trwa ładowanie paska...
19-10-2018, 13:33:34 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Który 20 litrowy- Helikon Raccoon, czy Wisport Sparrow  (Przeczytany 6513 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Hetman
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 21-10-2015, 22:33:52 »

Szczerze, to żaden nie jest idealny Smutny . Trza customa szyć...

Sparrow niby taka legenda a też widzę wady i nie robi na mnie takiego wrażenia jak kiedyś, nie ma już tego efektu "łał".
A ten helikon, hmmm... Mają swoje pomysły z d*.* i też to takie niedorobione. Albo, niedoprzemyślane...
gorylekto
Opinii: (14)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Semper Paratus

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 22-10-2015, 15:11:06 »

No widzisz, większość tych rzeczy ma właśnie Helikon- lepsze kieszonki, skrócone taśmy na klucze i lepiej wyprowadzony camelback... No i wychodzi na to że Helikon ma zamki YKK, podczas gdy Sparrow ma swoje własne. I na żywo zamki wypadły też lepiej w Helikonie (mimo że oglądałem tą tańszą wersję)... Tyle że to są szczegóły (no poza zamkami). Najbardziej interesuje mnie trwałość, w zasadzie to większa waga Helikona powinna przemawiać tu na jego korzyść. Wychodzi na to jednak że poza "testerami" blogowymi nikt tych plecaków dłużej nie używał, albo nie chce się pochwalić

To nie jest tak. Ja używam Sparrowa na codzień od roku i złego słowa nie mogę powiedzieć. Nawet żadna niteczka nie wystaje. Plecak jest naprawdę porządnie uszyty. W Helikonie można mieć co do tego wątpliwości...

Si vis pacem, para bellum.
Qaba
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Baila SKA!!!

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 19-11-2015, 15:18:55 »

Przy całej sympatii do Helikona, brałbym Wisporta: jako plecak jest lepszy. I nie zarwie Ci się pod obciążeniem zawartości. A tej gwarancji nie masz w przypadku jakiś ryżowych produktów.

KITD/FHSO - wszystko gra i koliduje!
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 19-11-2015, 15:32:52 »

No widzisz, większość tych rzeczy ma właśnie Helikon- lepsze kieszonki, skrócone taśmy na klucze i lepiej wyprowadzony camelback... No i wychodzi na to że Helikon ma zamki YKK, podczas gdy Sparrow ma swoje własne. I na żywo zamki wypadły też lepiej w Helikonie (mimo że oglądałem tą tańszą wersję)... Tyle że to są szczegóły (no poza zamkami). Najbardziej interesuje mnie trwałość, w zasadzie to większa waga Helikona powinna przemawiać tu na jego korzyść. Wychodzi na to jednak że poza "testerami" blogowymi nikt tych plecaków dłużej nie używał, albo nie chce się pochwalić

Ja wybrałem już dłuższy czas temu Helikon zamiennik Racoona pn Ratel w cordurze a-tacs au. W obu modelach są zróżnicowane wersje materiałowe, w tym a-tacs cordura i lepsze zamki. Podobna decyzja firmy dotyczyła toreb z tamtego okresu.

Wybrałem go dla sporego wyposażenia, w tym demontowalnego pasa.

Będzie dochodziło do blisko roku, jest bez zarzutów, z tym że nie czołgam się w nim itd. Ale ciężkie zakupy, do granic pojemnościowych to tak, kiedyś liczyłem 12kg. Materiałowo ten rok muszę podsumować zdecydowanie dobrze.
Cordura 500 jest cienka, więc wiotka (myślę racoon ma tę samą), pusty jest nieco wiotki, osłony zamków czasem wchodzą w zamek. Nic więcej negatywnego do niego nie mam.

Wykonanie molle z tkaniny dyskusyjne +/-: kolorystycznie idealnie, przewlekanie jest nieco wolniejsze, niż gdy są to taśmy.
Wyczytaj sobie z tego, co odnosi się do innego modelu.
granat
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 09-02-2018, 09:54:18 »

Mam kilka lat plecak Wisport Sparrow 20l pierwszą wersję - olive. Używam na co dzień - do pracy, na zakupy - tak na mieście. Jest OK.
Ale kupiłbym coś nowego :-) WS II odpada oczywiście!

Raccoon wygląda OK, jest trochę mniejszy (i tańszy od WS). Chciałbym, żeby pasował mi do wszystkiego i w sumie nie mogę się zdecydować co do koloru.

Wziąłbym czarny, szary, albo coyote, ale widzę że jest też ADAPTIVE GREEN - co to za kolor?? O co chodzi w ogóle?

(nie lubię jak ktoś ma np. spodnie "pustynna burza", a plecak np. woodland, dlatego jednokolorowy plecak jest moim zdaniem bardziej uniwersalny od tych z kamuflażem)

« Ostatnia zmiana: 09-02-2018, 12:07:27 wysłane przez granat » Zapisane
bartukas
Opinii: (10)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 09-02-2018, 10:05:30 »

Adaptive green "dopasowuje się" kolorem do tła: mam heliokonowego satchela i przy "lekkim smocku PCS" wyglądał na ten sam kolor, przy RAL 7013 - ten sam kolor, wygląda dobrze na tle DPM, MTP i wz. 93; ostatnio podejrzewałem Redtwo, że wystawia na bazarku satchela właśnie w "adaptive green", a nie oliwce, bo na zdjęciach wyglądał jak mój.
Bardzo fajny kolor, bo mało wyrazisty, nie rzuca się w oczy, bardziej w klimacie "słowiańsko-taktycznym", a nie "amerykańsko-taktycznym".
granat
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 09-02-2018, 10:33:29 »

https://www.militaria.pl/upload/wysiwyg/gfx/produkty/Wisport/Wisport-probnik-kolorow-8.jpg
Który 20 litrowy- Helikon Raccoon, czy Wisport Sparrow

Taki wzornik znalazłem

To ten adaptive green mnie zaciekawił. Szary też taki bardziej miejski jest...
Wstępnie to chciałem całkowitej odmiany od (oliwki i czerni) i myślałem o coyote... Teraz szary i adaptive green - zawęża się wybór :-)
fishdick
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 09-02-2018, 22:28:32 »

Wzornik jest do bani, bo ma za duzo zieleni. Adaptive green to ten sam kolor, ktory kiedys u Helikona udawal coyote. Taki ni to coyote ni oliwka, sraczkowate jak drugowojenne mundury sowieckie. Z barw jednolitych chyba najbardziej uniwersalny jako kamuflaz, widuje tez chino i jeansy w podobnych kolorach, wiec i w miescie w oczy az tak nie bije 

Tactical menel
granat
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 13-02-2018, 22:04:44 »

Pomińmy wzornik :-)

Czyli uniwersalny jest adaptive green czy coyote ?

Widzę, że ten kolor coyote może być w wielu wariantach... Sraczkowatość mnie nieco zniechęca!!
MPJ-M
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 04-05-2018, 11:50:02 »

Też zbieram się do kupna małego plecaka, pewnie będzie to sparrow 20 w oliwce lub wz 93. Jaka jest alternatywa dla tego plecaka w podobnej cenie i jakości, może być minimalnie większy? Whistlera mam od dwóch lat używam go codziennie i jestem zadowolony ale czas na coś mniejszego.
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: