trwa ładowanie paska...
14-12-2018, 22:28:27 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy takie ustrojstwo można używać z kartuszami nakręcanymi?  (Przeczytany 6833 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Wdhiz
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« : 15-07-2016, 02:33:39 »

Czy taki adapter kuchenka/kartusz działa też z kartuszami nakręcanymi?
Wiem, że nominalnie jest przystosowany do kartuszy "dezodorantów" ale zastanawia mnie zdjęcie, na którym wężyk jest odkręcony od adaptera.
http://tnij.org/exbrt7k
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 15-07-2016, 08:51:13 »

hm, jak nie kupisz ( 4$ to nie majątek, można sprawdzić), to się nie przekonasz czy końcówka nakładki  ma ten sam gwint. Niestety nie ma szczegółu najważniejszego. Może i gwinty pasują, ale adapter ma otwarty, więc nie ma konieczności stosowania bolca do otwarcia przepływu. To oznacza, że końcówka węża również nie musi mieć (chociaż mogłaby, jednakże na zdjęciach brakuje tego szczegółu). Analizując, że końcówka to lużna śruba, brak punktu zaparcia na krawędziach widocznego gwintu - pasować nie będą. Ale to moje skromne zdanie i mylić się mam prawo.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2016, 08:56:35 wysłane przez zirkau » Zapisane
arend
Opinii: (15)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: na razie warszawa(no dobra podwarszawa)

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 15-07-2016, 11:00:29 »

Poczekaj z tydzień to ci powiem. Właśnie się dowiedziałem że w polski obszar celny weszło 

Kurs przeżycia w rosyjskim specnazie jest tak surowy, że kto go przeżyje, już dalej żyć nie chce.

-Hi! I am looking for a job twoju mać!
Wdhiz
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 15-07-2016, 13:14:52 »

Dzięki Panowie
Niestety moja zamówiona kuchenka z wężykiem http://tnij.org/39k606z nie raczyła dojechać. Przyjechał natomiast adapter kartusza typu spray > gwint. Chwilę później, zupełnie przez przypadek, trafiłem na opis niefajnych akcji jakie mogą się zdarzyć kiedy kartusz "spray" obróci się  "dzyndzlem w bok/dół". W środku kartusza jest rurka którą butan w postaci gazowej idzie do zaworu. Kiedy po obrocie kartusza zalejemy ją płynnym gazem, kuchenka bucha ogniem na 20-40 cm.
http://adventuresinstoving.blogspot.com/2012/01/butane-adapter-warning.html
Dotyczy to kuchenek bez pętli podgrzewającej gaz. Te z pętlą są bezpieczniejsze.
Być może rozwiązaniem jest trzymanie kartusza prawie płasko ale z lekko uniesioną górą (jedna z kuchenek ma budowę wymuszającą taką pozycję). http://tnij.org/bvdko6a
DjAbra
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Rz-ów

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 17-07-2016, 06:38:53 »

witam.
chcesz po prostu używać tańszych dezodorantów ze swoimi kuchenkami na gwint?
jak jakiś czas temu zaczynałem się interesować kuchenką na wyjazdy, to też mnie głowa rozbolała jak zobaczyłem ceny kartuszy gwintowanych.
natrafiłem jednak na bardzo fajne adapterki i teraz napełniam sam swoje kartusze prosto z 11KG butli.
kilka napełnień taki kartusz na pewno wytrzyma, ja napełniam je czystym propanem, dla bezpieczeństwa do 80% pierwotnej pojemności.
aerozole, gwintowane i nawet campingaz na wcisk
moje kuchenki to mała 25g BRS-3000T i większa, z wstępnym podgrzewaniem Bulin BL100-T4-A i chodzą miód malina na takim tankowaniu.
jakbyś chciał namiar na adapterek do tankowania to zapraszam do PW

PS
Widzę po innych twoich postach że też cię zainspirował Szalony Szeryf Chichot
PS2
Szeryf ma w swojej ofercie adapter do butli turystycznych 1-5kg umożliwiający podpięcie kuchenek na kartusze gwintowane
https://www.youtube.com/watch?v=qNiY2hHMY2A
« Ostatnia zmiana: 17-07-2016, 09:45:54 wysłane przez DjAbra » Zapisane
Wdhiz
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 17-07-2016, 11:44:54 »

Jakiś czas temu kupiłem chiński wężyk do napełniana kartuszy:http://tnij.org/bpgesn4 Jedna strona jest ok., druga wymaga przeróbki. Szczegóły na YT w filmiku od braci Rosjan. Napełnianie z butli turystycznej - 3/8 cala, nie chcę trzymać w domu 11 kg gazu. Pojawiły się już chyba wężyki nie wymagające przeróbek - http://tnij.org/6pdw22b pasują do butli radzieckich, takich samych jak polskie??
Z tym, że przy cenie poniżej 3,8 zł za "spray", spadła mi motywacja do napełniania kartuszy gwintowanych Postaram się przy okazji przerobić wężyk. Na razie mam palnik BRS 300T plus przejściówka aerozol-gwint. Mogę używać "sprayów" w pozycji pionowej - nie jest super stabilnie, ale da radę. Zamówię sobie też kuchenkę z pierwszego linku/taką jak kupił Arend - mam wrażenie, że spraye można kupić prawie wszędzie?
Trochę waży ten Twój Bulin - całe 400g. Wrzuć namiar na adapterek?
« Ostatnia zmiana: 17-07-2016, 11:48:52 wysłane przez Wdhiz » Zapisane
DjAbra
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 17-07-2016, 12:23:03 »

jakoś sam wężyk (końcówki ok) nie budzi mojego zaufania
do spreya wchodzi 227g gazu, a koszt gazu z 11kg to jakieś 50gr/100g max. przy tym nowe spreje dalej wyglądają drogo

w zależności czy wyjazd krótki (wrzątek na zupkę z kubka/herbatkę) czy lekko dłuższy lub coś konkretniejszego w planie do upichcenia biorę odpowiednio BRS'a lub Bulin'a.
a waga nieistotna bo do sakwy w moto wrzucę całą kuchnię, a po dojechaniu na miejsce biwakowania za bardzo się z niego nie ruszam, nie łażę więc nie przykładam do tego parametru uwagi, jedynie do gabarytów.

jeżeli pytasz o ten adapterek "butla 1-5KG ---> kuchenki gw." to mam go od Szeryfa. pod każdym filmem podaje on maila do kontaktu
tylko jak będziesz pisał do niego to podaj mu też linka do filmu by było wiadomo o jaki adapter chodzi, a kilka różnych adapterków ponoć sam opracował/zorganizował ich wystruganie.
teraz jest na woodstoku więc wytrzeźwieje za 3 dni
a jeżeli chodzi o moją wersję tankowania gwintów to:
http://www.sklep.zatechs.com/urzadzenia-do-lutowania/palniki-na-butle-jednorazowe/akcesoria-do-palnikow/zawor-przylaczeniowy-cfh
http://www.gaz-but.pl/pl/p/Waz-do-nabijania-butli/395

PS
jaka to różnica czy trzymasz 11kg czy 3kg? w obu przypadkach jak je8nie to ma się prze...
chyba ze w bloku mieszkasz to jeszcze zrozumiem.
« Ostatnia zmiana: 17-07-2016, 12:40:56 wysłane przez DjAbra » Zapisane
c64club
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 20-07-2016, 22:11:21 »

Miałem skracać butlę 2l (1kg) klasyczną turystyczną do połowy (za wysoka jest i lubi się przewrócić), ale dostałem od kolegi pusty kartusz coś koło ćwierć kilograma na gwint i kupiłem to:
http://sklep.skleptechniczny.pl/cfh-redukcja-3-8-na-butle-z-gwintem-palnik-cfh,3,20449,19179

Bez rzeźby (odpada spawanie, piaskowanie, malowanie) mam dużo lżejszą butlę do swojej kuchenki typu Asia (klasyk jednopalnikowy, zadziwiająco lekki)

Szeryf ma tę końcówkę za 59 z wysyłką, a tu za 35.

Można w zupełnie wygodny sposób napełniać sobie kartusz i używać go z bardzo (bardzo) mocnym palnikiem, nie uszakdzając delikatnego gwintu EN417.

Zamiast "zimowych" mieszanek za ciężką kasę (i tak zawierających nieodparowujący poniżej plus kilku stopni butan) można lać czysty propan. 11kg Propanu kupuję za 43 złote, podczas gdy mieszanka propan-butan w nieznanej proporcji kosztuje 38. Producenci kartuszy "zimowych" naprawdę okrutnie dziadują dodając butan. Propan od początku do ostatniej kropli w każdej temperaturze (no, do minus 40 )pali pełną mocą. Dużo większą niż propan-butan, więc też oszczędzamy gaz w trasie, bo ciepło ma mniej czasu na odparowywanie z garnka w otoczenie. Sprawdzone. I nie trzeba cudować z butlą z wężykiem chowaną w śpiworze.
Asia nominalnie ma 1,4 kW, ale na czystym propanie jara jak palnik tlenowo-acetylenowy Chichot. Na pewno jest mocniejsza od płyty grzejnej 2,5 kW, podejrzewam że powyżej 3 ma. Zasilam ją tak już drugi rok i nic się nie dzieje, a to moja kuchenka "codzienna", nie tylko wyjazdowa, więc przepuściłem przez nią parę "jedenastek" propanu.

Trzymasz 3 czy 11 kg w rękach
A co za różnica? "Je8nąć" mogłaby najwyżej butla napełniana, ale nie posiadając pompy możnaby ją przepełnić tylko w jednym przypadku - gdyby była sporo zimniejsza od butli-matki - ogrzewają matkę lub oziębiając napełnianą. Zauważ, że żeby dobić  do nominalnej wagi, trzeba butlę napełniają (kartusz) 2-3 razy oziębić przez wypuszczenie części gazu, o przepełnienie naprawdę trzeba się postarać. Jedyne niebezpieczeństwo to robienie tego w piwnicy, bo się gaz zbiera jako cięższy od powietrza.

Różnica między 3 a 11 jest w wygodzie trzymania i ryzyku ułamania któregoś z zaworów, jeśli ktoś ma na tyle "fantazji" żeby przydziadować piątaka na materiałach i zamiast zrobić sobie zestaw z wężem, używa sztywnych przelotek. 11kg stojąca na kołnierzu, wąż swobodnie podłączony do butli napełnianej, kontrola wagą i nie wiem jakiego trzebaby mić pecha, żeby coś się stało.

Aha, ryzyko poparzenia rąk i chwilowego "naćpania się" gazem (uczucie paru promili już w kilka sekund po narażeniu). Tyle że przy propanie poparzyć łapy trudniej, nawet jeśli dostanie się paroma kroplami - mniejsze ciepło parowania.
« Ostatnia zmiana: 20-07-2016, 22:26:54 wysłane przez c64club » Zapisane
arend
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 26-07-2016, 14:16:13 »

Dobra już wiem,ten adapterek nie współpracuje z kartuszami z gwintem.

Kurs przeżycia w rosyjskim specnazie jest tak surowy, że kto go przeżyje, już dalej żyć nie chce.

DjAbra
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 26-07-2016, 14:31:35 »

który adapterek? cfh?
Wdhiz
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 26-07-2016, 16:23:28 »

Dobra już wiem,ten adapterek nie współpracuje z kartuszami z gwintem.
Dzięki.
 Na razie Mazury z lekkim off roadem, zakupy kolejnych zabawek po powrocie.
arend
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 26-07-2016, 17:58:31 »

który adapterek? cfh?

http://www.aliexpress.com/item/Outdoor-Stove-Furnace-Converter-Connector-Gas-Tank-Adapter-Pouch-Camping-Cooking-Equipment/32654520372.html?spm=2114.10010108.1000014.52.EVYHxV&scm=1007.13338.33346.0&pvid=3bc1fdee-9250-4f77-8973-f181107a3314&tpp=1

DjAbra
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 26-07-2016, 18:00:25 »

aaaaa... oki.

btw
najbardziej ciekawi mnie
http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Outdoor-Camping-Stove-Propane-Refill-Adapter-Gas-Burner-LPG-Flat-Cylinder-tank-Coupler-Bottle/32676161185.html
czy ktoś wie czy ruskie i polskie duże butle mają ten sam gwint?
c64club
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 26-07-2016, 23:08:55 »

Adapter CFH od Skleptechniczny.pl dziala z gwintowanymi kartuszami standardowymi EN417 i z kuchenką Asia, czyli standardowy 3/8"L. Testowalem dzisiaj. To samo co u Szeryfa, jeno dwie dychy taniej.

Ten adapter z wężykiem z Ali ma standardowa koncowke EN417 od strony kartusza. Ta druga nawet bedzie  pasowala na butle 0,5-5kg (3/8") albo 5-11 kg (1/2"), to taka koncowka w Polsce kosztuje piątaka.

« Ostatnia zmiana: 26-07-2016, 23:14:13 wysłane przez c64club » Zapisane
DjAbra
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 28-07-2016, 17:45:40 »

wiem że jedna strona na 100% do kartuszy gwintowanych podejdzie, ale ciekawiło mnie czy ten gotowiec będzie w polsce użyteczny czy dalej trza przerabiać.
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: