trwa ładowanie paska...
22-09-2018, 15:40:39 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Helikon Racconn Mk2 vs Wisport Sparrow 20  (Przeczytany 7335 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
GreenEbr
Opinii: (10)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 15-01-2017, 14:46:34 »

Nie wspomniał o cenie
Dlatego Wisport to b. dobry stosunek jakość cena, nawet brak zamków YKK go nie skreśla.
Bonthyc
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 20-01-2017, 20:42:48 »

Byłem dziś w militaria.pl i oglądałem obydwa plecaki. Z rzeczy które rzuciły mi się w oczy to te dwa plecaki stojąc koło siebie mają praktycznie taką samą wysokość. Helikon po wewnętrznej stronie ma w niektórych miejscach coś jakby podszewkę od spodniej strony cordury. Dodatkowy otwór drenażowy w Helikonie to kwestia gustu, ja akurat uważam go za zbędny. Szelki oraz wymoszczenie pleców w Helikonie jest znacznie cieńsze niż w Wisporcie natomiast użyte gąbki są sporo twardsze.
Organizer przedni wygląda bardzo podobnie, w głównej komorze w Wisporcie mamy dwie siateczkowe kieszenie na suwak, w Helikonie tylko jedną. Jeśli chodzi o zamki błyskawiczne to zamek od komory głównej w Helikonie poza dodatkowym napisem YKK jest praktycznie taki sam jak wszystkie zamki w Wisporcie. Natomiast zamek od przedniej komory jest już mniejszy i niestety nie wygląda tak solidnie. Same zamki sięgają do mniej więcej 1/3 wysokości plecaka więc klapy w przeciwieństwie do Sparrowa nie otworzymy tak jak w walizce. Jeśli chodzi o jakość szycia to nigdzie nie zauważyłem luźnych nitek itp. Jak plecaki będą zachowywać się z czasem nie wiem. Natomiast gdyby jednak coś się działo w trakcie użytkowania to u Wisporta mamy 5-letnią gwarancje, Helikon aż tyle jej nie daje a z innego wątku możemy dowiedzieć się, że miał małą wpadkę przy znacznie droższym plecaku Dragon Egg. Dodatkowym plusem jest, to, że Wisport jest szyty w Polsce a nie w Chinach.
W mojej subiektywnej ocenie obydwa plecaki są bardzo fajne jednak Wisport zrobił na mnie lepsze wrażenie. Według mnie jest zdecydowanie warty dopłaty tych +/- 50zł. Gdyby jednak różnica cenowa była w granicach 100zł to zacząłbym się już bardziej zastanawiać nad Helikonem.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2017, 20:49:14 wysłane przez Bonthyc » Zapisane
redtwo.m
Opinii: (15)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 20-01-2017, 20:54:05 »

Byłem dziś w militaria.pl i oglądałem obydwa plecaki. Z rzeczy które rzuciły mi się w oczy to te dwa plecaki stojąc koło siebie mają praktycznie taką samą wysokość. Helikon po wewnętrznej stronie ma w niektórych miejscach coś jakby podszewkę od spodniej strony cordury. Dodatkowy otwór drenażowy w Helikonie to kwestia gustu, ja akurat uważam go za zbędny. Szelki oraz wymoszczenie pleców w Helikonie jest znacznie cieńsze niż w Wisporcie natomiast użyte gąbki są sporo twardsze.
Organizer przedni wygląda bardzo podobnie, w głównej komorze w Wisporcie mamy dwie siateczkowe kieszenie na suwak, w Helikonie tylko jedną. Jeśli chodzi o zamki błyskawiczne to zamek od komory głównej w Helikonie poza dodatkowym napisem YKK jest praktycznie taki sam jak wszystkie zamki w Wisporcie. Natomiast zamek od przedniej komory jest już mniejszy i niestety nie wygląda tak solidnie. Same zamki sięgają do mniej więcej 1/3 wysokości plecaka więc klapy w przeciwieństwie do Sparrowa nie otworzymy tak jak w walizce. Jeśli chodzi o jakość szycia to nigdzie nie zauważyłem luźnych nitek itp. Jak plecaki będą zachowywać się z czasem nie wiem. Natomiast gdyby jednak coś się działo w trakcie użytkowania to u Wisporta mamy 5-letnią gwarancje, Helikon aż tyle jej nie daje a z innego wątku możemy dowiedzieć się, że miał małą wpadkę przy znacznie droższym plecaku Dragon Egg. Dodatkowym plusem jest, to, że Wisport jest szyty w Polsce a nie w Chinach.
W mojej subiektywnej ocenie obydwa plecaki są bardzo fajne jednak Wisport zrobił na mnie lepsze wrażenie. Według mnie jest zdecydowanie warty dopłaty tych +/- 50zł. Gdyby jednak różnica cenowa była w granicach 100zł to zacząłbym się już bardziej zastanawiać nad Helikonem.
Helikon nie zareaguje i nie uwzględni życzeń klienta przy ew. reklamacji tylko max. wymieni na inny egzemplarz. Wisport szyje na miejscu i tak jak w przypadku mojego Whistlera reaguje indywidualnie na prośby i groźby
robertgl17.
Opinii: (13)
Ekspert

Miejsce pobytu: Wrocław

Teoretyczny emeryt

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 29-01-2017, 13:48:19 »

Nazwijcie mnie marzycielem ale gdyby jakaś firma wypuściła kopię Milteca Assault 20L (z lepszych materiałów tzn. z cordury) z taśma piersiową i oddzielną kieszenią na camela to chyba bym się skusił.

Milteca nie ale testowałem plecak Patton M81 - tego chciałbym właśnie w wersji z cordury   http://allegro.pl/duzy-plecak-molle-assault-patton-m81-zielony-oliv-i6007530245.html

Było już coś podobnego w cordurze Military-Pro Patriotycznie kolory czarny, oliwkowy i w multi. Tyle, że pojemność była trochę większa, chyba niecałe 30 litrów.

http://www.tactical.pl/forum/index.php?topic=64892.0;topicseen

Niestety już dawno nieprodukowany.

Może jesteś tym, któremu właśnie teraz pokazuję wyprostowany  środkowy palec mojej prawej dłoni ( jak nie jesteś cichym podpierdalaczem możesz się nie przejmować tym co napisałem )
SORGE
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 03-02-2017, 17:31:35 »

Helikon jest węższy od Sparrowa. Jeżeli masz zamiar nosić w plecaku laptop to do Helikona może on się nie zmieścić. W Sparrowie takiego problemu nie będziesz miał, wejdzie do niego nawet składana karimata BW.
Naprawdę zmieściłeś? Z tego co czytam plecak ma szerokość  30cm. Karimata BW  ma 37 cm szerokości.
Nie pytam by stawiać jakiś zarzut. Po prostu szukam niewielkiego plecaka, gdzie taką karimatę mógłbym zmieścić. Więc bez ściemy... wchodzi? Czy nie? 
Bonthyc
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 03-02-2017, 18:35:56 »

Naprawdę zmieściłeś? Z tego co czytam plecak ma szerokość  30cm. Karimata BW  ma 37 cm szerokości.
Nie pytam by stawiać jakiś zarzut. Po prostu szukam niewielkiego plecaka, gdzie taką karimatę mógłbym zmieścić. Więc bez ściemy... wchodzi? Czy nie?  
Wchodzi
https://youtu.be/xXyxtimSSrI?t=10m25s
SORGE
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 03-02-2017, 19:21:18 »

Bardzo pomocny link. Dzięki!
GreenEbr
Opinii: (10)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 03-02-2017, 21:55:03 »

Dziś wybrałem się do sklepu porównać Sparrowa z Racconnem i na korzyść Helikona tylko zamki YKK. W porównaniu do Wisporta niższa jakość nici, te w Helikonie są prawie jak te z Mil Teca z wyglądu bawełna. Wybrałem Sparrowa, choć Helikon to też ciekawa i fajna konstrukcja, szczególnie pod względem "systemu" nośnego. To już mój drugi Sparrow, więc kierowałem się tym że już poprzedni się sprawdził.
Myślę że jakbym miał bardziej okrojony budżet to Helikon byłby dobrą opcją.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 03-02-2017, 22:40:07 »

Gdyby Wisport miał system nośny... szelki takie jak u Helikona to były by plecaki IMO nie do pobicia.
Te siatkowe poduszki w szelkach Wisporta nie są ani trwałe, ani szczególnie dla mnie wygodne.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
mazgaj
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 23-02-2017, 18:13:55 »

Naprawdę zmieściłeś? Z tego co czytam plecak ma szerokość  30cm. Karimata BW  ma 37 cm szerokości.
zainwestuj w karimate samopomującą, są o wiele bardziej pakowne i zdecydowanie praktyczniejsze.

Gdyby Wisport miał system nośny... szelki takie jak u Helikona to były by plecaki IMO nie do pobicia.
Te siatkowe poduszki w szelkach Wisporta nie są ani trwałe, ani szczególnie dla mnie wygodne.
ja bym również chciał, żeby całe plecy były bardziej oddychające, ale w małych plecakach nie jest to aż taki problem jak w dużych. mi się plecy pocą akrat przy wysiłku i lubię by pod plecakiem był przewiem, ale i takei wisporty są.
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 23-02-2017, 20:10:52 »

zainwestuj w karimate samopomującą, są o wiele bardziej pakowne i zdecydowanie praktyczniejsze.

O ile wiem... są karimaty i maty samopompujące... te drugie choć wygodniejsze dla niektórych lubią robić pssssss...

Max92
Opinii: (2)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Ściana Wschodnia

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 23-02-2017, 21:21:41 »

W jakim sensie praktyczniejsze? Maty samopompujące często są cięższe od karimat i wrażliwe na uszkodzenia. Uszkodzona mata na nic się nie zda, a moja karimata z dziurą dalej działa.
Ruper
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 03-03-2017, 11:46:49 »

W jakim sensie praktyczniejsze? Maty samopompujące często są cięższe od karimat i wrażliwe na uszkodzenia. Uszkodzona mata na nic się nie zda, a moja karimata z dziurą dalej działa.
Jednak jeżeli komuś zależy na "wygodzie" może zainwestować i nie spać bezpośrednio na ziemi. Bardzo fajnie się sprawdzają podczas biwaków takie samopompujące maty, bo nie przemieszczasz się codziennie.
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 03-03-2017, 13:04:20 »

Jednak jeżeli komuś zależy na "wygodzie" może zainwestować i nie spać bezpośrednio na ziemi. Bardzo fajnie się sprawdzają podczas biwaków takie samopompujące maty, bo nie przemieszczasz się codziennie.

Jak komuś zależy na wygodzie niech zostanie w domu. Kanapa jest wygodnia 
O jakim spaniu bezpośrednio na ziemi piszesz? Wystarczy najtańszy thermarest i jest spoko, a na biwak jak się jedzie samochodem to można sobie nawet "kanadyjki" zabrać. 

Max92
Opinii: (2)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Ściana Wschodnia

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 03-03-2017, 18:06:29 »

A ktoś mówił o spaniu bezpośrednio na ziemi? Bierzesz karimatę grubą, cienką jaką chcesz. Po prostu uważam, że nie jest to najpraktyczniejsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chodzi o spanie w lesie. Jak musisz targać swój sprzęt na plecach to liczysz każdy gram, spanie w lesie to spanie w różnych warunkach - łatwo o uszkodzenie. Moja karimata ma już dziurę, ale dalej jest sprawna. Mata, nawet z malutką dziurką nadaje się do wyrzucenia.

Na biwaku, jeśli śpisz w namiocie i sprzęt wozisz w samochodzie to co innego. Tutaj, to jest lepsze rozwiązanie od karimaty.
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: