trwa ładowanie paska...
16-12-2018, 06:39:32 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmiarówka i kolejne partie odzieży Helikona  (Przeczytany 6600 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Kromex
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« : 07-11-2015, 16:22:51 »

Mam pytanie dotyczące rozmiarówki Helikona.
O tym, że poszczególne sztuki odzieży różnią się rozmiarowo, mimo tej samej metki, powszechnie już wiadomo. Ostatnio usłyszałem od sprzedawcy, że zależne to jest od partii odzieży i czasu w jakim została uszyta/wypuszczona na rynek. Zastanawiam się, czy to prawda, a jeśli tak, to po czym można rozpoznać, czy ciuchy są z tej samej partii?

Mam w tej chwili cztery pary spodni UTP, wszystkie różnią się rozmiarem w pasie (niewiele, ale jednak), szerokością i długością nogawki. Wszystkie kupiłem u tego samego sprzedawcy i w niewielkich odstępach czasu. Teraz chciałbym zamówić Gunfightera, ale trzy sztuki XL mierzone w sklepie różnią się na tyle, że dobieranie rozmiaru w necie jest mocno ryzykowne.
peterv
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 09-11-2015, 13:36:37 »

weź czytaj temat o UTPach
bo to że masz 4 pary i każda inna to co innego,
UTPy się różnią:
jeansy są luźne rozciągają się mocno i robią się pół numera większe,
twill (grube) spierają się mocno i robią się pół numera mniejsze
ripstop się nie spiera

to nie jest cecha innych serii, to cecha spierania się lub wręcz rozciągania materiału , jeans który dali na UTP to cienki "strech", który jest krojony wykrojem jak już gumki się ściągną a zatem szyty jest na rozmiar "ściągnięty" a nie "rozciągnięty"

kup 4 pary ripstopa UTP - nie będzie się różnić

nie szyją diametralnie inaczej - po prostu materiały mają różne (to samo masz w BDU, jak gorszy materiał i spiera się jak lepszy starsza seria nie spierał się mocno)
mam BDU ich nylon-coton, nie sprały się przez wiele lat,
miałem twillowe BDU czarne coton polyester chyba 65 na 30 czy jakoś tak , pamiętam że sprały się mocno i cisnęły po kilku praniach
« Ostatnia zmiana: 09-11-2015, 13:39:33 wysłane przez peterv » Zapisane
Kromex
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 09-11-2015, 17:54:35 »

kup 4 pary ripstopa UTP - nie będzie się różnić

Mam 4 pary ripstop UTP, dwie pary nawet w tym samym kolorze. Uwierz, że każda para się różni rozmiarem, niewiele, ale jednak. A Gunfighter, to już całkiem loteria. Jeden szeroki na maksa w barach, w drugim rękaw mam do połowy dłoni, w trzecim do nadgarstka, a wszystkie trzy mają metki XL.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 09-11-2015, 18:09:16 »

No to kolego ciekawostkę strzelasz...  Szok

Noszę czarnego Gunfighter'a od roku (L). Polubiłem tę kurtałkę i miałem zamiar kupić sobie inny kolor. Niedawno wszedłem do dwóch sklepów by przymierzyć i... każda kurtka elka Coyote, Foliage i Shadow były identyczne i identycznie na mnie leżały...

Przypadek Co?  

Moje czarne UTP 34/32 już trochę wyblakły (SP-UTL-PR). Dwa miesiące temu kupiłem Shadow 34/32. Identiko tylko nówki.  

Przypadek Co?  

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Kromex
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 09-11-2015, 18:27:35 »

Nie chcę się powtarzać, ale... polazłem pomierzyć te spodnie. Różnica na długości nogawki około 1cm (niewiele, ale zawsze), najluźniejsze na szerokość są oliwki, może dlatego, że najdłużej je noszę. Miesiąc dłużej niż pozostałe.
Gunfightera mierzyłem u kumpla. Twierdzi, że to pierwsza partia tych kurtek. Potem dwa razy w sklepie i w tym drugim, od sprzedawcy usłyszałem, że rozmiar jest zależny od partii. Dlatego pytam, czy ktoś potrafi rozpoznać kiedy coś zostało wyprodukowane (jakieś oznaczenia na opakowaniach, metkach itp.)?
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 09-11-2015, 18:45:30 »

Nie ma wyjścia... 

Napisz o tym problemie do Helikona. Ich ubrania może nie mają S/N    ale może coś poradzą...

RazorS
Opinii: (8)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Per aspera ad astra

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 09-11-2015, 20:22:52 »

A ja potwierdzam słowa autora - ciuchów Helikona (bluzy, spodnie, kurtki) mam i miałem tyle, że nawet nie byłbym w stanie tego wszystkiego teraz wymienić i potwierdzam obserwację. Ciuchy potrafią się bardzo mocno różnić między partiami (w obrębie jednego modelu i... koloru) - nie tylko rozmiarem, ale i kolorem oraz jakością materiału i szycia....
gorylekto
Opinii: (14)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Semper Paratus

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 09-11-2015, 20:29:37 »

Takie problemy z kontrolą jakości dają wiele do myślenia...

Si vis pacem, para bellum.
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 09-11-2015, 20:52:50 »

No ok. ja się nie spotkałem z tym problemem... może za mało Helikona kupowałem  

A wy z kolei potwierdzacie problem z rozbieżnością rozmiarówki. Tylko co to wnosi?
Jest rozbieżność... i co dalej?... informujemy że istnieje... ma miejsce...   i....  Co?

I przestrzegamy przed zakupem przez internet? Bzdura.
Wiadomo że bardzo wiele osób i tak zamówi zdalnie ciuchy, które można w jakimś konkretnym sklepie internetowym kupić najtaniej.

Dyskusja jałowa, bo nie ma IMHO możliwości zaklasyfikowania danego ciucha do konkretnej partii wypuszczonych uszytych szmat i stwierdzenia:
"te gacie są o 1 cm dłuższe od poprzednich, a 0,5 cm krótsze od tych z czerwca"  
« Ostatnia zmiana: 09-11-2015, 21:00:03 wysłane przez tomking » Zapisane

Kromex
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 09-11-2015, 20:58:50 »

Jeśli faktycznie takiej możliwości nie ma, to dla mnie jest po temacie. I jest też to dla mnie prosta informacja, że w necie Helikona nie będę kupował, bo ewentualne różnice w cenie nadrobię na odsyłaniu zbyt małych lub zbyt dużych ciuchów.
Rumcajs8
Opinii: (3)
Ekspert

Counter Revolution Squad

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 10-11-2015, 00:53:54 »

Przy ostatnim pobycie w domu (sierpień, B-B), mierzyłem czapeczki helikoniny. KAŻDA inna, nawet w obrębie tego samego kamuflażu, z tego samego śmiał się sprzedawca i moja córka. Gostek mówił, że to norma, nie tylko w czapkach...
 Kupiłem jungle Green, bo najlepiej pasowała na baniak. Po zajechaniu sfu I gen. w chamogromie zanabyłem, już dawno temu, ten sam rozmiar, tylko czarne (I gen.)... i utonąłem.

Bywają jajca, choć nie zawsze. I tyle. Serii chyba określić się nie da.

Jestem wolny. Mimo wszystko.

Bear popularyzuje idee survivalu jak Lepper popularyzowal idee bycia politykiem...
gorylekto
Opinii: (14)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Semper Paratus

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 10-11-2015, 10:58:31 »

No ok. ja się nie spotkałem z tym problemem... może za mało Helikona kupowałem  

A wy z kolei potwierdzacie problem z rozbieżnością rozmiarówki. Tylko co to wnosi?
Jest rozbieżność... i co dalej?... informujemy że istnieje... ma miejsce...   i....  Co?

I przestrzegamy przed zakupem przez internet? Bzdura.
Wiadomo że bardzo wiele osób i tak zamówi zdalnie ciuchy, które można w jakimś konkretnym sklepie internetowym kupić najtaniej.

Dyskusja jałowa, bo nie ma IMHO możliwości zaklasyfikowania danego ciucha do konkretnej partii wypuszczonych uszytych szmat i stwierdzenia:
"te gacie są o 1 cm dłuższe od poprzednich, a 0,5 cm krótsze od tych z czerwca"  

Problemy z rozmiarówką świadczą o problemie z kontrolą jakości i słabym szyciem. Tylko tyle i aż tyle. Powinni ogarnąć tak podstawowe rzeczy zanim zajmą się konkurowaniem z "światową czołówką". Spodnie mają w cenie Vertx... a jakość?

Si vis pacem, para bellum.
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 10-11-2015, 11:06:28 »

Problemy z rozmiarówką świadczą o problemie z kontrolą jakości i słabym szyciem. Tylko tyle i aż tyle. Powinni ogarnąć tak podstawowe rzeczy zanim zajmą się konkurowaniem z "światową czołówką". Spodnie mają w cenie Vertx... a jakość?

I to jest właściwy wniosek! Słuszna szłuszność kolego!
Warto by Helikon odniósł się do tego wątku bo między vertx, a helikon niestety hula wiatr... że się tak prawie poetycko wyrażę 

dudek
Opinii: (5)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Olsztyn/Węgorzewo

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 10-11-2015, 13:32:23 »

Brak ujednolicenia rozmiarówki to makabra. CPU noszę XL i są workowate, a OTP mam 3XL. Trooper XL, bluza CPU L, level 7 też L. Może to wina moich dużych ud jeśli chodzi o spodnie, cholera wie. Nie mam tego problemu z dobrymi markami. Arcteryxa, Marmota czy TNF biorę XL i zawsze pasuje, nie ważne czy to spodnie, bluzki, kurtki, koszulki, etc.

Helikon jeszcze musi się dużo nauczyć.

ITWGEAR
Kromex
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 10-11-2015, 14:00:40 »

Jest jeszcze jedna kwestia, być może stałym bywalcom forum i fanom Helikona znana, ja dopiero zaczynam zakupy odzieży tej firmy, więc się uczę...
Mianowicie, kolejny sprzedawca - bardzo spoko gość, powiedział mi, że jeden z jego klientów użytkował polar Helikona (niestety nie pamiętam nazwy, a nie chcę zmyślać) w jakimś tam rozmiarze. Chcąc kupić kolejny kolor, zamówił ten sam rozmiar i okazało się, że polar tym razem sięga mu poniżej tyłka. Ponoć niezadowolony chłopak, napisał do Helikona i miał otrzymać odpowiedź, że rozmiar polara został wydłużony ze względu na prośby i opinie użytkowników. Niestety sprzedawca nie miał pojęcia o tak istotnej zmianie rozmiarówki, być może inni o tym wiedzą.
Może z Gunfighterem jest podobnie? Ten najstarszy model, który mierzyłem u kolegi jest prawie tak duży jak XXL, a sklepowe też różnią się od siebie, ale znacznie mniej.
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: