trwa ładowanie paska...
02-10-2020, 00:02:09 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czesi i bron  (Przeczytany 3911 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 05-07-2017, 07:57:43 »

hm, to chyba u Was Chichot

Strzelnica jedno spotkanie to ok 150 zł, spotkań 5,  5x150 zł = 750 zł, jakieś tam wpisowe. Badania 300-500 zł, wniosek do WPA 242 zł + zaświadczenie. Mnie wychodzi wiecej niż 1k.
past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 05-07-2017, 09:01:09 »

hm, to chyba u Was Chichot

Strzelnica jedno spotkanie to ok 150 zł, spotkań 5,  5x150 zł = 750 zł, jakieś tam wpisowe. Badania 300-500 zł, wniosek do WPA 242 zł + zaświadczenie. Mnie wychodzi wiecej niż 1k.

U nas na prowincji - zapisujesz się do klubu składka roczna w cenie spotkania na strzelnicy , szkolenie teoretyczne+praktyczne. Egzamin nie wiem ile chłopacy płacili chyba 400, badania - organizuje klub też sporo taniej jak u was, wniosek WPA, zaświadczenia klub wysyła bezpłatnie.
Teoretycznie nie musisz mieć startów przed złożeniem wniosku. Ale każde zawody to 30 zł

zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 05-07-2017, 09:15:00 »

zgodnie z KWP Poznań

http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/KWP/wydzial-postepowan-adm/bron/9477,Oplaty.html

To widać, że klub bogaty jest, skoro to wszystko finansuje.

Jeśli zawody 30 zł, to rozumiem że tylko .22LR wchodzi w grę, bez centralnego?
« Ostatnia zmiana: 05-07-2017, 09:17:44 wysłane przez zirkau » Zapisane
tomking
Opinii: (19)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 05-07-2017, 09:18:48 »

@past widziałeś filmik, który podesłałem? Jest jak najbardziej aktualny i mowa tu o wszystkich formalnościach związanych z posiadaniem broni.
Czyli dokładnie to, co napisał @zirkau. Strzelnica i zawody to jedno, a posiadanie (włącznie z wszystkimi formalnościami i kupieniem podstawowego egzemplarza) to drugie. Logiczne jest że zdobycie umiejętności nt. eksploatacji broni, chodzenie na strzelnicę jest niezbędne, tylko że na dłuższą metę po co mi one, jak własnej nie posiadam  Niezdecydowany

Stąd ta magiczna kwota startowa 5k    zaprzeczysz?

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
corvus
Opinii: (8)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 05-07-2017, 10:07:15 »

zgodnie z KWP Poznań

http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/KWP/wydzial-postepowan-adm/bron/9477,Oplaty.html

To widać, że klub bogaty jest, skoro to wszystko finansuje.

Jeśli zawody 30 zł, to rozumiem że tylko .22LR wchodzi w grę, bez centralnego?

30pln to normalna cena za uczestnictwo w dowolnej konkurencji zawodów powszechnych u mnie w mieście...z własną bronią i amunicją

.
zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 05-07-2017, 11:24:14 »

tak, ale to nie dotyczy stanu posiadania. A od tego wyszliśmy, żeby mieć, to trza co nieco wyłożyć i w 1k się nie zmieścimy.
turystyk
Ekspert

Miejsce pobytu: Tactical as fuck

RED TEAM

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 05-07-2017, 19:44:19 »

Mylisz się. Właśnie, że jest wyczynem bo musisz posiadać licencję sportową  dla wyczynowców.
Eh... tak, pierwotne znaczenie było takie, że nie trzeba tańczyć na rurze na komendzie i bez łaski <tam jest kreseczka> potrafią wydać.

Boom stick!
KKK - Kelly Kettle Klan!

There is no possibility to patch human stupidity.
Było minęło, jak partia demokratów.
past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 05-07-2017, 21:14:37 »

@past widziałeś filmik, który podesłałem? Jest jak najbardziej aktualny i mowa tu o wszystkich formalnościach związanych z posiadaniem broni.
Czyli dokładnie to, co napisał @zirkau. Strzelnica i zawody to jedno, a posiadanie (włącznie z wszystkimi formalnościami i kupieniem podstawowego egzemplarza) to drugie. Logiczne jest że zdobycie umiejętności nt. eksploatacji broni, chodzenie na strzelnicę jest niezbędne, tylko że na dłuższą metę po co mi one, jak własnej nie posiadam  Niezdecydowany

Stąd ta magiczna kwota startowa 5k    zaprzeczysz?

jak zaczynałem w 2010 wydałem 2000 z bronią. Dalej jest jak z każdym hobby. Największa tragedia jak żona ci powie "Sprzedam twoje zabawki za tyle ile "kupiłeś"*. W tym roku 5 moich znajomych zdobyło pozwolenie sportowe , bez broni zmieścili się w +/- 1000 zł. Nie liczę broni bo mam znajomych co i na Longshocie byli bez własnej.
Klub nie jest bogaty tylko myślący. Kandydaci na strzelców uczą się BEZPIECZNEGO POSŁUGIWANIA BRONIĄ  to nie setki wystrzelonych naboi.
Z naszych składek , startowych finansowane jest DARMOWE trenowanie młodzieży , która osiąga sukcesy w Polsce i nawet startuje na Olimpiadzie.
Obecnie setki osób co miesiąc uzyskują możliwość ubiegania się o pozwolenie sportowe, znaczy nie jest to "sport dla wybranych".

tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 05-07-2017, 21:27:52 »

... Największa tragedia jak żona ci powie "Sprzedam twoje zabawki za tyle ile "kupiłeś"*.
Wiem... znam... kobiety nawet w żartach potrafią być podłe     

W tym roku 5 moich znajomych zdobyło pozwolenie sportowe , bez broni zmieścili się w +/- 1000 zł. Nie liczę broni bo mam znajomych co i na Longshocie byli bez własnej.
Klub nie jest bogaty tylko myślący. Kandydaci na strzelców uczą się BEZPIECZNEGO POSŁUGIWANIA BRONIĄ  to nie setki wystrzelonych naboi.
Z naszych składek , startowych finansowane jest DARMOWE trenowanie młodzieży , która osiąga sukcesy w Polsce i nawet startuje na Olimpiadzie.
Obecnie setki osób co miesiąc uzyskują możliwość ubiegania się o pozwolenie sportowe, znaczy nie jest to "sport dla wybranych".

Konkretnie mnie zaskoczyłeś! Szkoda że mam do Was daleko... 

corvus
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 05-07-2017, 22:31:51 »

Jakkolwiek smutne by to nie było, strzelectwo sportowe nie jest zabawą dla kogoś, kto boryka się  fundamentalnym niedostatkiem pieniędzy.
Aktualnie nie ma szans zmieścić się w kwocie 1000pln.
Tnąc koszty, prawdopodobnie można zmieścić się w 2000pln.
Oczywiście z samym pozwoleniem. Do tego dochodzi cena szafy (np taka jak moja kosztuje około 2000pln, choć mniejsza będzie tańsza).
Do tego cena broni. Np popularny pistolet Glock 17/19 z zapasem 500 sztuk taniej amunicji (to nie jest dużo) da się kupić za około 3000pln.

.
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 05-07-2017, 22:55:22 »

Czyżbyśmy wrócili do punku wyjścia?  Niezdecydowany

Ze sprzętem cały czas wychodzi ~ 5k  Buziak

corvus
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 06-07-2017, 08:01:14 »

Żeby ze sprzętem od zera zmieścić się w 5k to potrzeba. ..wielu kompromisów.

.
raist35
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Szczecin

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 11-07-2017, 12:31:39 »

Tu macie w rozbiciu ile kosztuje uzyskanie pozwolenia na broń sportową.

1.Na początek zapisujemy się do klubu strzeleckiego a więc wpisowe i składka w zachodniopomorskim to min. jakieś 400zł, są kluby tańsze pod tym względem i droższe gdzie nawet wpisowe to może być 1000zł a to i tak na zaproszenie.
2. Później treningi w zależności od tego ile z nich zaliczycie 1000-2500zł ( część klubów wymaga odpowiedniego stażu  strzeleckiego zanim dopuści człowieka do patentu)
3. Teoretycznie nie które kluby pozwalają w tym momencie na starty w klubowych zawodach więc kolejne wydatki.
4. Patent ostatnio w Szczecinie kosztował ok.700zł ze szkoleniem i badaniem lekarskim.
5. Po patencie czekamy na dokumenty - nie które kluby wysyłały od razu wniosek o licencje razem z patentem.
6. W tym czasie startujemy już w zawodach lokalnych -min. 600zł  bo Policja będzie na to patrzyła jak będziecie określali ilość broni no chyba że chcecie dostać 1- 3 szt. to wtedy luz nie będą się czepiać do zawodów.  Tu Policja nagina ale ostanie wyroki NSA im na to pozwalają Smutny
http://trybun.org.pl/2017/07/10/wazna-przyczyna-posiadania-okreslonej-ilosci-egzemplarzy-broni-powraca/

7. Teraz czas na badania lekarskie tu są widełki 350-500zł
8. I w końcu opłaty administracyjne za wydanie pozwolenia na broń 242zł, jeżeli ktoś chce mieć więcej sztuk broni to można jeszcze wystąpić o broń sportową do celów kolekcjonerskich co daje następne 242zł.
9. Na koniec po pozytywnej decyzji przychodzi czas na promesy na zakup broni 17zł/szt. to najmniejszy koszt
10. Oczywiście zanim kupicie broń musicie kupić kasetkę lub szafę w klasie min. S1. Kasetkę odradzam chyba  że chcecie mieć jedną szt. broni.
11. I szczęśliwy finał kupujecie broń teraz ogranicza was fantazja i ilość promes jakie łaska3wie dała wam Policja

Jeżeli macie dalsze pytania piszcie odpowiem znam procedury w zachodniopomorskim, są województwa gdzie trochę łatwiej z Policją ale po ostaniach wyrokach NSA znowu będzie ciekawie bo to przecież  Komendant Wojewódzki decyduje uznaniowo na ile szt. pozwolenie wydać.

Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Drukuj  
Tagi: com google

Skocz do: