trwa ładowanie paska...
19-08-2018, 02:35:34 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wisport Ranger - niepopularny?  (Przeczytany 4464 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Koso
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 31-12-2017, 12:32:31 »

Dobry plecak nie powinien przemoknąć (dobry materiał, kryte zamki), dodatkowo pakuję rzeczy do worków na śmieci.
Pokaż mi taki plecak, jeśli nie mówimy o kapuśniaczku... Chyba, że w grę wchodzą niewygodne plecaki oparte o konstrukcję worka marynarskiego i zrobionych ze zbrojonej plandeki.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
mar_kow
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #31 : 31-12-2017, 12:43:01 »

Pokaż mi taki plecak, jeśli nie mówimy o kapuśniaczku... Chyba, że w grę wchodzą niewygodne plecaki oparte o konstrukcję worka marynarskiego i zrobionych ze zbrojonej plandeki.

Dlatego produkują pokrowce na plecaki. Tylko przy troczeniu jest to niewygodne - trzeba mieć odpowiedni rozmiar... No i tak jak napisałem pakuję rzeczy do worków żeby faktycznie były suche...
flaytec1
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #32 : 31-12-2017, 14:46:24 »

Każdy chyba pakuje do worków najważniejsze rzeczy. Bywało ze plecak pod woda przypięty do pontonu po wywrotce wytrzymał te kilka minut  i podwójne worki z ciuchami przemokły tylko na zgrzewach..Mi pakowanie w worki  zostało z czasów gdzie plecaki były z ortalionu i przemakały natychmiast. Typu sport hoffer.

Ogólnie mam wrażenie że osoby zajmujące się militariami nie mają za wielkiego pojęcia o turystyce. To widać po filach na yt.Podejrzewam ze maja 20 wycieczek w zyciu za sobą...i kreca materiał dla lajków a inni się na tym wzorują.Preferują plecak 30-35 l typu wojskowy tornister z tasmami molle dookoła... Czemu tak jest nie wiem. Może moda po prostu . Moze to ze jakieś drobne scyzoryki,latarki itp lubimy mieć posegregowane w kieszeniach... moda na EDC itp
Mam czasem kontakt z takimi osobami wzorującymi się na yt czy gadzetach z militaria pl i zycie brutalnie weryfikuje ich przyzwyczajenia.
Potem patrzą na to z czym pojechali i zaczynają od zera .

Ale jak mówię, brak doświadczenia turystycznego co jest wygodne,co się sprawdza i co działa na wycieczkach w górach, w zimie,nocowanie w jamach sniżnych,kolebach tarzańskich,marsze w ulewnym deszczu 2-3 dni. Wtedy prowizoryczne srodki sie nie sprawdzają. Docenia sie ze można wiecej włożyć do plecaka  bo troczenie na zewnacz wymaga owijania w worki, a worki czy pokrowce się drą idac przez gęsty las i krzaki czyli tak się nie da.., nie da się i koniec.
Nic moim zdaniem nie przebije plecaka 85L gdzie na dół idzie spiwór, do srodka czasem i karrimata jak leje, a drobiazgi do kieszeni górnej lub dolnej w klapie. Bywało ze na takim plecaku się zjezdrzało po sniegu pokonujac po kilakset metrów w pionie w parę minut.Wysoki plecak ma pas biodrowy-a plecak nosi się na biodrach a nie na plecach. No przy 7kg tornister z  molle mozna nieśc ale i tak wolałbym ten sam ekwipunek przełożyć do plecaka z kominem od 40l w górę. Bo ciężar nie opiera się na plecach, a to jest ważne. Prawidłowo zapięty to palce powinny wchodzić pod szelki bez oporu.

Kiedyś robilismy testy komfortu niesienia chyba 40kg cegieł. Wygrał plecak najcięzszy wagowo. W nim ta sama waga wydawała się realnie najlżejsza z uwagi na idealne dopasowanie do ciała i b dobre pasy biodrowe.B docenia się to w górskim terenie gdzie trzeba już używać rąk.

mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 31-12-2017, 15:10:38 »

[...]
 Ogólnie mam wrażenie że osoby zajmujące się militariami nie mają za wielkiego pojęcia o turystyce. [...]

W zupełności się z Tobą zgadzam - plecaki 20-35l nie nadają się na typowe turystyczne długie wycieczki... Mogą służyć jako dodatkowe plecaki wypadowe gdzie pakujemy najpotrzebniejsze rzeczy na max 1-2 dni. Extremalni włóczędzy pakują się w takie na dłużej ale to raczej survival niż turystyka... Będą na wszelkiego typu wczasach idąc nawet na miasto na cały dzień zabieram Sparrow'a bo mam możliwość wygodnego spakowania wody, kurtki itp.

Nic moim zdaniem nie przebije plecaka 85L [...]

To zupełnie oczywiste...

Koso
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #34 : 31-12-2017, 15:50:50 »

Dlatego produkują pokrowce na plecaki. Tylko przy troczeniu jest to niewygodne - trzeba mieć odpowiedni rozmiar... No i tak jak napisałem pakuję rzeczy do worków żeby faktycznie były suche...
No właśnie, bez pokrowca ani rusz tak na prawdę, każdy plecak przemoknie nie ma siły. Worki są wyjściem często niezbędnym ale mimo stosowania worków wole naciągnąć pokrowiec który waży ze 100g niż później tachać namokniętą i zimną Cordure. Fakt pokrowiec z przytroczonymi rzeczami nie należy do najwygodniejszych. Druga kwestia to same pokrowce... nie mam bladego pojęcia dlaczego 3/4 pokrowców dostępnych na rynku nie da się używać. Pokrowiec montowany na plecak tylko przy pomocy ściągacza po zewnętrznej krawędzi to jakaś porażka... Z politowaniem

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 31-12-2017, 17:40:38 »

Do plecaka 30-35l można zapakować się na 2 tygodnie.

ale to jest idiotyzm, przypinać na zewnątrz 300-500% zawartości plecaka Chichot. To już lepiej brać pojemniejszy plecak. Zdecydowana większość nie potrafi się pakować, a plecak 30l z molle wybrało, "bo tak się należy w bushcrafcie". Owszem są asceci co potrafią sie spakować, ale nie znaczy ze kazdemu się to udaje.

Ja rozumiem dużą uniwersalność troczenia i troczenie się przydaje. Ale wychodzić z domu z góry zakładając ze wszystko będzie na zewnątrz?

« Ostatnia zmiana: 31-12-2017, 17:47:03 wysłane przez zirkau » Zapisane
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #36 : 31-12-2017, 17:58:50 »

ale to jest idiotyzm, przypinać na zewnątrz 300-500% zawartości plecaka Chichot. [...]

[...]. To widać po filach na yt.Podejrzewam ze maja 20 wycieczek w zyciu za sobą...i kreca materiał dla lajków a inni się na tym wzorują.Preferują plecak 30-35 l typu wojskowy tornister z tasmami molle dookoła... [...]

Taka moda...
Nikt o zdrowych zmysłach tak nie pójdzie ale zawsze się ktoś znajdzie...
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #37 : 31-12-2017, 18:10:56 »

Jasne że moda
Podobnie jak camo w ubiorze tylko że spodnie o fasonie rajtuzek 

Co do Rangera to mam już parę lat i polecam, bo wygodny, pakowny i ma w zestawie pokrowiec przeciwdeszczowy 

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
cosinus
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #38 : 01-01-2018, 18:29:35 »

Wysoki plecak ma pas biodrowy-a plecak nosi się na biodrach a nie na plecach. No przy 7kg tornister z  molle mozna nieśc ale i tak wolałbym ten sam ekwipunek przełożyć do plecaka z kominem od 40l w górę. Bo ciężar nie opiera się na plecach, a to jest ważne. Prawidłowo zapięty to palce powinny wchodzić pod szelki bez oporu.

W pełni się zgadzam. To jest matematycznie jasne.
Plecak o małym litrażu nie ma wysokości, aby się dało zrealizować koncepcję "biodra odciążają ramiona" *). Raczej to pas ograniczający kolebanie.
A już nie matematycznie, a własną d... (biodrami) potwierdzam, w tym przypadku mowa o Reineder 75. Ale nie o tym wątek.

*) choćby to był pas gruby, i wzrokowo podobny, np Helikon Ratel
Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: