trwa ładowanie paska...
22-11-2017, 02:54:54 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sandbag+TRX+Kettlebell  (Przeczytany 4520 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
arek1
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« : 10-07-2016, 18:04:02 »

Cześć koledzy

Ostatnimi czasy znudziła mi się zwykłe treningi na siłowni (sztangi, hantle, maszyny) i chciałbym to sobie trochę urozmaicić. Jakiś czas temu zakupiłem słynne lidlowe TRX-y, niedawno nabyłem od kolegi nieużywanego sandbaga a kettle znalazłem po latach w piwnicy. W związku z tym mam pytanko- znacie jakieś ciekawe zestawy/systemy treningowe, w których można używać tych trzech urządzeń? Patrzyłem co nieco na stronach o crossficie ale nie znalazłem nic konkretnego..
łowca
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 10-07-2016, 23:51:54 »

to co w necie  - tylko rób 5 szybkich serii po 18 powtórzeń  bez przerw .  Taki klasyczny crossfit , a  na pewno się zmęczysz. Ten co znalazłeś  w piwnicy ile  waży  ?
arek1
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 11-07-2016, 10:23:08 »

Dwie sztuki po 17,5 kg oraz mam pożyczoną jedną sztukę 12,5 kg. Mówisz 5 serii każdego pojedynczego ćwiczenia? Czy jakieś super serie/serie łączone kilku ćwiczeń? Jakieś przykładowe zestawy?
past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 11-07-2016, 17:49:07 »

poszperaj po sieci , kettlebell wods crossfit, lub wod crossfit.
 Waga twoich ketli jest powiedzmy dla początkujcego - swingi itp. Ale spróbuj uderzyć do jakiegoś trenera itp aby ci pokazał jak nie zrobić sobie krzywdy

generalnie sporo powtórzeń do porzygu 
elduce
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 17-10-2017, 20:41:58 »

Co do kettli to mogę polecić na przykład kompleks deep six
https://www.youtube.com/watch?v=Q3iNrHR47rQ&t=35s
tyle tylko, że bez odpowiedniej techniki to sobie możesz narobić dużej biedy. No i te stare polskie wojskowe kettle też nie wiem jak się by sprawdziły w takich snatchach czy cleanach....
Z innych fajnych kompleksów możesz obadać.
Jak byś miał dostęp do drążka i sztangi, choć tą możesz zastąpić sandbaiem to FRAN
https://www.youtube.com/watch?v=qq8UCd3eM5o
No i ze sztangą jest jeszcze nieśmiertelny Javorek, którego modyfikacje też by się dało zrobić z sandbagiem.
corvus
Szef działu
Opinii: (7)

Miejsce pobytu: Warszawa

personal trainer

« Odpowiedz #5 : 17-10-2017, 23:07:10 »

Polskie, wojskowe odważniki do rwań (snatch) sprawdzą się gorzej niż normalne, sportowe, bo mają waską rękojeść - w górnej pozycji trudno je wygodnie wyłapać i ułożyć.
Fran z sandbagiem ma, w mojej opinii, średni sens. Ten trening z założenia ma być wykonany z dość znaczącym oporem (42,5kg). Co oczywiście nie zanczy, że z tym urządzeniem i drążkiem nie da się wykonać innego, ciekawego treningu obwodowego.

.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: