trwa ładowanie paska...
17-01-2019, 10:43:15 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 6 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Haix Nepal Pro - wersja francuskie wojsko (ii gatunek) Pytanie.  (Przeczytany 32519 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
fudzi
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 17-12-2015, 07:20:41 »

Witam!
Jest to mój pierwszy post na forum i witam wszystkich bardzo serdecznie. Poszukiwałem butów wojskowych i zakupilem buty haix nepal pro z armyworld ii klasy i dzis je dostalem. Wada jaka maja to takie oto otarcie na 1 bucie nad piętą obok zabezpieczenia na kostke:

http://imageshack.com/a/img911/1930/ExEiy2.jpg
Haix Nepal Pro - wersja francuskie wojsko (ii gatunek) Pytanie.

http://imageshack.com/a/img903/48/zcPmJ9.jpg

Nie przecieka ono, ani pod bieżącą wodą ani jak buty stoją w wodzie. Oddawać je póki mogę czy się nie martwić i ich używać? Pytam bo jednak nie mało dla mnie kosztowały a nie chce aby po roku je szlak trafił, a chcę je używać na Islandii.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 17-12-2015, 08:42:19 »

Nie miałem żadnego doświadczenia z butami Haix, ale IMHO nie chodzi tu o markę bynajmniej, a o fakt uszkodzenia i działania zaradcze.
Jeśli to miejsce nie jest narażone na naprężenia i jest to zniszczenie lica skóry, która nie uległa dalej (głębiej) zniszczeniu to wydaje mi się że wystarczy zabezpieczyć miejscowo sam wierzch skóry i potem dobrze buty zaimpregnować. Na forum jest wiele tematów dotyczących zabezpieczenia i impregnacji także coś na pewno znajdziesz, a i bardziej doświadczeni w "boju" z pewnością się wypowiedzą

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
łowca
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 17-12-2015, 16:39:08 »

ciężko  stwierdzić co będzie  dalej.  Uszkodzenie jest  dość  wysoko- ta część  buta  zwykle  pracuje, blisko znajduje  się również  koniec  skóry i  szew, Dużo  zależy od  tego gumowego panelu- obserwuj podczas  chodzenia jak się  zachowuje to miejsce . Na  dłuższą metę, jak skóra  podeschnie  może   w  tym miejscu powstać  dziura- ale  najbliższy czas (2-3 lata)  powinno wytrzymać bez problemu. Widzisz....wszystko zależy od  ceny
fudzi
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 17-12-2015, 19:04:18 »

a co ze szpachlami do skor? I uzupenialniem ubytkow? Bylem z nimi u szewca i stwierdzil po ogledzinach (lupa+penseta) ze to jest powierzchniowe, ale ze musze to miejsce ogladac i pielegnowac. A ze same buty sa porzadne i on by ich nie odsylal
« Ostatnia zmiana: 17-12-2015, 19:08:59 wysłane przez fudzi » Zapisane
łowca
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 17-12-2015, 19:13:37 »

no to "ogladac i pielegnowac"   
fudzi
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 17-12-2015, 19:16:27 »

Przepraszam za moj strach ale to 1 moje takie buty i pierwsze no dla mnie drogie :)Dodam ze według producenta skora ma grubosc ponad 2mm A jeszcze raz zapytam, jakbym dal je do szewca ktory zajmuje sie uzupelnianiem ubytkow?
łowca
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 17-12-2015, 19:36:00 »

nie  wiem, nigdy nie miałem styczności z czymś  takim. Wizualnie może  pomóc  w  butach  wyjściowych. Teraz jest  dziura i będzie  chłonąć  wodę na 100%. Woda i mróz  - powiększą  uszkodzenie. Tak się zastanawiam  czy to jednak poważna usterka ...
« Ostatnia zmiana: 17-12-2015, 20:50:56 wysłane przez łowca » Zapisane
fudzi
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 17-12-2015, 20:11:08 »

wlasnie niewiem co z tym zrobic, narazie dziury na wylot niema, wyglada to tak jakby skora do 0.5mm byla uszkodzona, trudno to ocenic bo jest membrana. Jak pisalem wody nie puszcza bo pewnie membrana. Buty mi sie podobaja i sa wygodne, a znow zamawiac ten model to tez roletka czy nie trafia sie gorsze
łowca
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 17-12-2015, 20:51:46 »

A na ile szewc wycenił  naprawę  ?
widel
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: szczecin-pyrzyce

Bałtyk..ehh..

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 26-12-2015, 18:10:19 »

jak dla mnie na 2 klasę to za duże uszkodzenie, w większości wypadków za buty z 2 kategorii nieraz i nie dwa to trzeba tęgo oczy wytrzeszczać żeby dostrzec jakieś uszkodzenie, dla mnie ewidentnie dupa nie 2ga klasa..zgodzę się na takie coś na górze buta gdzie woda nie dochodzi ale na wys kostki to chyba nie jest fajnie, ja bym wymieniał na inną parę, jeżeli jest możliwość..
Jr416
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 30-12-2015, 11:29:52 »

Witam,
Buty zakupiłem ok.2 miesięcy temu. Również II gatunek.
Wady jakie dostałem w zestawie:
http://imageshack.com/a/img910/679/UOFev1.jpg

http://imageshack.com/a/img907/1432/tptZ9x.jpg

http://imageshack.com/a/img910/2056/JuLOPb.jpg

Rozdarcie na skórze jest niczym w porównaniu do rozwalonej kostki po pierwszym wyjściu w teren.Pomogły żelowe zapiętki.
Przed pierwszym użyciem buty zakonserwowałem środkiem hydrofobowym.Tydzień temu chodziłem w tych butach non stop,przez 3 dni były mokre/wilgotne i nić nie przeciekło.Mogę śmiało powiedzieć że buty nadają się w każdy teren.
grzelmat
Opinii: (22)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kielce

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 30-12-2015, 21:12:31 »

Ja dorwałem te buty klasy trzeciej,  nie miały uszkodzeń , choć zerwane tylko metki goretex no i delikatnie przeciekały

mnemonic222
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Warmia i Mazury

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 27-01-2016, 19:44:06 »

Witam wszystkich

Jestem tutaj nowy i chciałbym zapytać użytkowników i znawców tematu czy te Haixy Nepal Pro (wojskowa nazwa Chaussure de Combat Centre Europe) warte są wydania tych 380 zł a II gat. i 229 zł (potaniały !) za III gat.? Oglądałem w sklepie III gat. i bardzo dobrze wyglądają nawet klej tak bardzo nie po wyłaził i nie miały żadnych uszkodzeń, tylko wiadomo GTX uszkodzony. Potrzebuję lekkich butów całorocznych z membraną do chodzenia w terenie, ale nie mam kasy na obuwie za 500-1000 zł. Opis na stronie dystrybutora jest bardzo zachęcający i to jest nowy model cywilna wersja dopiero od września 2015 r. Na zachodnich forach bardzo chwalą wygodę tych butów. Proszę o wszelkie opinie zwłaszcza dotyczące wygody chodzenia, potliwości, otarć, itp.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie 
grzelmat
Opinii: (22)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kielce

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 28-01-2016, 20:37:43 »

w jakim sensie goretex uszkodzony ?

mnemonic222
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Warmia i Mazury

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 29-01-2016, 18:21:24 »

Witam

Wbili te buty do III gat. ponieważ mają uszkodzona membranę i mogą przeciekać. Chociaż sprzedawca mówił, że kilka osób kupiło i nie przemokły - jeszcze.

Pozdrawiam
Strony: 1 2 3 ... 6 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: