trwa ładowanie paska...
19-10-2018, 06:42:02 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wisport Ranger - niepopularny?  (Przeczytany 4694 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
cosinus
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« : 29-08-2017, 20:27:00 »

Przeszukałem to forum i ogólnie net. Co jest (negatywnego) z plecakiem Wisport Ranger, że jest niemal niezauważalny (np w porównaniu do Sparrowów).
Czy brak molle aż tak go przekreśla?
Wszyscy aż tak strasznie pozują na "komandosów" ? Sparrow 20 litrów i 40 litrów na troczkach?
Kilka sparrowów u znajomych nigdy nie otrzymało zasobników Molle, możliwość jak widać jest tylko teoretyczna. Statystyczne "sparrowa" często kupują uczniowie, których nie stać i tak na większe gadżeciarstwo.

(Dla uniknięcie nieporozumień, mam trochę molle i używam, ale u cywila jest to znacznie mniej przydatny system niż dla żołnierza)

Z plusów to darmowy pokrowiec. Ogólnie niedrogi.

Na zasadzie "wiedzy z netu" wydaje się ciekawym plecakiem takim troche taktycznym, a "nie walącym po oczach", o co czasem ludzi pytają.

Stare informacje wykazują 32 litry (pochwalę się poszukiwaniami, znalazłem do 2007 roku), nowsze 30 litrów. To ten sam plecak czy była nowelizacja?
Nie ma innego wątku dedykowanego temu plecakowi (kilka porównań z Volverine, z dominacją tego drugiego)

EDIT: tu bloger pokazuje to po swojemu, polskie prezentacje często czegoś nie pokażą
https://www.youtube.com/watch?v=STt9W7HjRX4

« Ostatnia zmiana: 29-08-2017, 21:34:14 wysłane przez cosinus » Zapisane
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 29-08-2017, 20:36:25 »

Nikt nie pytał... nikt nie drążył, a ja mam go od prawie 4 lat... 

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
bartukas
Opinii: (10)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 29-08-2017, 20:55:25 »

Zastanawiałem się nad rangerem, gdy szukałem rok temu plecaka 30l. Stanęło na sparrowie, bo:
1. Ma kieszenie rozpinane do końca.
2. Był dostępny (z rangerem nie było to takie oczywiste).
3. W ofercie jest więcej kolorów (mi się zamarzył któryś z RAL-i).

Za rangerem przemawiały kieszenie z boku, ale cóż, zadecydowała możliwość rozpięcia kieszeni do dna - to naprawdę ułatwia życie.
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 29-08-2017, 21:31:00 »

Nikt nie pytał... nikt nie drążył, a ja mam go od prawie 4 lat... 

to teraz pytamy. Razem!    PROOOSZSZEEEEEE

Miłe (i niemiłe) wspomnienia

tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 29-08-2017, 23:04:56 »

OK, ale podajcie mi warunki brzegowe

Co Was dokładnie interesuje?

Generalnie używam go w sytuacjach gdy zabierałem więcej niż w DA Dusta (którego jak wiecie się pozbyłem) lub teraz w Helikona Raccoona Mk2. Jest bardziej pojemny i mimo wszystko można cos tam podczepić pod niego.To dla mnie plecak turystyczny i gdy wypadam na więcej niż jeden dzień do około dwóch, trzech to zupełnie mi wystarcza. O resztę proszę konkretnie pytać

cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 30-08-2017, 18:20:31 »

OK, ale podajcie mi warunki brzegowe

Co dokładnie, albo JAK podana informacja MNIE interesuje, to może analiza porównawcza do "sąsiednich" wisportów, Sparrow 20l "v.1" i II, zwłaszcza 30l "v.1" i II
Koncepcja pleców nie jest tak ambitna jak 30 II czyli z listwami stelażowymi, tzn domniemanie, że jak "v.1" ?

Termika przy wysiłku, czy uwiera źle spakowany grat?

O co jest uboższy od Sparrow, że jest tak znacznie tańszy (gdyby wycenić liczbowo pokrowiec, to dużo)?

Brak molle i jak to wpływa na koncepcję użytkowania, to jest mniej więcej uchwytne przez net.
Za co byś go szczególnie pochwalił / skrytykował?
Notebooka jakiegoś wkładałeś? Ma to sens?

Mam w tym segmencie Helikona Ratel 25l w kordurze (już nie sprzedawany), więc pewne porównania filozofii firmy mogę zrozumieć (np notebook 15.4 w kieszeń plecową się pakuje kolanem, więc nie warto)

tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 30-08-2017, 21:06:53 »

Co dokładnie, albo JAK podana informacja MNIE interesuje, to może analiza porównawcza do "sąsiednich" wisportów, Sparrow 20l "v.1" i II, zwłaszcza 30l "v.1" i II
Koncepcja pleców nie jest tak ambitna jak 30 II czyli z listwami stelażowymi, tzn domniemanie, że jak "v.1" ?

Termika przy wysiłku, czy uwiera źle spakowany grat?

O co jest uboższy od Sparrow, że jest tak znacznie tańszy (gdyby wycenić liczbowo pokrowiec, to dużo)?

Brak molle i jak to wpływa na koncepcję użytkowania, to jest mniej więcej uchwytne przez net.
Za co byś go szczególnie pochwalił / skrytykował?
Notebooka jakiegoś wkładałeś? Ma to sens?

Mam w tym segmencie Helikona Ratel 25l w kordurze (już nie sprzedawany), więc pewne porównania filozofii firmy mogę zrozumieć (np notebook 15.4 w kieszeń plecową się pakuje kolanem, więc nie warto)

Specjalnie go wziąłem do kompa i przyglądam się... 

Plecy nie mają żadnej listwy, ale mnie to akurat w takim gabarycie plecaka zupełnie nie przeszkadza. Generalnie jak na plecak ~30l to uważam że jest bardzo wygodny.
W komorze głównej (głębokość około 12 - 14cm) są dodatkowe dwie kieszenie. Od strony pleców materiałowa sięgająca do połowy na gumkę i od wewnątrz siatkowa na zamek przez całą długość sięgająca do dna. Nigdy nie wkłałdałem do niego lapka i nie wiem jaki mógłby wejść (jak trzeba pomierzę), ale to IMO nie jest plecak z myślą o wkładanie do niego lapka. Kolejna komora ma jakieś 7-8 cm głębokości i nie ma dodatkowych atrakcji w środku. od stony zewnętrznej jest jeszcze płaska kieszeń na zamek również bez organizera czy innych dodatków.
Bardzo dużym plusem jest pokrowiec, ale przy dopiętym dodatkowym ekwipunku zwłaszcza gabarytowym może nie dać rady. Po bokach z przodu i od dołu są po dwa regulowane zapinane na klamry troki. Te szlufki pionowe z przodu nigdy jeszcze mi się nie przydały natomiast można poprzypinać na prawdę różne sprzęty jak karimatę śpiwór czy jeszcze co tam kto uważa.
Jak napisałem jest świetny na 2-3 dniowe wypady jako typowo turystyczny z nutką tactical a brak molle kompletnie nie wpływa na jego użyteczność.

Jeśli chodzi o cenę to rynek zbytu i reklama względnie poczta pantoflowa wykreowały Sparrowa jako mega useful, tactical and user friendly
Miałem krótko Sparrowa 20 i nie polubiliśmy się, w konsekwencji odsprzedałem kumplowi. Z resztą z największym szacunkiem dla fanów... dla mnie jest po prostu cena nieadekwatna jest do całości i jest po prostu przereklamowany. Nie mniej to z pewnością bardzo dobry plecak.

O plusach Rangera nie będę się wypowiadał bo już napisałem że jest wygodny mogę do niego podczepić co chcę, ma pokrowiec itp.
Natomiast minusem jest to że brakuje trochę kieszonek, szlufek organizera w tej małej kieszeni i ta średnia komora także powinna mieć małą siatkową kieszonkę. Jednak odkąd mój zestaw survivalowy i apteczkę mam w oddzielnych pouch'ach problem braku powyższych nie doskwiera mi aż tak bardzo

UnCodeD
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Silesia City

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 31-08-2017, 09:44:16 »

Ja go używam właśnie do targania lapka 15,6" tu i ówdzie na wakacje. Idealnie pasuje w tej największej komorze a jak się teczkę wsadzi przed lapkiem to nic nie krzywi i papiery "nie cierpią" w środku. Wiadomo teczka musi być. A bez MOLLE nie wyglada tak "komandosko", bardziej turystycznie.
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 31-08-2017, 10:27:45 »

Paaa nawet 15,6" kolega wsadza i jest git 

cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 04-09-2017, 17:21:41 »

Jeszcze jedno, jak to jest z liczbą 32 litry albo 30 litrów?
Na pewnym etapie komuś w marketingu się rolka myszki przekręciła *), czy rzeczywista zmiana modelu?

*) sławna formuła wszystkich gazetek "błędy w druku zastrzeżone"
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 04-09-2017, 17:39:06 »

Nie potrafię na to odpowiedzieć i generalnie to pytanie do Wisporta Niezdecydowany
Ja kiedyś drążyłem temat Reindeera 75 z jakiej gramatury materiału cordura go szyją przy uwzględnieniu kolorów. Miałem pytania dotyczące zamków i klamer. Ciekawe było to że odpowiadały mi dwie osoby z Wisportu i zdarzyły się rozbieżności. Myślę że czasem wynika to z przypadku, czasem z marketingu, a czasem z nieświadomości...  ,
ale to już chyba nie jest do odczytania z kart historii tej firmy 

skaf2007
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 04-09-2017, 19:17:29 »

Cytuj z: bartukas
Za rangerem przemawiały kieszenie z boku, ale cóż, zadecydowała możliwość rozpięcia kieszeni do dna - to naprawdę ułatwia życie.

Używam Rangera od 3 lat. Pierwotnie zakupiony na 2-3 dniowe wypady, ale musiały to być naprawdę bezszpejowe wypady
Teraz służy jako plecak miejski i wycieczkowy. Do tego Ranger jest idealny. Rzeczywiście boczne kieszenie to fajny punkt na butelkę pod ręką, ale tak jak pisze bartukas, brak możliwości rozpięcia plecaka do dna jest nie tylko niewygodne przy dużej ilości rzeczy to jeszcze awaryjne przy próbie dopinania full naładowanego plecaka. Straciłem w ten sposób jeden z suwaków. Na szczęście jest jeszcze drugi

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
redtwo.m
Opinii: (15)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 04-09-2017, 20:36:02 »

-
« Ostatnia zmiana: 21-08-2018, 21:14:02 wysłane przez redtwo.m » Zapisane
Wielebny
Opinii: (3)
Ekspert

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 05-09-2017, 10:04:50 »

Bo nie ma MOLLE, a u nas każdy janusz militariów i trzynastoletni asgej musi mieć MOLLE żeby się podniecać jaki jest taktyczny Chichot
redtwo.m
Opinii: (15)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 05-09-2017, 14:24:16 »

-
« Ostatnia zmiana: 21-08-2018, 21:13:34 wysłane przez redtwo.m » Zapisane
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: