trwa ładowanie paska...
11-12-2018, 06:11:49 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Najdziwniejsze zastosowania "szpeja" jakie się wam zdarzyły  (Przeczytany 14743 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
cortezjwrz
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 14-11-2015, 15:15:21 »

To ja się tylko wytłumaczę, że nie piję wina  Ale że bliskie osoby miały taką chcicę, to trza było McGivera uruchamiać Tylko że czasem jednak wkręt bardziej rozwali korek niż go wyciągnie 

Chok dee
pepe
Opinii: (7)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #31 : 14-11-2015, 16:27:15 »

A wystarczyło zaopatrzyć się w Vicka z korkociągiem.

cortezjwrz
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #32 : 14-11-2015, 16:40:23 »

Bardziej cenię potrzeby swoje, niż innych 

Chok dee
pepe
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 14-11-2015, 16:42:00 »

Twoje zaangażowanie w pomoc bliskim pokazało, że jest inaczej...

cortezjwrz
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #34 : 14-11-2015, 17:37:55 »

Spróbować pomóc sprytną metoda, a brać korkociąg, który przez 99% czasu blokuje cenne miejsce na inne narzędziaw scyzoryku/toolu to trochę różnica 

Chok dee
gorylekto
Opinii: (14)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Semper Paratus

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 14-11-2015, 17:42:12 »

ależ wodzu. Leatherman nie daje w zestawie korkociągu.
A zdarzyło się mnie onegdaj, że korkociąg owszem wkręciłem, ale jak szarpnął ja, to zamiast korek wyjść, to korkociąg się tylko wyprostował  
Wniosek, lepiej kupić tanie wino (ma zakrętkę) niż tani korkociąg.

Daje! Leatherman CS4! Mam, właśnie przez korkociąg

Si vis pacem, para bellum.
KrzysT
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

weirdo

Ignoruj
« Odpowiedz #36 : 14-11-2015, 19:59:03 »

brać korkociąg, który przez 99% czasu blokuje cenne miejsce na inne narzędziaw scyzoryku/toolu

To jest kwestia, czego się używa. Dla mnie korkociąg to bardzo podstawowe narzędzie w scyzoryku, myślę, że poza ostrzami, nożyczkami i śrubokrętem najczęściej używane
Dodatkowo, w wypadku Vickow jest to miejsce przewożenia mini śrubokręta, który często okazuje się niezbędny (a jak mamy w okolicy okularników, to już w ogóle).
Win-win.
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #37 : 15-11-2015, 10:50:13 »

Świder zamiast korkociągu to by było coś! 

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
u99
Opinii: (16)
Ekspert

"jedynym łatwym dniem był dzień wczorajszy..."

Ignoruj
« Odpowiedz #38 : 15-11-2015, 11:06:59 »

Świder zamiast korkociągu to by było coś! 

Kup wz.69 i masz... 
http://i.imgur.com/W6t5Hkc.jpg
Najdziwniejsze zastosowania "szpeja" jakie się wam zdarzyły

pozdrawiam u99
Abakarow
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #39 : 15-11-2015, 21:16:22 »

Notorycznie uzywam opinela nr 6 jako otwieracz do piwa.

Zdeaktywowaną kartą bankomatową, lekko stunigowaną toolem otworzylem drzwi zamykane na elektrozamek.
Zamek zamykał drzwi od zaplecza kuchennego knajpy, w ktorej pracowały znajome barmanki. Dziewczyny  śpiesząc sie bardzo zapomniały zabrać kluczy z kuchni. Dodam, że obie zapomniały i po zatrzaśnieciu nie mogły realizować zamówień klientów   Jak otworzyłem był baaardzo wdzięczne:)

Gwóźdź wyciągnięty kombinerkami z mazurskiego pomostu posłużył mi jako zamiennik (ściętego po uderzeniu w kamienie) klina śruby od silnika. O dziwo  pasował idealnie.

pepe
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #40 : 15-11-2015, 21:48:29 »

[...] brać korkociąg, który przez 99% czasu blokuje cenne miejsce na inne narzędzia w scyzoryku/toolu to trochę różnica

A ile miejsca to zajmuje i ile waży? Kilka gram? W dowolnym  Vicku masz zawsze kilka innych użytecznych narzędzi (zależnie od wersji), jak choćby najważniejsze - kilkucentymetrowe ostrze. W każdym razie u mnie zawsze w noszonym przy tyłku bogatym szpeju znajduje się tool (LM Wave) i jakiś Vicek (Spartan, Huntsman lub Outrider - zależnie od okoliczności, oraz przy kluczach zawsze jest Classic i Nail Clipper). A to właśnie dlatego, że Vicki maja korkociąg, w którym - jak słusznie zauważył kolega KrzysT - przenoszę mini śrubokręt. Zalety i minimalna waga takiego zestawu są nie do przecenienia, o czym świadczą okoliczności, które stały się dla Ciebie pewnym wyzwaniem w opisywanej sytuacji.

turystyk
Ekspert

Miejsce pobytu: Tactical as fuck

RED TEAM

Ignoruj
« Odpowiedz #41 : 15-11-2015, 22:01:16 »

Zdeaktywowaną kartą bankomatową, lekko stunigowaną toolem otworzylem drzwi zamykane na elektrozamek.
Chodzi o trick jak z drzwiami domofonu? Wsuwasz w szczelinę przesuwasz do góry i otwarte?

Spróbować pomóc sprytną metoda, a brać korkociąg, który przez 99% czasu blokuje cenne miejsce na inne narzędziaw scyzoryku/toolu to trochę różnica 
No tak, bo zamiast niego możesz mieć philipsa, którym ani nie sięgniesz głęboko śrubki, ani nie skręcisz okularów. Korkociągiem rozwiązuje węzły. Nosząc troszkę parasznurka robię to często, częściej niż piję wino. Still bardziej użyteczne niż ten drętwy philips, który dublowałby mi się z tym w toolu.

Boom stick!
KKK - Kelly Kettle Klan!

There is no possibility to patch human stupidity.
Było minęło, jak partia demokratów.
bartukas
Opinii: (10)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #42 : 16-11-2015, 04:46:14 »

Korkociąg jest też przydatny do wydłubywania brudu spod paznokci i nacinania mandarynek (nie lubię tego robić paznokciem).
Michal_G
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Ignoruj
« Odpowiedz #43 : 16-11-2015, 10:09:42 »

Gwóźdź wyciągnięty kombinerkami z mazurskiego pomostu posłużył mi jako zamiennik (ściętego po uderzeniu w kamienie) klina śruby od silnika. O dziwo  pasował idealnie.
Czyżby do silnika marki Wietierok, pseudo "Zemsta Breżniewa"? Z uwagi na przypadki ścinania klina woziłem w zapasie szpeja wszelakiego kilka gwoździ mosiężnych (tzw. "papieków") - idealnie pasowały.
Abakarow
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #44 : 22-11-2015, 23:35:58 »

Chodzi o trick jak z drzwiami domofonu? Wsuwasz w szczelinę przesuwasz do góry i otwarte?

Tak, tylko o ile sobie przypominam musiałem tę kartę z jakiegoś powodu fikuśnie ponacinać, zeby sie jej dało  użyć.

Czyżby do silnika marki Wietierok, pseudo "Zemsta Breżniewa"? Z uwagi na przypadki ścinania klina woziłem w zapasie szpeja wszelakiego kilka gwoździ mosiężnych (tzw. "papieków") - idealnie pasowały.

Ano tak W zasadzie od pierwszego wypadu na żagle zawsze woziłem mały szpejownik z kilkoma podstawowymi narzędziami i różnymi śrubkami szeklami, drutem itp. Praktycznie zawsze był w użyciu, jak nie u mnie na łódce, to u kogoś innego. Gwoździki na kliny dołączyły do zestawu po wspomnianej akcji. I żeby nie było... z pomostu wyciągnałem tylko dwa: jeden do naprawy i jeden na zapas.

I jeszcze mi się przypomniało:
Będąc nad Bałtykiem po dniu spędzonym w zimnym Bałtyku na ćwiczeniu ekimosek kajakiem zamarzyła sie mnie i kumplom sauna.
Jako, że miejsce w którym mieszkaliśmy nie oferowało takowej postanowiliśmy zrobic takową sami.
Ze starego płótna namiotowego, liny, dwóch europalet, polnych kamieni i kawałka starej blachy wyszedł zajebisty szałas potu.
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: