trwa ładowanie paska...
24-03-2019, 04:34:53 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 6 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Haix Nepal Pro - wersja francuskie wojsko (ii gatunek) Pytanie.  (Przeczytany 33937 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 29-01-2016, 18:58:45 »

Może inaczej...
Dlaczego tak wielu upiera się przy kupowaniu tych Haix'ów?   Szok
Co w nich jest takiego niesamowitego że warto kupować nawet w II lub (jak czytam) III gatunku, który w produkcji butów jest z góry dziadostwem. Wytłumaczcie mi bez ataku proszę...
Jak to jest?
Co przemawia za taką właśnie decyzją zakupu?
Dlaczego nie ma alternatywy?

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
mnemonic222
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Warmia i Mazury

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 29-01-2016, 20:48:19 »

Odpowiem na swoim przykładzie. Po pierwsze to Haix, po drugie nowość od września 2015 cywilne jako  Nepal Pro, po trzecie przeczytaj opis na stronie dystrybutora - to naprawdę zaawansowany but całoroczny. Po czwarte cena I gat. w Polsce kosztuje 980 zł, II gat już tylko 380 zł, III gat. 229 zł. Z tego co czytałem i słyszałem to II gat. ma tylko wady kosmetyczne w sensie rysy na powierzchni, czasami klej. Z III gat. już gorzej one mają uszkodzoną membranę - ale kosztują tylko 229 zł ! Ja chcę butów trekingowych na cały rok a nie czarnych trepów z jakimi kojarzą się buty wojskowe. Szukałem butów Meindl, Lowa, ale za drogie są niestety. Jeżeli masz to podaj jakąś sensowną alternatywę.   
Jr416
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 19-02-2016, 19:23:28 »

Zgadzam się z przedmówcą.

Panowie mam takie pytanie.Jak dobrze ułożyć zagięcie buta na czubku?W jednym bucie super się ułożyło a w drugim pod wpływem zginania powierzchnia wpada do środka przez co odczuwam ucisk...
Bonthyc
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 20-02-2016, 10:34:11 »

Dlaczego tak wielu upiera się przy kupowaniu tych Haix'ów?   Szok
Co w nich jest takiego niesamowitego że warto kupować nawet w II lub (jak czytam) III gatunku, który w produkcji butów jest z góry dziadostwem. Wytłumaczcie mi bez ataku proszę...
"Kasa misiu, kasa" Spoko Myślę, że każdy wolałby buty w I gatunku niż w II lub (o zgrozo) III. Ale rzeczywistość jest taka a nie inna i przynajmniej dla mnie wydać ok. 1k zł na buty to dużo. Byłbym w stanie ogarnąć taką kwotę ale w momencie kiedy są też inne ważniejsze potrzeby niż super-taktyczne obuwie w I gatunku wolę z pełną świadomością kupić sobie buty w II lub nawet III gatunku. Gdybym miesięcznie zarabiał tyle, że Pani Bieńkowska nie musiałaby o mnie mówić, że jestem głupcem lub złodziejem to bym się pewnie nie zastanawiał i brał I gatunek. Z politowaniem

Myślę, że tańszą alternatywą mogłyby być mony 926. Przy grubej skarpecie da radę ich używać podczas mrozów. Cena na allegro to 150-180zł za to wygoda zupełnie inna (gorsza). I nawet w I gatunku w tych butach zdarzają się niezłe babole o czym sam się przekonałem na własnych nogach.
grzelmat
Opinii: (22)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kielce

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 20-02-2016, 15:16:05 »

Ja dorwałem te buty klasy trzeciej,  nie miały uszkodzeń , choć zerwane tylko metki goretex no i delikatnie przeciekały

mnemonic222
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 26-02-2016, 21:18:00 »

Witam

Proszę użytkowników o opinie jak się w nich chodzi tzn. otarcia, miekość podeszwy, wkładki, oddychalność itp.

Pozdrawiam
grzelmat
Opinii: (22)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kielce

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 26-02-2016, 21:39:53 »

Ja dorwałem te buty klasy trzeciej,  nie miały uszkodzeń , choć zerwane tylko metki goretex no i delikatnie przeciekały

mnemonic222
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 28-02-2016, 19:48:02 »

Witam

A coś więcej możecie powiedzieć na temat eksploatacji ?
Jr416
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 29-02-2016, 05:52:37 »

Buty używam od 4 miesięcy. Las,góry, bardzo sporadycznie miasto. Nie zauważyłem jakiegokolwiek zużycia.
mnemonic222
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 02-03-2016, 19:53:09 »

Witam

Chodziło mi bardziej o spostrzeżenia typu wygoda, oddychalność, lekkość, wkładki,twardość podeszwy itp. Da się w tym chodzić przez cały dzień ?

Pozdrawiam  

Nikt nic nie odpowie?
Jak jest z tymi butami, są reklamowane jako całoroczne buty trekingowe, a na armyworld w opiniach pod drugim gatunkiem ludzie aż zachwycają się ich wygodą. Może wrzucicie zdjęcia swoich butów i kilka spostrzeżeń.
« Ostatnia zmiana: 13-03-2016, 19:06:45 wysłane przez mnemonic222 » Zapisane
Bonthyc
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 26-04-2016, 13:45:54 »

Witam

Chodziło mi bardziej o spostrzeżenia typu wygoda, oddychalność, lekkość, wkładki,twardość podeszwy itp. Da się w tym chodzić przez cały dzień ?

Pozdrawiam  

Nikt nic nie odpowie?
Jak jest z tymi butami, są reklamowane jako całoroczne buty trekingowe, a na armyworld w opiniach pod drugim gatunkiem ludzie aż zachwycają się ich wygodą. Może wrzucicie zdjęcia swoich butów i kilka spostrzeżeń.

Ostatnio kupiłem te buty dla żony i jest zadowolona. Mówi, że wygodne i nic jej w środku nie obciera co w przypadku nowych butów nie jest wcale takie oczywiste. Ja zanim mogłem powiedzieć tak o MON'ach 926 to musiały minąć ze dwa miesiące.

Większy temat o tych butach jest na anglo języcznym forum:
http://www.arrse.co.uk/community/threads/haix-boot-trial.244751/
Ogólnie wszyscy chwalą te buty a w komentarzach na armyworld ktoś pisał, że wcześniej używał High Liability i te są lepsze.

PS.
Teraz na armyworld drugi gatunek jest w promocyjnej cenie 349zł.
sigreg
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 27-04-2016, 11:26:37 »

A jak z "termika" tych butow ? szukam czegos na lesne/lekko pagorkowate (beskidy ?) wedrowki, ale na lato... Armyworld pisze ze caloroczne, ale patrzac na fotki wydaja mi sie jednak zdecydowanie zbyt cieple. Dobrze mi sie wydaje ?
past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 27-04-2016, 13:28:27 »

Brytyjskie Haixy spokojnie dają radę w intensywnycm chodzeniu w 25 stopniach , jest w nich relatywnie komfortowo
sigreg
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 27-04-2016, 21:39:12 »

Znaczy sie, w lato, w lesie, w tych nepalach sie wedrowke ogarnie ? Tak zebym jasnosc mial  Widuje opinie ze goretex na lato to zuooo.. ale ze wedrowka planowana wielodniowa.. kijowo by bylo gdyby z powodu deszczowego dnia jedyne buty przemokly.
past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 28-04-2016, 20:28:40 »

zależy od pogody, na pewno nie są to idealne buty na lato.
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 6 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: