trwa ładowanie paska...
22-11-2017, 02:58:46 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bieg 3000m pomoc :)  (Przeczytany 7134 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
seba28l
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 06-01-2016, 13:12:47 »

Witam
za ok. 3 miesiące czeka mnie egzamin z biegu na 3km muszę to osiągnąć w 14min a w tym momencie 3km robię w ok.18 i w ogóle 3km to dla mnie wyczyn dodam że ważę 105kg
Prosiłbym o jakieś podpowiedzi
Pozdrawiam
corvus
Szef działu
Opinii: (7)

Miejsce pobytu: Warszawa

personal trainer

« Odpowiedz #1 : 06-01-2016, 14:32:43 »

Żeby zmieścić się w 14 minutach, wystarczy przez te 3 miesiące 2-3 razy  w tygodniu sobie ten dystans przeklepać. Jako takie czasy na tym dystansie zaczynają się poniżej 12 minut.
I przestań żreć gówna.

.
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 06-01-2016, 14:37:15 »

Pierwszy miesiąc:
 Pierwszy tydzień - 3 razy w tygodniu 30min marszobiegiem
 Drugi tydzień - 2 razy w  tygodniu 30min marszobiegiem, w sobotę lub niedzielę 45 min marszobiegiem
 Trzeci tydzień - 2 razy w tygodniu 30min marszobiegiem, w sobotę lub niedzielę  60 min marszobiegiem
 Czwarty tydzień jak trzeci

Drugi miesiąc:
 Pierwszy tydzień - 2 razy w tygodniu 30min biegiem (trucht), w sobotę lub niedzielę 60 min marszobiegiem
 Drugi tydzień - 2 razy w  tygodniu 30min biegiem (trucht), w sobotę lub niedzielę 75 min marszobiegiem
 Trzeci tydzień - 2 razy w tygodniu 30min biegiem (trucht), w sobotę lub niedzielę 90 min marszobiegiem
 Czwarty tydzień jak trzeci

1. Jak zrobisz ten plan, to porozmawiam o szybkości w trzecim miesiącu.
2. Marszobieg - biegniesz truchtem tak długo jak możesz, później przechodzisz w marsz, aż uspokoi się puls i dalej bieg....
3. W pozostałe dni tygodni (1 lub 2) polecam: basen, długie spacery (co najmniej godzina), rower lub siłownia.
mietek
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 06-01-2016, 14:50:07 »

3km i egzamin, czyzby wojskowy?

Tutaj masz plan Formozy przygotowujacy do egzaminu: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiY-5T-p5XKAhUGeQ8KHdBrAXAQFghVMAY&url=http%3A%2F%2Fformoza.wp.mil.pl%2Fplik%2Ffile%2FPLAN_TRENINGU_do_selekcji_JW4026.doc&usg=AFQjCNFTbwR4lA7fvVyBZ5tZWsankWWVJQ&bvm=bv.110151844,d.bGQ

Akurat na 3 miesiace.

Z tych 105 kg, zobacz ile mozesz zrzucic, bedzie mniej do noszenia przy biegu.

Na pewno musisz dodac (i to koniecznie):
- porzadna rozgrzewke (szczegolnie teraz jak jest zimno na zewnatrz)
- rozciaganie na koniec
Jesli nie biegales wczesniej to kontuzja bez tego z duzym prawdopodobienstwem

Przed biegiem, najpierw krotki marsz, potem po biegu tez.
seba28l
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 06-01-2016, 18:08:54 »

Tak do wojska  Spoko
Dziękuję bardzo za odpowiedzi od jutra wdrażam plan w życie pozdrawiam i będę pisał o postępach hehe
Dariusz Konieczny
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 06-01-2016, 20:39:25 »

Żeby zmieścić się w 14 minutach, wystarczy przez te 3 miesiące 2-3 razy  w tygodniu sobie ten dystans przeklepać.(...) I przestań żreć gówna.
Cały czas ogień z du** bo inaczej leży.
Od razu kup sobie coś na kolana, stawy zaczną cierpieć bo wcześniej pewnie ich tak nie katowałeś.
corvus
Szef działu

personal trainer

« Odpowiedz #6 : 07-01-2016, 09:54:32 »

Cały czas ogień z du** bo inaczej leży.

nie rozumiem.

.
Dariusz Konieczny
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 07-01-2016, 15:14:30 »

Hmm nieudany skrót myślowy. Jeśli się ktoś przygotowuje do 3 km, do zaliczenia w określonym czasie musi na każdym treningu dawać z siebie 110%. "Odklepanie" dystansu nic nie daje.
corvus
Szef działu

personal trainer

« Odpowiedz #8 : 07-01-2016, 16:17:57 »

a, no, jasna sprawa. jak róbujemy poprawić rekordowy czas pokonania dystansu to...próbujemy
ale nie oszukujmy się, nie chcę tu być złośliwy, ale 3km w 14 minut to nie jest wynik, do którego realizacji potrzeba jakichś nadzwyczajnych strategii treningowych.

.
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 07-01-2016, 16:34:25 »

Hmm nieudany skrót myślowy. Jeśli się ktoś przygotowuje do 3 km, do zaliczenia w określonym czasie musi na każdym treningu dawać z siebie 110%. "Odklepanie" dystansu nic nie daje.

Sorry, ale chcesz by spalił na panewce? 110% to może dać na teście.
Na treningu nie można się spalić, bo jest zaraz następny i następny.
Wiadomym jest, że nie ma przetruchtać byle jak. Ma z siebie dać ILE TYLKO MOŻE, ale nie więcej. Potem marsz, aż tętno się uspokoi i znów bieg. To przyniesie mu zdecydowanie lepsze rezultaty 3 mieisące, niż rozpaczliwa próba biegu cały czas, gdzie złapie kolkę i nie dokończy dystansu w ogóle. Organizm musi mieć czas.
mietek
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 07-01-2016, 16:42:07 »

Jak powyzej. Nie wiemy z jakiego poziomu jest start (czy biega, jak często, jakie dystanse). Ale jesli ktos nie biega regularnie, to 110% od poczatku to kontuzja murowana (chyba że jest się nastolatkiem). Szczegolnie teraz zimą (lód, śnieg, zimno).

W 3 miechy, z wywaleniem alkoholu, dieta i regularnym cwiczeniem (ogólnorozwojowe poza bieganiem, w dni bez biegania pływanie), to spokojnie da radę. Jeśli nie biega to pierwszy miesiąc będzie to tak na prawdę wdrożenie do biegania.
Dariusz Konieczny
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 07-01-2016, 16:46:17 »

Próbowałem tak jak ty piszesz. Bo mam podobne doświadczenie za sobą. W moim przypadku nie dało to efektu.
Po około dwóch i pół i miesiąca zszedłem zaledwie paręnaście sekund. Organizm się "przyzwyczaił" do takiego wysiłku, tzn. nie męczyłem się i nie sapałem tak jak wcześniej ale poprawy czasu nie miałem.
Biegałem po różnych trasach, najczęściej utwardzona nie asfaltowa droga co by stawów nie przeciążać w obuwiu typowo biegowym.
Moja rada którą mi znajomy "sprzedał" staraj się za każdym treningiem biec na - niech będzie 105% ,poprawiaj czas o sekundę, dwie, pięć ale nie staraj się tylko przyzwyczaić organizmu do wysiłku tylko go do tego zmusić. Policz czas jaki teraz przebiegasz w danych odcinkach ,staraj się go lekko poprawiać ale poprawiać.
Słowo klucz "poprawiać".
A i rozciąganie jak wspomniano u góry - podstawa!!!
A na teście to ma dać 200% bo sam na tym egzaminie nie będzie i nikt na niego nie będzie czekał.
mietek
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 07-01-2016, 17:08:02 »

Tyle iż jesli robisz program biegowy to nie masz samego "nabijania: kilometrów. "Typowy" układ treningowy, w tygodniu, w różnych kobinacjach:

1 długi bieg
2 po nim krótki bieg
3 przerwa
4 podbiegi pod górę (x powtórzeń)
5 przerwa
6 sprinty (interwały, x powtórzeń)
7 przerwa

Czyli robisz na zmianę szybkość, siłę oraz wytrzymałość.

Poza wzgórzami, bo w tych ciężko wybierać, za każdym razem inna trasa, wszystko w terenie i zawsze z podbiegami, przez co organizm nie ma czasu sie przyzwyczaić. Tak na prawdę każdy bieg jest inny.

Jak zaczynałem biegać robiłem program dla początkujących, potem dopiero ostrzejsze. Początki, pare lat temu, były ciężkie.
kawa
Opinii: (8)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 07-01-2016, 17:13:02 »

Jeśli się ktoś przygotowuje do 3 km, do zaliczenia w określonym czasie musi na każdym treningu dawać z siebie 110%. "Odklepanie" dystansu nic nie daje.

Bzdura. Jak się na starcie spali to wcale nie zrobi treningu, niewiele osiągnie, a jeszcze się kontuzji nabawi.
14 minut (czyli jakieś 4,6 jak się biega) to nie jest wyczyn więc obstawiam że kolega nie jest biegaczem.  
Lepiej zacząć powoli żeby zbudować jakąś bazę, a taki wynik przyjdzie bez wielkich problemów.  

corvus
Szef działu

personal trainer

« Odpowiedz #14 : 07-01-2016, 17:39:12 »

Jak powyzej. Nie wiemy z jakiego poziomu jest start (czy biega, jak często, jakie dystanse). Ale jesli ktos nie biega regularnie, to 110% od poczatku to kontuzja murowana (chyba że jest się nastolatkiem). Szczegolnie teraz zimą (lód, śnieg, zimno).

Wiemy, że jest potencjalnie otyłym, pasywnym fizycznie mężczyzną poniżej 30 roku życia.
Ale mimo to wasze rady to jest strzelanie z armaty do muchy. Przecież to jest kilkanaście minut truchtu, a wy wrzucacie treningi biegowe i straszycie kontuzjami? Już bez przesady.
Ja bym się skupił na wahadle i drążku.

.
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: