trwa ładowanie paska...
20-11-2018, 01:40:08 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Helikon Racconn Mk2 vs Wisport Sparrow 20  (Przeczytany 7761 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
pawelpluta
Opinii: (4)
Użytkownik
**

Ignoruj
« : 07-01-2017, 11:01:13 »

Witam

Jak widać dla Sparrowa jest atrakcyjna cenowo konkurencja. Też cordura i w miare przemyślana konstrukcja. Do tego możliwość troczenia przykładowo softshela do plecaka od zewnątrz przy pomocy shockcordu. Cena Helikona średnio o 50zł niższa. Porównywał ktoś te dwa plecaki? Jest faktycznie coś co przemawia za Sparrowem poza tym, że jest produkowany w Polsce ?

"Jeśli myślisz, że możesz coś zrobić, lub jeśli myślisz, że nie możesz, w obu przypadkach masz rację." Henry Ford
larfen
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 07-01-2017, 11:35:12 »

Luźne myśli:
Sparrow po roku nie zmieni się w torbę na zakupy - helikon nie słynie z mocnych szyć. Możesz też poczytać o plecakach z serii direct action.
Na plus dla wisportu 5 lat gwarancji na plecaki z cordury.
pawelpluta
Opinii: (4)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 07-01-2017, 11:42:36 »

Mam torbę z serii direct action - używam jej codziennie od 2 lat, jest otwierana, przepakowywana, wypychana itd codziennie po kilkanaście razy.  Od wiecznego rzucania jej na ziemię chropowata guma od spodu zrobiła się gładziutka. Torba materiałowo i na szyciach  wygląda jak nowa, poza tym, że jest lekko przybrudzona.  Więc nie muszę czytać o produktach z serii direct action - są drogie, ale bardzo dobre jakościowo.

PS

A dlaczego Helikon miałby zmienić się w torbę na zakupy? Bo nie bardzo rozumiem...

"Jeśli myślisz, że możesz coś zrobić, lub jeśli myślisz, że nie możesz, w obu przypadkach masz rację." Henry Ford
Bonthyc
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 07-01-2017, 12:18:57 »

Helikon jest węższy od Sparrowa. Jeżeli masz zamiar nosić w plecaku laptop to do Helikona może on się nie zmieścić. W Sparrowie takiego problemu nie będziesz miał, wejdzie do niego nawet składana karimata BW.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 07-01-2017, 13:38:57 »

Miałem krótko Sparrowa 20, (pierwszą wersję) potem użytkowałem przez prawie dwa lata DA Dust'a, a obecnie mam Raccona Mk2, którego kupiłem w grudniu zeszłego roku. Jestem z niego bardzo zadowolony.
To, że jest węższy jakoś szczególnie nie zauważyłem, ale jak na plecak EDC jest bardzo wygodny i o wiele bardziej pojemny od DA Dust. Ma podobną pojemność do Sparrowa, ale dla mnie jest jakiś sztywniejszy i przez to o wiele łatwiej się z nim odnajduję. Wydjaje mi się że uzyte taśmy są sztywniejsze. Na plus IMO są zastosowane inne ramiona, takie jak w DA, są sztywniejsze, ale bardzo dobrze się układają. Nie są takie poduszkowate jak w Wisportach i zastosowana siatka się nie przeciera ani nie zaciąga. Jest o dziwo bardzo dobrze wykonany, tak jak DA, a cena o połowę niższa.

Generalnie ja stawiam jednak na Helikona, a przemawia cena, jakość i funkcjonalność.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
d_fens
Opinii: (2)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 07-01-2017, 14:57:16 »

Helikon jest węższy od Sparrowa. Jeżeli masz zamiar nosić w plecaku laptop to do Helikona może on się nie zmieścić. W Sparrowie takiego problemu nie będziesz miał, wejdzie do niego nawet składana karimata BW.

Jeżeli chodzi konkretnie o laptop to mogę się w sprawie obu wypowiedzieć. Do Racoona Mk2 próbowałem wsadzić mojego Thinkpada x200s z powiększoną baterią (12.5 cala) i nie wejdzie do tej kieszeni na bukłak, brakuje około centymetra. Do komory głównej oczywiście wejdzie, ale "latał", jak świński ryj po korycie.
Do Sparrowa 20 II gen ten sam Thinkpad wchodzi z zapasem do kieszeni na bukłak, wchodzi tam też T430 mojej żony (14.1 cala), z tym że już dość ciasno.
Cokolwiek większego będzie już stanowiło problem.
philiprvn
Opinii: (3)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 12-01-2017, 22:39:32 »

http://www.militariaclub.pl/744-1525-thickbox/plecak-25-litrow-.jpg
Helikon Racconn Mk2 vs Wisport Sparrow 20
vs. https://www.militaria.pl/upload/wysiwyg/gfx/produkty/Wisport/Sparrow_II/PLECAK-SPARROW-II-20L-BLK.jpg

Sparrow ma usztywnienie na plecach (w postaci listwy aluminiowej). Obie komory otwierają się do końca (dłuższe zamki, i obie taśmy kompresyjne połączone fastexem). System troczenia od frontu też jest bardziej przyjazny (taśmy na fastexy nie kolidują z Molle/Palls). Szczerze mówiąc obyłbym się bez tych taśm. Zamiast tego wolałbym więcej Molle/Palls i sensowniejszą płaską kieszeń (powyżej zamka znajduje się nie wykorzystane miejsce - zrobiłbym tam dodatkową kieszonkę na dowód albo okulary).

W Racconie podobaj mi się detale takie jak: sposób mocowania taśmy piersiowej (w Sparrowie przy zakładaniu plecaka końcówki taśmy nieustannie powijają mi się pod szelki). Haczyki na rurki od camela nie należą do najlepszych pomysłów (wyłamują się). Dawno z nich zrezygnowałem i stosuję Web-Dominatory. Są praktyczniejsze.

Dobry jest też sposób zwijania nadmiaru taśm (zawijane i mocowane kawałkiem rzepa). Gumy moim zdaniem nie sprawdzają się (przy wypakowaniu plecaka taśmy luzują się).

Nazwijcie mnie marzycielem ale gdyby jakaś firma wypuściła kopię Milteca Assault 20L (z lepszych materiałów tzn. z cordury) z taśma piersiową i oddzielną kieszenią na camela to chyba bym się skusił.
http://www.zbrojownia.pl/upload/products/4084/max/zbrojownia.pl-plecak-taktyczny-mil-tec-assault-maly-black-15770.jpg

"Because survival is not sufficient"
redtwo.m
Opinii: (15)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 12-01-2017, 22:48:22 »

http://www.militariaclub.pl/744-1525-thickbox/plecak-25-litrow-.jpg
vs. https://www.militaria.pl/upload/wysiwyg/gfx/produkty/Wisport/Sparrow_II/PLECAK-SPARROW-II-20L-BLK.jpg

Sparrow ma usztywnienie na plecach (w postaci listwy aluminiowej). Obie komory otwierają się do końca (dłuższe zamki, i obie taśmy kompresyjne połączone fastexem). System troczenia od frontu też jest bardziej przyjazny (taśmy na fastexy nie kolidują z Molle/Palls). Szczerze mówiąc obyłbym się bez tych taśm. Zamiast tego wolałbym więcej Molle/Palls i sensowniejszą płaską kieszeń (powyżej zamka znajduje się nie wykorzystane miejsce - zrobiłbym tam dodatkową kieszonkę na dowód albo okulary).

W Racconie podobaj mi się detale takie jak: sposób mocowania taśmy piersiowej (w Sparrowie przy zakładaniu plecaka końcówki taśmy nieustannie powijają mi się pod szelki). Haczyki na rurki od camela nie należą do najlepszych pomysłów (wyłamują się). Dawno z nich zrezygnowałem i stosuję Web-Dominatory. Są praktyczniejsze.

Dobry jest też sposób zwijania nadmiaru taśm (zawijane i mocowane kawałkiem rzepa). Gumy moim zdaniem nie sprawdzają się (przy wypakowaniu plecaka taśmy luzują się).

Nazwijcie mnie marzycielem ale gdyby jakaś firma wypuściła kopię Milteca Assault 20L (z lepszych materiałów tzn. z cordury) z taśma piersiową i oddzielną kieszenią na camela to chyba bym się skusił.
http://www.zbrojownia.pl/upload/products/4084/max/zbrojownia.pl-plecak-taktyczny-mil-tec-assault-maly-black-15770.jpg

Milteca nie ale testowałem plecak Patton M81 - tego chciałbym właśnie w wersji z cordury   http://allegro.pl/duzy-plecak-molle-assault-patton-m81-zielony-oliv-i6007530245.html
« Ostatnia zmiana: 12-01-2017, 22:50:35 wysłane przez redtwo.m » Zapisane
d_fens
Opinii: (2)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 13-01-2017, 09:10:23 »

Condor robi taki jak miltec, z cordury 1000D, ale chyba tylko w ATACS-AU i nie wiem czy jest kieszeń na camela...
Sahar
Opinii: (16)
Ekspert

Użytkownik kompasu

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 13-01-2017, 11:01:02 »

Wisport ma gwarancje, dla mnie to byłoby względem wszystko powyżej głównym czynnikiem zakupowym.

TactiCool
philiprvn
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 14-01-2017, 10:52:45 »

Milteca nie ale testowałem plecak Patton M81 - tego chciałbym właśnie w wersji z cordury
Ten układ sprawdza się tak do 20-25L pojemności.

Condor robi taki jak miltec, z cordury 1000D
Inna konstrukcja szelek.

Ogólnie to jest tyle rzeczy na, których producent mógłby zaoszczędzić (taśmy, zamki), że szkoda zachodu. Chyba, że kiedyś naprawdę mi odbije i zamówię sobie customową kopię Milteca  

Wisport ma gwarancje
Święta prawda. W Sparrowie dostrzegam tyle szczegółów które mógłbym poprawić, ale czekam aż upłynie okres gwarancji. Póki co skończyło się na nakładkach na pas biodrowy.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2017, 10:54:57 wysłane przez philiprvn » Zapisane

Bonthyc
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 14-01-2017, 21:43:56 »

Sparrow ma usztywnienie na plecach (w postaci listwy aluminiowej).
Akurat Sparrow w wersji 20L (a o takiej jest mowa w wątku) nie ma listwy aluminiowej. Usztywnienie to jest w II wersji w rozmiarze 30L. W 20L ta listwa jest zupełnie zbędna, plecy są dostatecznie sztywne.
philiprvn
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 15-01-2017, 12:34:49 »

Masz rację. Zapomniałem, że wybrałem Sparrowa 30 II m.in ze względu na ww. usztywnienie.

GreenEbr
Opinii: (10)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 15-01-2017, 13:43:01 »

W takim razie Maxpedition Falcon to ulepszony Miltec Assault Chichot
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 15-01-2017, 14:05:39 »

Jasne... tylko że stosunek cenowy wygląda mniej więcej tak, że za jeden plecak Maxpedition Falcon kupię osiem plecaków Miltec Assault    Szok

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: