trwa ładowanie paska...
16-12-2018, 07:51:37 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Śpiwór który zmieszcze w Wisport sparrow 30l  (Przeczytany 4139 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
terefere
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 06-05-2016, 19:20:45 »

Witam,

Szukam śpiwora do spania pod gołym niebem. (tam plandeka czy cuś)

Głównie rozchodzi się o wielkość po złożeniu.

Jakie zasady musi spełniać.
- Musi się zajmować maksymalnie połowę plecaka Wisport sparrow 30l (no tak na oko połowę no może być większą połowę).
- Może być nowy albo z demobilu.
- Nie droższy niż 250zł.
- komfort podobny jak w  Śpiwór Wojskowy Bundeswehr Letni do -10

Cenowo pasował by Śpiwór Wojskowy Bundeswehr Letni do -10 ale nie wiem ile zajmuje po złożeniu. Tak czy inaczej szukał bym coś w tym stylu.

Edit:
Wyszperałem takie coś ale skurczybyki nie piszą ile ma po skompresowaniu. A cały czas rozchodzi się o to żeby nosić w plecaku a poza śpiworem coś musi wejść.

http://www.fjordnansen.pl/product-und-22983-Spiwor-STAVANGER-XL-7-C-2100g.html

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 06-05-2016, 22:04:03 wysłane przez terefere » Zapisane
skaf2007
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 06-05-2016, 22:56:28 »

Witam,

- Musi się zajmować maksymalnie połowę plecaka Wisport sparrow 30l (no tak na oko połowę no może być większą połowę).
- Nie droższy niż 250zł.

Cenowo pasował by Śpiwór Wojskowy Bundeswehr Letni do -10 ale nie wiem ile zajmuje po złożeniu. Tak czy inaczej szukał bym coś w tym stylu.

Edit:
Wyszperałem takie coś ale skurczybyki nie piszą ile ma po skompresowaniu. A cały czas rozchodzi się o to żeby nosić w plecaku a poza śpiworem coś musi wejść.

Pozdrawiam

To Ci się zmieści napewno http://allegro.pl/spiwor-fjord-nansen-finmark-mid-kurier-0zl-i6132129194.html

Z tą dwukilówką możesz mieć problemy. Przerabiałem to, ale w końcu zdecydowałem się na puch
skaf2007
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 06-05-2016, 22:56:34 »

Witam,

- Nie droższy niż 250zł.

Edit:

Pozdrawiam

To Ci się zmieści napewno http://allegro.pl/spiwor-fjord-nansen-finmark-mid-kurier-0zl-i6132129194.html

Z tą dwukilówką możesz mieć problemy. Przerabiałem to, ale w końcu zdecydowałem się na puch
terefere
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 09-05-2016, 11:58:15 »

Wiem już że:

ŚPIWÓR FJORD NANSEN STAVANGER (za wielki zdecydowanie ale temp mi się podoba.)
MID
obwód - 85cm, długość - 40cm.
XL
obwód - 85cm, długość - 46cm.

temperatura T max: 15 °C;
temperatura T comf: -2 °C;
temperatura T lim: -7 °C;
temperatura ekstremalna (T min): -22 °C;

ŚPIWÓR FJORD NANSEN FINMARK MID (wielkościowo wydaje się pasować ale na temp będe polował może lepszą )
obwód - 55 cm
długość 27 cm.

temperatura T max: 24°C;
temperatura T comf: 8°C;
temperatura T lim: 4°C;
temperatura ekstremalna (T min): -10 °C;

Dalej natomiast nie wiem ile ma śpiwór letni BW. No i szukam jeszcze dalej jestem otwarty na propozycje.

Edit: Dostałem wreszcie odpowiedz z uscamo "armyworld"
Śpiwór Wojskowy Bundeswehr Carinthia Wersja Letnia Oddziałów Specjalnych
Rozmiar letni BW po skompresowaniu 25x30 cm

Jest dobrze ale jeszcze poszperam.
« Ostatnia zmiana: 10-05-2016, 08:36:47 wysłane przez terefere » Zapisane
katerhasser
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 13-05-2016, 11:32:28 »

Na jaką porę roku chcesz ten śpiwór?
Teraz to wystarczy naprawdę jakis sztuczniak malutki za stówkę z niewielkim komfortem cieplnym (mam taki ale nie pamiętam firmy, waga 0,65 kg, obj. po kompresji ok. 3 l.).
Od ziemi już tak nie ciągnie jak mc temu, więc cienki śpiworek, w połączeniu z bivy i matą pod spód wystarczy.
Dla mnie do -5 wystarcza średnio-mały puchacz Cumulusa (chyba model 300 - b. dobra kompresja i waga dobrze poniżej 1 kg). Śpię tylko w bieliźnie. Nadaje się i teraz - ma sporą "elastyczność" komfortu.

Ww. przez ciebie koncepcje wojskowych worów nie nadają się w ogóle do Sparrowa 30 l. - chyba, że jako trok zewnętrzny.
Do plecaka musi wejść nie tylko śpiwór ale tarp, naczynie/nia, ubrania, jedzenie, higiena/apteka, woda. Na zewn. można troczyć matę (chyba, że masz mały materac dmuchany) i ew. bivy (jak już brak miejsca w środku).

terefere
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 13-05-2016, 20:13:11 »

Ideałem by było wiosna,lato, jesień ale wiem  że troszkę muszę iść  przy tej kwocie na kompromis. Do -5 a nawet 0 spokojnie by mi wystarczył ale T comf a nie temperatura ekstremalna .
Liczę na was i wasze podpowiedzi bo ciężko znaleźć coś w tej cenie. A co wy nosicie w waszym 30l plecaku ? (zakładam że znajdą sie takie osoby).

Do plecaka musi wejść nie tylko śpiwór ale tarp, naczynie/nia, ubrania, jedzenie, higiena/apteka, woda. Na zewn. można troczyć matę (chyba, że masz mały materac dmuchany) i ew. bivy (jak już brak miejsca w środku).

Karimata BW idzie na plecy praktycznie nie zajmuje miejsca. Plandeka troczona pod spód jest nie odczuwalna. Na takie tam naczynia czy jedzenie + łachy przeznaczam pół głównej komory + 2 tylne. Ale śpiwór zawsze lepiej mieć w środku i na to przeznaczam pół głównej komory.
tomekby
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: 3city

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 13-05-2016, 21:02:02 »

Dozbieraj jeszcze ~100zł i możesz poszukać używanej puchówki. Ja Cumulusa LL200 kupiłem za ~350zł. I tego właśnie noszę W wymienionej przeze mnie cenie można też popytać u producenta, mogą mieć jakieś zwroty itp. A jeśli coś było choćby raz użyte, to cena jest zwykle -50%
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: