trwa ładowanie paska...
15-08-2018, 02:53:07 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Plecak EDC - szwajcaria, czy taktyczny przejdzie ?  (Przeczytany 1666 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
sigreg
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« : 06-11-2017, 11:34:48 »

Panowie, jest problem !

Moja firma wysyla mnie do helwetów (szwajcaria) na trzy tygodnie. Bagaz glowny ogarne w normalnej torbie podroznej, ale chce zakupic przy okazji plecak EDC. Tak czy owak musze zakupic, chociazby do noszenia laptopa, bo to co dostalem od firmy do przenoszenia kompa to jakis glupi zart w stylu lat 80.
Dobra, sprawa jest prosta - nie chce i nie potrzebuje plecaka super ultra taktycznego, ale doswiadczenie uczy ze takie sa lepiej pomyslane, przyzwoicie wykonane, i zazwyczaj szyte z dobrych materialow. Pytanie tylko czy w takiej szwajcarii byle pierwszy polizei nie zgarnie mnie z ulicy na kontrole w dobie "wybuchowych rozrywek" i ogolnie znanych problemow w europie.

Jako torbe EDC tu w Polsce (za granice nie jedzie) uzywam Wombata - jestem zadowolony. Na dluzsze wyjscia pakuje sie w DA Ghosta - jestem BARDZO zadowolony. Wiec naturalna koleja rzeczy jest spogladanie teraz na DA Dragon Egg (na laptopa 14 cali plus drobnica osobista). Tylko wlasnie... pozostaje pytanie jak powyzej.

Ewentualnie plecak "miejski" kompletnie cywilny w stylu The North Face Recon.

No i jest problem z wyborem. Gdyby nie to ze obawiam sie ewentualnych problemow bralbym Dragona za ktorym przemawia serducho, ale rozum za TNF Recon. No i jest problem.

I nie, kupno obu nie wchodzi w gre
Furjan
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 06-11-2017, 13:37:27 »

Wisport Ranger?
sigreg
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 06-11-2017, 13:47:58 »

Ranger, tudziez Sparrow w wersji 30l. Sparrowa maja w tutejszych militariach, po pracy ide poprzymierzac. jak mi podpasuje to...trudno, dokumenty bede nosil pod reka w razie czestych kontroli
super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #3 : 06-11-2017, 13:49:48 »

czym się różni Dragon od Rangera tudzież Sparrowa jeśli chodzi o "nietaktyczny" wygląd ?

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
sigreg
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 06-11-2017, 14:26:30 »

Niczym. I te akurat wymienione to low profile zdecyowanie nie sa. Po prostu szukam plecaka ktory bede EDCowal przez 3 tygodnie za granica, a pozniej uzytkowal w kraju. W Szwajcarii nigdy nie bylem, nie wiem jaki tam teraz jest "klimat" jesli chodzi o podobny szpej. Czy tak jak u nas zasadniczo nikogo to nie rusza w czym kto chodzi i co nosi, czy tez jednak patrzy sie podejrzliwie na kazdy "military like" ekwipunek, bo terrorysci i zamachy.
I stad podstawowe pytanie, gdyby nie to to bralbym bez wahania Dragona, rangera, czy Sparrowa (dowolnosc na razie obojetna, zadnego jeszcze nie widzialem na zywo) - bo dodatkowy plecak w litrazu +-25 przyda mi sie tak czy owak, jak pisalem nosidla "w klimacie" juz mam, uzytkuje, i sobie chwale. Natomiast jesli mam byc trzepany na kazdym rogu "bo podejrzany sprzet nosi" to sie zastanawiam nad cywilnym North Fejsem. Koniec wywodu 
hendaye
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 06-11-2017, 14:32:58 »

w Szwajcarii możesz spotkać na ulicy ludzi z bronią długą (no, bez magazynków), więc militarny plecak nikogo nie będzie dziwił. rozglądaj się, to dostrzeżesz ciekawe rzeczy: pełnowymiarowe strzelnice w co drugiej wsi, stanowiska artyleryjskie, lotniska polowe. jak byłem w Sion, to akurat trafiłem na lądowanie kilkunastu F18. po prostu jeden za drugim wylatywały z doliny prostopadłej do lotniska, zwrot i lądowanie.
ps. a jak znajdziesz sklep z militarnymi ciuszkami, to proszę o prv, będę miał parę zamówień
« Ostatnia zmiana: 06-11-2017, 14:39:57 wysłane przez hendaye » Zapisane
sigreg
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 06-11-2017, 15:14:59 »

No to mnie kolega uspokoil, moge north fejsa z czystym sumieniem skreslic 
Bede w Niederönz (kanton Bern), podobno mala miescina - ca 1600 mieszkancow, ale kto wie co tam mozna znalezc. Bede sie odzywal
Skoro temat "taktyczny/nietaktyczny" mamy opanowany, to czy wiesz moze jaka jest polityka dotyczaca noszenia nozy ? Tutaj w kraju zawsze towarzysza mi folder i maly vicek, nie moge sie doszukac jak aktualnie wyglada ta kwestia w Szwajcarii.
petelicki
Opinii: (26)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 06-11-2017, 16:20:04 »

Vicka myślę, że spokojnie można mieć schowanego (ja w Szwajcarii zawsze go miałem przy sobie), ale z folderem byłbym ostrożny. Ogólnie, jeżdżąc po Europie w ostatnim czasie unikam noszenia foldera. Nawet jeśli noszenie jest legalne, to przy tej ilości kontroli na wstępie do muzeów, urzędów, imprez, itp., jego noszenie staje się kłopotliwe. Już kilka razy nerwowo chowałem folder do najgłebszej komory plecaka by go nie stracić na wejściu do jakiegoś muzeum.

Vickiem zrobisz to samo co folderem, a wygląda dużo bardziej pokojowo, no i w razie straty aż tak nie boli. 
hendaye
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 06-11-2017, 18:00:14 »

to, co mnie w Szwajcarii uderzyło, to ilość sklepów z vickami. po prostu wszędzie, najwyżej widziałem na małym Matterhornie. na pewno nikt nie zdziwi się vickiem, nawet z blokadą.
a foldery... cóż, victorinox zaczął produkować też i foldery. jednak bym nie ryzykował, a na pewno bym polecił dział na knives.pl o podróżowaniu z nożami.
Szwajcaria to państwo, gdzie chyba nadal rezerwiści mają po domach broń maszynową; od kilku lat nie mają tylko amunicji. domyślałbym się u nich trzeźwego i rozsądnego podejścia do noży.
sigreg
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 06-11-2017, 19:06:46 »

No to folder zostanie w domu, rzeczywiscie szkoda by go bylo. W podroz pojedzie "maly" victorinox.

I konczac temat plecakow, podjechalem do lokalnych militariow (to akurat mam najblizej), i poogladalem co maja. Mil-tec i podobne odpadly w przedbiegach. Przymierzylem: sparrowa 20, Rangera, i sparrowa 30.

- sparrow 20. Akurat byl w fajnym "neutralnym" kolorze, chyba go "grafit" nazywaja (albo podupcylem z miltekiem), w kazdym razie szary. Laptop wlazl "na styk", glownie szerokosc byla problemem. Plecak maly, zgrabny, ale po zalozeniu i przyjrzeniu sie sobie wygladalo jakbym mial na plecach tornister swojego bratanka (gabaryt mam taki dosc). Troche tez bylo czuc ze go "naciagam", takie odczucie jak przy zbyt malej koszulce. No trudno, odpadl.

- ranger. Plecak bez palsow, z wygladu najmniej "taktyczny". Ale na zywo jakos mnie nie ujal. Przymierzylem, lezal nawet ok, ale byl jakis taki, no.. nie wiem, niby tez cordura ale jakas taka miekka, pusty plecak ukladal sie jak szmata. Na duzy plus zaliczylem dodatkowe kieszenie, ale szybko okazalo sie ze np. przednia to jedna wielka kieszen az do spodu plecaka, bez zadnego organizera. Czyli zeby wydobyc chociazby klucze musialbym nurkowac az po lokiec. Slabo.

- sparrow 30. Dostepny byl tylko w kojocie. Przymierzylem, popatrzylem, poprawilem szelki... podpasowalismy sobie. Wlozylem kompa, sprawdzilem kieszenie... łoo... niby mniej niz w randżerze, przednia kieszen tez gleboka na cala dlugosc plecaka, ale.. ma organizer. Czyli mozna drobne przedmioty (chociazby wspomnianeklucze) tak upchac zeby nie nurkowac po nie przez caly plecak. W srodku poza kompem zmiesci sie i przeciwdeszczowka, i wszystko co do edc trzeba... tak. Polubilismy sie. Od dzisiaj mam sparrowa 30 w kojocie

Co ciekawe pojemnosc jest identyczna jak we wspomnianym Ghoscie ktorego cioram juz ze 2 lata. Ale ghost ma duza przewage w postaci bardzo wygodnego (jak dla mnie) pasa biodrowego. Swietnie mi sie go nosi nawet jak wypcham go po brzegi. Wiec tu sie nic nie zmieni, Ghost zostanie na wedrowki i cioranie jak do tej pory, a sparrow bedzie edecowal zamiennie z wombatem.

Dziekuje za uwage 
ov_Darkness
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Festung Warschau

kocham noże(m)

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 20-12-2017, 13:56:56 »

EDC'uję Ghosta, nie widzę sensu kupować innego plecaka.

Silly monkeys give them thumbs they forge a blade...

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20
sigreg
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 08-01-2018, 14:03:00 »

Dopisze bo troche czasu juz minelo.
Wiec tak, spedzilem opisywane 3 tygodnie w Szwajcarii, za chwile szykuje sie kolejny wyjazd. Uzywalem tam plecaka Sparrow 30 jako codzienne nosidlo "EDC". Problemow zadnych wsrod lokalesow nie bylo, mam wrazenie ze tam nikomu do tego co kto nosi czy jak wyglada, tak dlugo jak zachowuje sie jak na czlowieka cywilizowanego przystalo. Jedyny problem mialem.. na lotnisku w Bazylei. Panience z security podpadlo polaczenie sparrow plus bojowki, byly pytania czy mam cos wspolnego z "military" i dodatkowa kontrola "papierkiem".
Strzelnice rzeczywiscie widoczne, porozrzucane wsrod pol i lasow. A w gorach... bunkry wsrod skal Spoleczenstwo obyte z bronia, uzbrojone, kolega szwajcar (z pracy) posiada w domu pokazny arsenal, planujemy male "testy" w trakcie styczniowego wyjazdu.
Co mnie najbardziej zaskoczylo to ich ustroj - demokracja bezposrednia, czyli na kazdy wazny temat jest przeprowadzane referendum, i co ciekawe to im dziala.
Sam plecak jest bardzo ok, wygodny, pakowny, nie za ciezki (na pusto DUUUUUZO lejszy niz pusty Ghost). Jedyny minus sparrowa (i plus Ghosta, bo ma) to brak zewnetrznego organizera na "podreczne drobiazgi" typu klucze, pendrive itd. bede musial cos dolozyc.
Pewnego dnia -na weekendowej wycieczce, zlapal mnie ulewny deszcz. Plecak nie przeciekl pomimo tego ze konkretnie zmokl, za to zostaly mu "na plecach" widoczne do tej pory zacieki.
Z wyborem trafilem dobrze, nosi sie fajnie, choc musze go troche jeszcze "delikatnie spersonalizowac". Brak nerwowych reakcji dodatkowo cieszy.
mar_kow
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 08-01-2018, 19:18:08 »

[...]
- sparrow 30. Dostepny byl tylko w kojocie. [...]

Targałem taki ostatniego urlopu po Chorwacji, Węgrzech i również nie było problemu...
cymes
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 09-01-2018, 16:33:02 »

Jeździłem po Europie służbowo i prywatnie ze Sparrowem w multicamie i nie było nigdy problemu. Prędzej konsternację wywoływał radiotelefon w środku lub na szelce plecaka
Od roku Dragon Egg shadow gray i też bez problemu.

Pozdrawiam

Adam
mar_kow
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 09-01-2018, 16:43:36 »

Jeździłem po Europie służbowo i prywatnie ze Sparrowem w multicamie i nie było nigdy problemu. [...]

Nie radziłbym tylko brać niczego militarnego jadąc w rejon Bliskiego Wschodu. Są problemy, w najlepszym wypadku "ogon" który w 90% przypadków kończy się źle...
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: