trwa ładowanie paska...
20-05-2019, 03:16:54 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ALIEXPRESS Chińskie alledrogo doświadczenia i opinie  (Przeczytany 13198 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
nep2n
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: 3City

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 12-02-2016, 18:31:32 »

a za cos za 60$ dowala clo czy pójdzie bokiem ?
saatyr
Opinii: (7)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: 2B

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 12-02-2016, 18:32:29 »

Tylko się spieszyć z kupowaniem, bo za chwilę będzie podatek 50zł od każdej chińskiej paczki.

nie będzie

past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 12-02-2016, 19:14:58 »

chyba od 50 $ dowalają , ale pewien nie jestem. Cło to pikuś VAT jest problemem generalnie sumarycznie +50%
saatyr
Opinii: (7)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: 2B

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 12-02-2016, 20:46:45 »

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Amazon-AliExpress-eBay-jednak-zostana-w-Polsce-7318885.html

nep2n
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 13-02-2016, 22:58:35 »

panowie a jak to jest z cena ?tzn czy w chwili platnosci wiadomo dokladnie ile sie zaplaci ?
past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 14-02-2016, 09:38:38 »

kupujesz jak na ebayu, czyli kurs zależy od twojego banku, a te lubią przycinać. A cena z $ jest zawsze podana
peekok
Opinii: (24)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 14-02-2016, 10:34:12 »

Do równowartości €150 nie płaci się cła, poniżej €45 podatku.
Volo
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Daj acz ja pobruszę a ty skocz do piwnicy po piwo!

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 14-02-2016, 21:01:02 »

Lepiej kupić dolce na jakimś np: Walutomacie, banki żenią na spreadzie.

Wdhiz
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 16-02-2016, 22:09:24 »

panowie a jak to jest z cena ?tzn czy w chwili platnosci wiadomo dokladnie ile sie zaplaci ?
Stara, dobra metoda płacenia na Ali:
WSTĘP - 20-30 minut roboty.
1. zakładasz konto złotówkowe na tmobile bank (dawniej Aliorsync).
2. zakładasz subkonto USD (do konta złotówkowego), wyrabiasz kartę debetową do niego.
3. podpinasz kartę USD pod Aliexpress.
4. zakładasz konto w Kantorze Internetowym Alior Banku.

5. Przed zakupem kupujesz dolary i zasilasz nimi subkonto USD:
przesyłasz złotówki z konta złotówkowego Tmobile na konto w Kantorze Internetowym AB (transfer natychmiastowy), kupujesz dolary, przesyłasz je na subkonto USD (transfer natychmiastowy).
6. Kupujesz zabawki płacąc podpiętą kartą USD.

Nie trzymasz za dużo dolarów na subkoncie - nr karty jest podany w Ali i jeżeli kiedykolwiek wycieknie kłopoty będą niewielkie.
Pietracha
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 16-02-2016, 23:09:29 »

2. zakładasz subkonto USD (do konta złotówkowego), wyrabiasz kartę debetową do niego.

przesyłasz złotówki z konta złotówkowego Tmobile na konto w Kantorze Internetowym AB (transfer natychmiastowy), kupujesz dolary, przesyłasz je na subkonto USD (transfer natychmiastowy).

Nie trzymasz za dużo dolarów na subkoncie - nr karty jest podany w Ali i jeżeli kiedykolwiek wycieknie kłopoty będą niewielkie.

Dużo się na tym oszczędza? Bo dzisiaj zrobiłem zakupy na Ali za ~65$ i po przeliczeniu za 1$ zapłaciłem 4,02zł (dzisiejszy kurs sprzedaży to okolice 3,95zł). A płaciłem kartą debetową do konta złotówkowego w banku BPH.
Wdhiz
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 16-02-2016, 23:58:59 »

Dużo się na tym oszczędza? Bo dzisiaj zrobiłem zakupy na Ali za ~65$ i po przeliczeniu za 1$ zapłaciłem 4,02zł (dzisiejszy kurs sprzedaży to okolice 3,95zł). A płaciłem kartą debetową do konta złotówkowego w banku BPH.

Tu masz ich stronę z kursami https://kantor.aliorbank.pl/, dolar dzisiaj 3,97 - czyli oszczędność praktycznie zerowa - 3 złote. Plusem oddzielnej karty do zakupów w sieci jest bezpieczeństwo - może to moja paranoja, ale wolę nie podawać w sieci nr karty do konta z oszczędnościami.
Pietracha
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 17-02-2016, 22:47:40 »

Plusem oddzielnej karty do zakupów w sieci jest bezpieczeństwo - może to moja paranoja, ale wolę nie podawać w sieci nr karty do konta z oszczędnościami.
Mam to samo. W swoim banku mam konto od kilkunastu lat i niedawno założyłem dodatkowe, darmowe konto z darmową kartą właśnie po to, żeby robić zakupy przez internet. Przelew z konta głównego idzie natychmiast, więc jest to całkiem wygodne i w miarę bezpieczne.
tomasz
Opinii: (9)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 18-02-2016, 20:37:53 »

przy zalozeniu ze masz jakiekolwiek konto zlotowkowe na swoje dane punkty 1-3 mozesz pominac zakladajac konto w kantorze walutowym Alior do ktorego dostajesz darmowa karte, wplacasz potrzebna kwote w pln, wymieniasz na usd i placisz karta z kantoru bez przewalutowania, w przypadku jak wymieniasz tylko niezbedna kwote i nie trzymasz kasy dluzej raczej nikle szanse zeby ktos to wyczyscil
Wdhiz
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 18-02-2016, 21:35:00 »

przy zalozeniu ze masz jakiekolwiek konto zlotowkowe na swoje dane punkty 1-3 mozesz pominac zakladajac konto w kantorze walutowym Alior do ktorego dostajesz darmowa karte, wplacasz potrzebna kwote w pln, wymieniasz na usd i placisz karta z kantoru bez przewalutowania, w przypadku jak wymieniasz tylko niezbedna kwote i nie trzymasz kasy dluzej raczej nikle szanse zeby ktos to wyczyscil
O, nie wiedziałem, że można mieć kartę do konta kantorowego, to faktycznie sporo upraszcza.
Plusem posiadania konta złotówkowego w Tmobile jest NATYCHMIASTOWY przelew pieniędzy konto-kantor. Jeżeli masz konto złotówkowe w innym banku przelew może iść te 24h.
nep2n
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 19-02-2016, 16:35:07 »

starsznie duzo "zabawy"z tym jest Smutny
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: