek) w "rewolucji mikroserwisowej", cloudzie który czasem jest rzeczywistym cloudem (host dynamicznie gaszone i stawiane, a cloud żyje), czasem propagandą (serwer plików "private cloud"). Język propagandy i marketingu nigdy nie służy profesjonalnej komunikacji.

Krytycznie widzę przeniesienie designu aplikacji na klienta. To jest (w wariancie skrajnie cloudowym) cholernie a-testowalne. TAK, WIEM, teoretycznie do np każdej walidacji client-side powinna być server-side, tylko czy jest (i jest aktualizowana) ...

Skoro włamania na kod TCP sprzed 20-30 lat obserwowaliśmy jeszcze niedawno, to w moim przeczuciu największe włamania na/przez aplikacje client side są jeszcze przed nami.

Ktoś podyskutuje?
EDIT. Jest oczywiste dla wszystkich tu bywających,  że temat wątku dałem medialny, a nie profesjonalny.

« Ostatnia zmiana: 11-11-2017, 14:55:49 wysłane przez cosinus » Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: