trwa ładowanie paska...
21-10-2020, 18:57:09 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Który 20 litrowy- Helikon Raccoon, czy Wisport Sparrow  (Przeczytany 10195 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
foxmaster
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 20-10-2015, 12:46:19 »

O Wisporcie jest tu mnóstwo informacji, niewiele znalazłem natomiast opinii o Helikonie Raccoon (mam na myśli tą droższą wersję z Cordury). Cenowo podobnie, niestety nie mam gdzie pomacać Helikona, który wizualnie i użytkowo podoba mi się bardziej. Podobno jest też nieco większy. Pytanie tylko jak wypada na żywo- czy warto go brać w ciemno, czy brać sprawdzonego Wisporta?
« Ostatnia zmiana: 20-10-2015, 14:47:16 wysłane przez foxmaster » Zapisane
pepe
Opinii: (7)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 20-10-2015, 13:26:20 »

O Wisporcie jest tu mnóstwo informacji, niewiele znalazłem natomiast opinii o Helikonie Sparrow

Co?
Chyba oczywista pomyłka - jak w tytule powinno być.

Bananczyk
Opinii: (5)
Ekspert

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 20-10-2015, 13:32:44 »

Autor pytania chyba sam sobie już odpowiedział

Nie przeklinam. Bo to kurwa w chuj nie ładnie.
łowca
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 20-10-2015, 13:33:59 »

nie  słuchaj ich,  zamów  u Sajmona
tomking
Opinii: (19)
Ostrzezony
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 20-10-2015, 13:37:15 »

Sajmon! Sajmon! Sajmon! 

P.S. Tylko nie miej później pretensji 

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
bartukas
Opinii: (11)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 20-10-2015, 13:39:25 »

Raccoona raczej nie znajdziesz w wersji jednokolorowej, wszystko w kamuflażu. Raccoon jest ciężkawy i IMO ma mniej wygodny system nośny, ale za to więcej (fajniejsze) kieszonki i przegródki. Fajna recka jest na Zombie Zone.
foxmaster
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 20-10-2015, 14:55:25 »

Pokręciłem modele w pierwszym poście, dzięki za czujność.
Widziałem tą reckę na zombie zone, wydaje się być jednak nieco "nieobiektywna". Bardziej zależy mi na wrażeniach z długotrwałego użytkowania.
Plecak ma być raczej do tyrania w terenie, czołgania się w tunelach, szarpania w krzaczorach itp, stąd kolor nie musi być jednolity- na mieście lansować się nie będę. Poza tym A-tacs w Helikonie wygląda fajowo
Miałem dzisiaj okazję obejrzeć oba plecaki, przy czym Helikon w tej tańszej wersji z poliestru (odpada).
Wisport wydaje się być wygodniejszy i solidniejszy przez to szerokie otwarcie do dołu głównej komory- mniejsze ryzyko rozdarcia chyba przy upychaniu. Do tego jest lżejszy. W Helikonie dół odstaje od żopy przy pochylaniu się, Wisport bardziej przylega. Więcej kieszeni w Helikonie na plus, ale z drugiej strony w praktyce i tak wszystko upycha się do głównej komory Solidniejsze zawieszki w Wisporcie. Więcej paseczków w Wisporcie na minus- raczej nie będę plecaka rozbudowywał, a dyndające elementy będą się zaczepiać gdzie nie trzeba (raczej do wycięcia). Helikon trochę większy, ale smuklejszy, przez co chyba mniej wygodny do upychania (no i to otwarcie w Wisporcie do dołu jest dużo lepsze).
Podsumowując to Wisport zrobił na mnie lepsze wrażenie (odwrotnie niż w internetach), jest tylko jedno ale... w modelu który oglądałem na zamkach nie było YKK tylko Wisport, do tego dwa zamki były "rozjechane" w środku... Kiepskie wrażenie to na mnie zrobiło. Czy są to zamki YKK na pewno?

I o co chodzi z sajmonem?
« Ostatnia zmiana: 20-10-2015, 14:58:11 wysłane przez foxmaster » Zapisane
Wielebny
Opinii: (3)
Ekspert

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 20-10-2015, 16:02:50 »

Koleś który szyje (i co gorsza - sprzedaje!) szpej na odpierdol i cały tactical ma z niego bekę
Bananczyk
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 20-10-2015, 21:54:05 »

... i cały tactical ma z niego bekę

Nie cały, chyba będę składał zamówienie na ładownicę na PT.

tomking
Opinii: (19)
Ostrzezony
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 20-10-2015, 22:27:26 »

Jesteś pewien?

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
łowca
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 20-10-2015, 23:01:47 »

ja chyba  zamówię  garnitur
gorylekto
Opinii: (14)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Semper Paratus

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 21-10-2015, 09:11:01 »

Pokręciłem modele w pierwszym poście, dzięki za czujność.
Widziałem tą reckę na zombie zone, wydaje się być jednak nieco "nieobiektywna". Bardziej zależy mi na wrażeniach z długotrwałego użytkowania.
Plecak ma być raczej do tyrania w terenie, czołgania się w tunelach, szarpania w krzaczorach itp, stąd kolor nie musi być jednolity- na mieście lansować się nie będę. Poza tym A-tacs w Helikonie wygląda fajowo
Miałem dzisiaj okazję obejrzeć oba plecaki, przy czym Helikon w tej tańszej wersji z poliestru (odpada).
Wisport wydaje się być wygodniejszy i solidniejszy przez to szerokie otwarcie do dołu głównej komory- mniejsze ryzyko rozdarcia chyba przy upychaniu. Do tego jest lżejszy. W Helikonie dół odstaje od żopy przy pochylaniu się, Wisport bardziej przylega. Więcej kieszeni w Helikonie na plus, ale z drugiej strony w praktyce i tak wszystko upycha się do głównej komory Solidniejsze zawieszki w Wisporcie. Więcej paseczków w Wisporcie na minus- raczej nie będę plecaka rozbudowywał, a dyndające elementy będą się zaczepiać gdzie nie trzeba (raczej do wycięcia). Helikon trochę większy, ale smuklejszy, przez co chyba mniej wygodny do upychania (no i to otwarcie w Wisporcie do dołu jest dużo lepsze).
Podsumowując to Wisport zrobił na mnie lepsze wrażenie (odwrotnie niż w internetach), jest tylko jedno ale... w modelu który oglądałem na zamkach nie było YKK tylko Wisport, do tego dwa zamki były "rozjechane" w środku... Kiepskie wrażenie to na mnie zrobiło. Czy są to zamki YKK na pewno?

Ogólnie to Sparrow obecnie nie ma żadnej konkurencji w tej cenie. Jakoś wykonania i solidność materiałów jest nie do pokonania. Jeszcze gdyby kieszonki były nieco lepiej przemyślane(podzielona na dwie kieszeń siatkowa, organizer z prawdziwego zdarzenia, skrócone taśmy na klucze, ulepszony otwór na camelbaka) ... ech, rozmarzyłem się.

Si vis pacem, para bellum.
Wielebny
Opinii: (3)
Ekspert

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 21-10-2015, 16:17:21 »

Sorry.

*pół tacticala ma z niego bekę
Bananczyk
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 21-10-2015, 17:49:07 »

To ja przepraszam za brak emotki.
Sprawa jest tak oczywista więc myślałem że obejdzie się bez niej.

foxmaster
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 21-10-2015, 22:30:31 »

Ogólnie to Sparrow obecnie nie ma żadnej konkurencji w tej cenie. Jakoś wykonania i solidność materiałów jest nie do pokonania. Jeszcze gdyby kieszonki były nieco lepiej przemyślane(podzielona na dwie kieszeń siatkowa, organizer z prawdziwego zdarzenia, skrócone taśmy na klucze, ulepszony otwór na camelbaka) ... ech, rozmarzyłem się.

No widzisz, większość tych rzeczy ma właśnie Helikon- lepsze kieszonki, skrócone taśmy na klucze i lepiej wyprowadzony camelback... No i wychodzi na to że Helikon ma zamki YKK, podczas gdy Sparrow ma swoje własne. I na żywo zamki wypadły też lepiej w Helikonie (mimo że oglądałem tą tańszą wersję)... Tyle że to są szczegóły (no poza zamkami). Najbardziej interesuje mnie trwałość, w zasadzie to większa waga Helikona powinna przemawiać tu na jego korzyść. Wychodzi na to jednak że poza "testerami" blogowymi nikt tych plecaków dłużej nie używał, albo nie chce się pochwalić
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: