trwa ładowanie paska...
25-08-2019, 07:22:27 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biegnący Wilk potrzebuje wsparcia / wyprawa polarna na czysto polskim sprzęcie  (Przeczytany 4828 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« : 28-12-2015, 08:37:28 »

https://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_8363fea8-5014-410c-a9b1-5773007ed17b/img/projekty/64a66dc1936251ffde3c3bc9f20f1218.jpg
Biegnący Wilk potrzebuje wsparcia / wyprawa polarna na czysto polskim sprzęcie

Biegnący Wilk w ramach projektu Polak Potrafi zbiera kasę na sfinansowanie udziału w wyścigu Finnmarksløpe.
https://polakpotrafi.pl/projekt/pierwsza-100-polska-wyprawa-na-najbardziej-polnocny-1

Coś mu słabo idzie, a szkoda bo fajny facet, który prowadzi ciekawe życie.

Najbardziej interesujące (dla nas? dla mnie!) jest chyba to, ze chciałby aby cały sprzęt na wyprawę był w 100% wyprodukowany w Polsce.
Ciekawe czy to się uda? Np. ubrać go w polskiego Fjallravena

A może ktoś z nas potrafi wesprzeć go sprzętowo?

Więcej linków:
http://www.biegnacy-wilk.pl/biegnacy_wilk
https://www.facebook.com/biegnacywilk/?fref=ts

I ciekawa audycja radiowa, jak ktos nie zna Wilka to warto posłuchać:
http://www.polskieradio.pl/9/1363/Artykul/1541387,Biegnacy-Wilk-cale-zycie-wsrod-natury  
« Ostatnia zmiana: 28-12-2015, 08:42:23 wysłane przez regent » Zapisane

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #1 : 28-12-2015, 08:49:13 »

Nieco już korespondowałem w tej sprawie i widzę trudność z dostaniem np. polskiego palnika, albo karimaty. Dużo rzeczy da się dostać, ale obawiam się że 100% może być ciężko.

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 28-12-2015, 09:18:33 »

A ja sobie pozwolę zażartować - "W wyprawie wezmą udział tylko certyfikowani Polacy, sprawdzeni do 4 pokolenia wstecz".
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 28-12-2015, 09:46:14 »

MacTronic, Helikon to polska firma i produkty?
1. odp. "NIE" - nie ma tematu
2. odp. "TAK" - znaczy się dla wielu produktów mogę być "producentem" Chichot
mgr_scout
Kierownik forum
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #4 : 28-12-2015, 09:49:53 »

Czy produkty polskich firm wyprodukowane w Chinach są polskie?

SCOUT PRIDE!

KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
Elgatoloco
Ekspert

Miejsce pobytu: Mogadishu

mogadishu yacht club

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 28-12-2015, 09:52:31 »

Ambitnie.

Polskie psy wytrenowane w PL? Jaka jest polska rasa rasa psa zbudowana do ciagniecia obciazenia/zaprzegu? Do tego trenowane w PL, przy naszych "mrozach" jak ten nasz pies dostanie -40C przez blisko 2000km biegu to ja to czarno widze.

Gosc sobie poprzeczke wysoko powiesil, powodzenia i aby nie wyszla z tego kolejna wizytowka polaka ktory sie z motyka na slonce porwal.

No nic, powodzenia zycze i trzymam kciuki.

Juz Polacy udowadniali w przeszlosci, ze nie ma przeszkod dla nas - jesli chodzi o sprzet - jak czegos nie bylo (a dawno temu nie bylo duzo) to zostawalo DIY - do tej pory kraza legendy o Polakach i ich wybuchowych kuchenkach cisnieniowych na najwyzszych szczytach swiata ...

Klub przyjaciol zielonej kropeczki.
zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 28-12-2015, 10:00:30 »

Polskie psy wytrenowane w PL?

psy pewnie zrobione w Polsce Chichot

mgr a gdzie jest granica między produkować a "produkować"?  Dla mnie to kwestia dyskusyjna i uznaniowa. Wiele, szczególnie pierwszych wyrobów przez wiele firm było kupionych jako "gotowe". Firma polska ale czy produkty są polskie, to pewnie dobre pytanie filozoficzne.
mgr_scout
Kierownik forum
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #7 : 28-12-2015, 10:01:19 »

To było takie pytanie/niepytanie

SCOUT PRIDE!

KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #8 : 28-12-2015, 10:31:57 »

Dość to infantylne. Słuchałem jego wywiadu w Trójce.

Ale jak lubi... Z tym, że na przykład, próbowałem potem poszukać polskiego sprzętu, bo tez mnie mierzi chinolstwo wszędzie i pewnie poza demobilem LWP niewiele można kupić. Bo nawet jak ktoś szyje w Polsce, to z zagranicznych materiałów. Polski nietłukący termos? Zrobiony w Polsce, a nie naklejkowany? Z palnikiem problem, "dobrze", ze chociaż pomysł KK już ktoś zwinął.

A jakie psy bedą? Owczarki podhalanskie? Ogary polskie? Kundle? Bo coś mi się zdaje, że jednak pociągowe.

To takie mocno na siłę i dodatkowa trudność.
łowca
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 28-12-2015, 10:35:30 »

100% racji  . Był kiedyś  odcinek "Świata według Kiepskich"  gdzie Ferdek "tylko polskie" produkty  umiłował  i wspierał i na końcu  siedział  na  golasa...  

nie  jestem pewny czy to to...

Ferdek, Paździoch i Boczek siedzą w kuchni i piją wódkę. Na początku Ferdek wychwala polską wódkę z powodów zdrowotnych, a zagraniczne są nie dobre. Boczek wychwala również polskie mięso. Wszyscy się zgadzają z wypowiedziami że polskie to dobre. Jedynie Paździoch nic nie wychwala tylko potakuję i zgadza się z wypowiedziami Ferdka i Boczka. Potem Ferdek rozpoczyna kłótnie z Paździochem że pierwszy lot w kosmos wykonał Mirosław Hermaszewski, którego Kiepski nazywa zwanym polskim kosmitą. Paździoch zaprzecza że pierwsza w kosmosie była Łajka. Ferdek z Boczkiem mówią że Paździoch nie jest w ogóle polakiem. Później Marian przychodzi z rosyjską encyklopedią i mówi że to on miał rację.Ferdek stwierdza że jak sam zresztą cytuje to wydarzenie słowami po rusku to możesz pan napisać co chcesz i jak chcesz. Halina podaje Ferdkowi obiad w który w skład wchodzą makaron z sosem po bolońsku.Ferdek na początku nie wie co to jest. Jak się dowiaduję że to jest potrawa włoska od razu odmawia. Mówi że zje tylko polskie. Pod kiblem spotyka Boczka, który mówi, że  u pana to pachnie jak w słonecznej Italii. Marian oświadcza Ferdkowi że on od stóp do głów jest zagraniczny podkoszulek turecki a koszula to pewnie jeszcze enerdowska. Kiepski odpowiada sąsiadowi że sam jeździ enerdowskim Wartburgiem. Paździoch mówi że wspomaga polski rynek i zakupił prawie nowego Poloneza. Ferdek pół dnia nagi pod kocem szuka sobie polskich ubrań. Halina pyta się go jaki polski produkt może zaimponować światu. Ferdek na korytarzu pod kiblem robi promocyjną wystawę o nazwie "Teraz kurde my". Przychodzi Marian i mówi że Ferdynand to nie polskie imię. Ferdek w nocy pyta się Haliny z jakiego kraju pochodzi imię Marian. Halina mówi ze Marian to normalne polskie imię. Ale co do imienia Ferdka imienia ma wątpliwości bo to imię niemieckie. Halina mówi zresztą że odziedziczył je po dziadku Ferdynandzie Urlik'u Dopeldek'u.

Zakończenie

Ferdek idzie do kibla i spotyka Boczka, który mówi to już druga deska w tym miesiącu poszła w cholerę i że to niemieckie gówno, które za czasów PRL-u Paździoch przywiózł z NRD. Ferdek mu odpowiada że nie dlatego że jest nie niemiecka tylko że Boczek niewłaściwie siada dupą na tym.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2015, 10:43:08 wysłane przez łowca » Zapisane
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #10 : 28-12-2015, 10:49:32 »

A przy okazji, co na to Fjall?
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 28-12-2015, 11:05:47 »

Infantylne to są teksty o owczarkach podhalańskich

Doszukujecie się nacjonalizmów nie tam gdzie trzeba.

Facet wie co robi, to nie jego pierwszy wyścig gdzieś tam na dalekiej północy. Doświadczenie ma, wie czego potrzebuje, wie z czego korzystał i jest w stanie sobie wyobrazić, że to samo da sie A, że założenie "lepiej niech zarobi Polak w Polsce niż Chińczyk czy innych Fińczyk"? IMHO dobry sposób na rozruszanie i/lub wypromowanie polskiego wytwórstwa. Polski przemysł na pomoc państwa liczyć za bardzo nie może, więc nie bombardowałbym oddolnych inicjatyw. Niech świat zobaczy, ze mamy Kwarka, Yeti, i np. Hanzela o ile ten zdopingowany potrafi zrobić buty porównywalne rzeczywiście z takim Maindlem. Wyjdzie, wszyscy bardziej lub mniej na tym zyskamy, może przestaniemy powtarzać dowcipy o "Polaku robiącym zakupy w niemieckim sklepie, czytającym niemiecką gazetę, na szwedzkiej kanapie ...". Oczywiście to wszystko bez napinki, i z dystansem, nie wyjdzie - trudno założę TNFa.  

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #12 : 28-12-2015, 11:19:45 »

On był twarzą Fjallravena- już nie jest?

Tekst o owczarkach nie był infantylny, był ironiczny, tez na "i". Rasa psów pociągowych, choćby w Polsce hodowanych jest nadal obcą rasą, ale to nie ma znaczenia.

fajnie, niech robią.
Elgatoloco
Ekspert

Miejsce pobytu: Mogadishu

mogadishu yacht club

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 28-12-2015, 11:28:23 »

Pewnie tez go zdegustowal Szwedzki Fjallraven produkowany w Vietnamie i Chinach.

to jak to ladzia, jak czegos nie ma np. sanie/zaprzeg - to ktos te sanie w PL bedzie musial zrobic dla niego?

Klub przyjaciol zielonej kropeczki.
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #14 : 28-12-2015, 11:40:24 »

A wyścig wygra chiński zaprzęg
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: