trwa ładowanie paska...
12-11-2019, 22:27:39 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Garmin Fenix 5 - czy warto i po co to komu?  (Przeczytany 5109 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
ov_Darkness
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Festung Warschau

kocham noże(m)

Ignoruj
« : 04-09-2017, 14:48:23 »

Siemka,

Żona zaplanowała mi prezent na 35'kę.
Temat zaczął się od Samsunga Gear S3 Frontier, ale doczytałem i się okazało, że to do ch.. niepodobne.
Ale ad rem:

Żona mi wyciągnęła gdzieś z czeluści listy "do miecia" smartzegarek z GPS.
Po przejrzeniu gruntownie oferty urządzeń dostęnych na rynku doszedłem do wniosku,  że muszę kupić dwa
Z tym ,że bardziej w moje potrzeby (ECC, rower, bieganie) trafia Fenix 5.
Zależy mi na dobrym GPS'ie i kompatybilności ze Stravą/Endomondo.
Fajnie mieć czujniki (tętno, prędkość, kadencja w perpektywie moc), ale najfajniej, że nie trzeba rozładowywać baterii w telefonie.
Miło by było mieć jakąś podstawową navi, telefon i muzyczka to jużbyłby luksus (ale takie rzeczy to tylko LG, a ten ma chujowy GPS i chyba nie gada z czujnikami za dobrze).
Stanęło na Fenix 5, chociaż marzy się5X (ale za drogi).

Jeśłi ktoś używa, ma porównanie, proszę o podpowiedzi.
Bez nich zapewne wezmę podstawowego Fenixa 5.

Silly monkeys give them thumbs they forge a blade...

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20
ArtP
Opinii: (3)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Legionowo

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 04-09-2017, 17:56:54 »

Od dwóch tygodni jestem póki co szczęśliwym posiadaczem Fenixa 5x - parę słów mogę skrobnąć.

Nie przebrnąłem jeszcze przez ogrom funkcji, ale codziennie staram się sprawdzać coś nowego.

GPS

Na złapanie sygnału potrzebuje zazwyczaj kilkanaście, kilkadziesiąt sekund (czasami kilka) i wypada pod tym względem porównywalnie z Polarem V800, którego używałem przez ostatnie 2 lata (opowieści o łapaniu fixa w 2-3 sekundy i w jednym i w drugim przypadku są przesadzone, choć czasem się zdarza). Utrzymywanie sygnału i pozycji bez problemu, także w gęstym lesie (ale zaznaczam, że Garmina mam krótko, więc to nie są kompleksowe obserwacje).
Jako ciekawostkę - zegarek obsługuje GPS i GLONASS i co ciekawe wybrać można ręcznie, czy chcesz korzystać z obydwu, czy z GPS. Domyślnie jest ustawiony sam GPS, nie sprawdzałem drugiej opcji (ma być dokładniej i lepiej, ale też zużywa więcej energii).

Pomiar tętna

Podczas spoczynku i codziennej aktywności działa bez zarzutu (pomiar z nadgarstka). W czasie treningów zaobserwowałem pewne anomalie - przez pierwsze 5-10 minut pokazuje zazwyczaj znacznie zawyżone tętno, potem "wraca" do rzeczywistości, średnia z całego biegu zbliżona do pomiarów uzyskiwanych wcześniej z Polara z czujnikiem na piersi. Z tym, że: instrukcja podaje, żeby przed treningiem rozgrzewać się przez 8-10 minut i może w tym tkwi klucz - ja jako rozgrzewkę stosuję kilkanaście minut powolnego truchtu.
Niemniej po tygodniu dokupiłem czujnik HRM-Run 2, który łącznie umożliwia pomiar bodaj 6 wartości - jak chcesz wykorzystać pełnię możliwości i mieć dokładne pomiary z treningu - NIEODZOWNY zakup moim zdaniem.

Mapy i nawigacja

Nie sprawdziłem jeszcze wszystkich opcji, ale trochę się pobawiłem. Bezproblemowo wyznaczył mi trasę do zapisanej pozycji w lesie - nie przełajowo, rzecz jasna, ale po leśnych drogach , podając oprócz zobrazowania graficznego dystans do kolejnych punktów zwrotu oraz informując dźwiękami i wibracjami przy zbliżaniu się do kolejnych punktów. Posiada bazę POI, nie wiem jak dokładną, sprawdzałem tylko w najbliższej okolicy - wyznacza trasę i prowadzi bez problemu. Wyznaczania tras i wielu innych opcji związanych z mapami i nawigacją nie zdążyłem jeszcze sprawdzić, niemniej, jeżeli jesteś w stanie dołożyć różnicę kasy w stosunku do zwykłej 5-tki, to myślę, że warto.

Oczywiście 5x ma jeszcze WiFi - konfiguracja z siecią bezproblemowa, ale jak do synchronizacji będziesz używał telefonu, nie jest to nieodzowne (co się nie da przez telefon pójdzie kablem).

Strona Garmin Connect ze wszystkimi danymi z aktywności i treningów bardzo rozbudowana, na pewno jest możliwość połączenia ze Stravą, bo widziałem opcję do wybrania (osobiście nie korzystam), nie wiem jak z Endomondo (nie sprawdzałem, nie czytałem).

past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 05-09-2017, 07:33:50 »

Garminy biegowe łączą się z Endomondo poprzez Garmin Connect , więc pewnie ten także
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 08-09-2017, 19:24:10 »

Garminy biegowe łączą się z Endomondo poprzez Garmin Connect , więc pewnie ten także
Jak najbardziej jest.
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 01-05-2018, 22:38:00 »

Hej Czaję się na Garmin Tactix Charlie albo szafirowego 5 bez x. Za kilka dni będzie macanie i decyzja bo mnie nieco rozmiar 51mm zniechęca i nie mogę się zdecydować

Mam pytanie do użytkowników 5x bo ma podobne czasy do Charliego. Jakich czasów pracy w trybie zegarka mogę się spodziewć jak ustawię tarczę cyfrową z sekundnikiem i będę zerkał co 2-3 minuty? taką mam specyfikę pracy w pociągu, że czas sprawdzam przez 12h co chwila.
I może ma ktoś porównanie o ile dłużej bateria wytrzyma jak sekundnika nie będzie.

Z góry dziękować.
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 02-05-2018, 15:51:56 »

Mam pytanie do użytkowników 5x bo ma podobne czasy do Charliego. Jakich czasów pracy w trybie zegarka mogę się spodziewć jak ustawię tarczę cyfrową z sekundnikiem i będę zerkał co 2-3 minuty? taką mam specyfikę pracy w pociągu, że czas sprawdzam przez 12h co chwila.
I może ma ktoś porównanie o ile dłużej bateria wytrzyma jak sekundnika nie będzie.

Mam F3 i tam są dwie tarcze fabryczne. cyfrowa i analogowa, obie mają sekundniki. Jakoś nie zauważyłem, żeby pobierały więcej prądu niż inne (dogrywane bez sekundnika). Przy 3 treningach w tygodniu z GPS-em, czas pracy F3 to 10 dni.
mickey
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

ścieżka Przygody zaczyna się tuż za progiem....

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 02-05-2018, 18:07:24 »

Trochę relacji:
https://hopcycling.pl/garmin-fenix-5-czyli-na-co-to-komu/
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 02-05-2018, 19:31:52 »

Fenix 5 jest topowym zegarkiem w ich drabince
Nie prawda, F5 to takie 3HR+ (albo 3.5) co najwyżej (a czasami minus, brak wi-fi w części wersji).
 Najwyższym topowym modelem jest 5X.

Fenix wygląda, jakby właśnie wrócić z Syberii z Bearem Gryllsem. Problem jest tylko taki, że Bear Grylls, ma w przeciwieństwie do nas rękę. Kolarski nadgarstek, podobnie jak nadgarstki większości sportowców wytrzymałościowych, nie ma na sobie zbędnego mięsa.
Kwestia przyzwyczajenia, po roku nie czuję, ze na ręce mam F3 który jest wielkościowo taki samo jak F5X. A rękę jako biegacz mam tez chudą.

Czy będzie mi brakowało map? Wątpię. Szybki? Jak najbardziej. Wifi? Niezbyt.
Błąd, wi-fi jest naprawdę przydatne. To tak jak z ciepłą woda w kranie, raz skorzystasz zawsze będziesz chciał ją mieć. Szczególnie, ze Garmin Connect w telefonie lubi się krzaczyć i odmawiać współpracy z zegarkiem. Proponuję sobie poczytać komentarze, na sklepie google.
 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.garmin.android.apps.connectmobile

Reszta recnezji OK.
« Ostatnia zmiana: 03-05-2018, 11:33:15 wysłane przez McBren » Zapisane
turystyk
Ekspert

Miejsce pobytu: Tactical as fuck

RED TEAM

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 03-05-2018, 21:52:45 »

Jest gdzieś jakieś porównanie co konkretnie ktory oferuje?

Boom stick!
KKK - Kelly Kettle Klan!

There is no possibility to patch human stupidity.
Było minęło, jak partia demokratów.
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 03-05-2018, 22:55:26 »

Jest gdzieś jakieś porównanie co konkretnie ktory oferuje?

Proszę:

https://www.trigar.pl/porownanie-zegarkow-garmin

https://www.trigar.pl/porownanie-garmin-fenix5
turystyk
Ekspert

Miejsce pobytu: Tactical as fuck

RED TEAM

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 04-05-2018, 22:31:20 »

Zacne, podziękował!

Boom stick!
KKK - Kelly Kettle Klan!

There is no possibility to patch human stupidity.
Było minęło, jak partia demokratów.
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 04-05-2018, 22:45:29 »

Kojarzycie czy któraś z firm zaprzyjaźnionych z tactical/knives/torch ma w ofercie Garminy ? Szukam, szukam i nie widzę a fajnieby było ciuta taniej drania wyrwać
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 04-05-2018, 23:39:22 »

Kojarzycie czy któraś z firm zaprzyjaźnionych z tactical/knives/torch ma w ofercie Garminy ? Szukam, szukam i nie widzę a fajnieby było ciuta taniej drania wyrwać
Fora biegowe dział kupię/sprzedam - można wyrwać z gwarancją.

Amazon - szczególnie na ciut starsze modele bywają promocje.

Jak komuś nie zależy na taktycznym wglądzie, to niech spojrzy na modle 735 i 935.
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 05-05-2018, 09:41:02 »

Przy czym warto zwrócić uwagę czy dany model jest rozbieralny - ma wymienną baterię  Spoko

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 05-05-2018, 11:30:55 »

Przy czym warto zwrócić uwagę czy dany model jest rozbieralny - ma wymienną baterię  
Teoretycznie żaden, ale pamiętam, ze w jakiś Forrunerach ludzie wymieniali akumulatorki.
 U mnie w telefonie bateria trzyma już 3,5 roku, a jest ładowany raz na 2 dni. Jeżeli zegarek ładuję raz na 10 dziesięć dni, to teoretycznie trwałość powinna być 5x większa, co daje 10 lat dla zegarka.

Zaraz sprawdzę, czy ktoś w internatach wymieniał akumulator w Fenixie 3.

Powinno się dać:
https://forums.garmin.com/forum/on-the-trail/wrist-worn/fenix-3/1242023-where-can-i-get-a-replacement-battery-for-my-fenix-3

https://www.youtube.com/watch?v=lResTsIUDIE
« Ostatnia zmiana: 05-05-2018, 11:38:11 wysłane przez McBren » Zapisane
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: