trwa ładowanie paska...
19-08-2018, 02:34:27 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: zestaw garów na wycieczki moto  (Przeczytany 5062 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
DjAbra
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Rz-ów

Ignoruj
« : 18-11-2015, 19:56:02 »

Witam.
Szukam jakiegoś przyjemnego zestawu garów do krótkich wycieczek. Jako że zawsze będą używane stosunkowo blisko miejsca "parkowania" waga jest nieistotna, ale już gabaryty trochę tak, by mi do kufra weszło.
Przeglądając neta trafiłem na taki zestaw:
Fire-Maple Feast 2
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/32295698867_1/2015-new-2-5-Person-Camping-Pot-Set-Outdoor-Team-Picnic-Cooking-Aluminum-Cookware-Sets-Fire.jpg
zestaw garów na wycieczki moto

Macał ktoś naczynia tej "marki" ? O samej firmie ale w temacie palników znalazłem niezbyt pochlebne opinie, ale jak to jest z garami u nich?
wojtekn
Opinii: (5)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: wawa/kupienin :D

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 18-11-2015, 21:18:11 »

ja osobiście wolę dwa garnki zamiast garnka i czajnika,
w drugim garnku ugotujesz wodę i ... wszystko inne, i posluzy za miskę i pojemnik,
a czajnik będzie tylko czajnikiem.

koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy [pecado]
2. Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 18-11-2015, 21:40:04 »

ja osobiście wolę dwa garnki zamiast garnka i czajnika,
w drugim garnku ugotujesz wodę i ... wszystko inne, i posluzy za miskę i pojemnik,
a czajnik będzie tylko czajnikiem.

Wada = zaleta:
np nie będzie skusiło go natłuścić, KAŻDE inne naczynie pod presją użyjesz do tłustej potrawy.

O ile by (opcjonalnie) zalecać na moto kuchenkę benzynową, pytanie by było o gar zdolny ją pomieścić

wojtekn
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 18-11-2015, 22:16:56 »

ostatnio katuje esbity z teflonem w środku i jestem fanem,
łokciem przetrzesz i można herbate robić po jajecznicy,
nie chłonie zapachów, utrzymanie higieny to bajka,

koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy [pecado]
2. Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!
greenshadow
Opinii: (2)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 19-11-2015, 00:27:07 »

był podobny wątek niedawno

ja lubie mieć wszystko kompaktowo jedno w drugim
od jakiegoś czasu mam taki zestaw KOVEA ESCAPE choć palnik już zmieniłem na inny BRS-3000
wszystko wchodzi jak matrioszki

wygląda tak
można zabrać tylko mały kubek lub tylko duży kubek lub cały zestaw - do wewnątrz wchodzi kartusz z palnikiem
pojemności 0,6 i 1L spokojnie zaspokoją 2 osoby

http://zielonastrona.net/wp-content/uploads/2014/03/03-IMG_01672.jpg
zestaw garów na wycieczki moto

http://zielonastrona.net/w-czym-gotujesz/

DjAbra
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 19-11-2015, 12:27:06 »

nie ukrywam, że czajnik jak dla mnie obowiązkowy element zestawu i dlatego pytam czy ktoś coś wie na temat tego Feasta albo garów tej firmy, bo w nim wszystkie gary składają się jak matrioszka razem z czajnikiem Chichot no i jego cena jest jak dla mnie do przyjęcia, jest to najtańszy zestaw tego typu jaki znalazłem z czajnikiem, są tylko droższe.
wojtekn
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 19-11-2015, 16:10:16 »

w takiej sytuacji to już chyba sam udzieliłeś odpowiedzi

cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 19-11-2015, 16:58:23 »

Macał ktoś naczynia tej "marki" ? O samej firmie ale w temacie palników znalazłem niezbyt pochlebne opinie, ale jak to jest z garami u nich?

Nie wiem czy mam fire mapple, chińczyk "zapomniał" okleić. Mam takie matrioszki bez czajnika, z drucianymi składanymi na bok (jak sławne kubki GSI czy tatonka), i te uszy mają taki plastik, mięknie od samego patrzenia na ogień, i drut zbyt mało sprężysty, mogą się wypiąć, wracałem się na biwak i na szczęście znalazłem. Na pewno Primus to nie jest.
I identyczne zarzuty się potwierdziły co do sygnowanego Fire Mapple u jakiegoś bloggera.

Co do samej "komory zupnej" nie narzekam. Nie schodzi, nie przenosi zapachów. Zależy od ceny, jak tanio (a było okazyjnie) to może być.
DjAbra
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 20-11-2015, 10:50:40 »

w takiej sytuacji to już chyba sam udzieliłeś odpowiedzi
"Oszczędny płaci dwa razy" więc jak te F-M są złe, to nie znaczy że nie spojrzę na bardziej "cenione" zestawy.

A jak jedzonko z tych naczyń smakuje? posmaku garów w którym były gotowane nie ma?
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 20-11-2015, 11:57:45 »

A jak jedzonko z tych naczyń smakuje? posmaku garów w którym były gotowane nie ma?

Bez zarzutu. Był zapach w dniu otwarcia paczki i tyle. Widocznie tego dnia mieli dobrą farbę. Np w pełni uwierzę, że z innego okresu rękojeści mogą być lepsze itd
Jak radzieckie obiektywy: trzeba było nie brać tych z poniedziałku

Nie sądzę że F-M jest w czambuł złą firmą, tytanowy mini palnik ma dobrą pozycję nawet w porównaniu z "markowymi" (opinie z netu)

Mam ich stalowy kubek termiczny z drucianym składanym uchem i plastikową pokrywką. Używam od dwóch lat, sprawuje się bez zarzutu, na dodatek był w rewelacyjnej cenie.

To ja mam więcej lat, nie przysięgam że był podpisany.
rewelacyjny
« Ostatnia zmiana: 20-11-2015, 14:15:20 wysłane przez cosinus » Zapisane
dwie_sety
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 20-11-2015, 14:06:50 »

Mam ich stalowy kubek termiczny z drucianym składanym uchem i plastikową pokrywką. Używam od dwóch lat, sprawuje się bez zarzutu, na dodatek był w rewelacyjnej cenie.
Elgatoloco
Ekspert

Miejsce pobytu: Mogadishu

mogadishu yacht club

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 20-11-2015, 14:09:34 »

Fire maple to dobra firma, zreszta mam ich palnik z przedluzaczem via Alpkit i sprawuje sie bez zarzutu.

Klub przyjaciol zielonej kropeczki.
DjAbra
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 21-11-2015, 18:18:17 »

dzięki za info. to teraz trzeba upolować jakąś promocje na żółtym alledroogo
corvus
Opinii: (7)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

personal trainer

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 21-11-2015, 22:56:55 »

Jak by co, podpisuję się pod powyższymi - gary fm robią wcale nienajgorsze wrażenie. Choć nie korzystam to mam (dostałem kiedyś jako część zestawu) no i nie robią wrażenia tandety.

Greenshadow, a jak Ci się używa tego palnika brs-3000? Ostatnio zamówiłem go sobie próbnie, zastanawiam się czy można temu zaufać na poważniejszym wyjeździe.

.
majaki
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 23-11-2015, 16:19:37 »

od jakiegoś czasu mam taki zestaw KOVEA ESCAPE choć palnik już zmieniłem na inny BRS-3000

aluminium
bleeeee
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: