trwa ładowanie paska...
22-11-2017, 19:17:47 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Helikon PCS Smock jako kurtka zimowa.  (Przeczytany 11921 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Crusader
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Bieszczadzkie odludzie

Deus Vult!

Ignoruj
« : 15-10-2015, 12:08:05 »

Witam. Mam zamiar kupić kurtkę PCS Smock i używać jej jako okrycie wierzchnie w zimie. Czy zakładając pod spód polar patriot, podpinkę BW lub sweter MON w różnych konfiguracjach ma to jakąś szansę powodzenia? Używać tej kurtki mam zamiar głównie w warunkach miejskich i w drodze na przystanek autobusowy przez pola (mieszkam w Bieszczadach na zadupiu).
Wielebny
Opinii: (3)
Ekspert

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 15-10-2015, 12:10:57 »

Moim zdaniem kiepski pomysł
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 15-10-2015, 12:22:13 »

Witam. Mam zamiar kupić kurtkę PCS Smock i używać jej jako okrycie wierzchnie w zimie. Czy zakładając pod spód polar patriot, podpinkę BW lub sweter MON w różnych konfiguracjach ma to jakąś szansę powodzenia? Używać tej kurtki mam zamiar głównie w warunkach miejskich i w drodze na przystanek autobusowy przez pola (mieszkam w Bieszczadach na zadupiu).

To zależy jaka będzie zima... Znajomy całą zeszłą przełaził w Smoku + polar Wind Rose (czy jakoś tak).

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
mickey
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

ścieżka Przygody zaczyna się tuż za progiem....

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 15-10-2015, 13:37:50 »

Ja do SMOCKa 2005 przystosowałem podpinkę od M65 ... W przypadku "lekkiej zimy" działa.
LYSY8
Opinii: (32)
Ekspert

Miejsce pobytu: kiedyś okolice stolyycy/ teraz 500m od Ojca Dyrektora eR. i Radia eM.

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 15-10-2015, 15:01:18 »

Jak kiedyś była zima  taka z -15 to łaziłem w S2005 + windstoper MON+ polar MON i to wszystko na koszulkę lub na polar 100 z Deca, ale czy to było komfortowe, wygodne i ciepłe??? mh..

jezdem taktycznym blogierem http://tac-kos.blogspot.com/
SUEZY LETNIE I ZIMOW-OLIWKOWE,GORETEXY, WINDSTOPPERY, I INNE,
wszystko w kramiku
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,76420.0.html
JE*AĆ CENZURĘ!!!
gorylekto
Opinii: (14)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Semper Paratus

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 15-10-2015, 15:44:39 »

Równie dobrze mogłeś chodzić opatulony w kołdrę 

Si vis pacem, para bellum.
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 15-10-2015, 16:34:16 »

Jak się coś ciepłego wrzucić pod spód, to i przy -15 można chodzić w smocku. Grunt żeby był na tyle obszerny, żeby ocieplacz pod spodem nie był ściśnięty.
Crusader
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Bieszczadzkie odludzie

Deus Vult!

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 15-10-2015, 17:10:50 »

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Strasznie ciężko kupić dobrą kurtkę w takiej cenie. ECWCS II od helikona jest niskiej jakości a M65 mi się nie podoba. Przejadę się do Rzeszowa i kupię czarną wersję od helikona i przy następnej wypłacie zamówię jeszcze kontraktowe MTP wiatroszczelne. Poprzednie zimy przechodziłem w cienkiej bazarowej parce to myślę, że polar patriot z podpinką bundeswehry będzie dawał radę.
« Ostatnia zmiana: 15-10-2015, 17:12:25 wysłane przez Crusader » Zapisane
Mesjah
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Strzelce Opolskie

Survival men \m/

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 15-10-2015, 17:44:37 »

Wszystko zależy do czego ma Ci to wszystko służyć. Dobrze zaimpregnowany smock plus coś cieplejszego pod spód sprawdzi się z powodzeniem. Z drugiej jednak strony... Jeśli będzie fest zimno (-25 °C, -35°C i więcej) lub/i gdy jesteś zmarzluch będzie  już znacznie gorzej. Jeśli nie smock - to zawsze można poszukać coś cywilnego

Dawid Kucfir  \m/
redtwo.m
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 15-10-2015, 19:09:42 »

Wszystko zależy do czego ma Ci to wszystko służyć. Dobrze zaimpregnowany smock plus coś cieplejszego pod spód sprawdzi się z powodzeniem. Z drugiej jednak strony... Jeśli będzie fest zimno (-25 °C, -35°C i więcej) lub/i gdy jesteś zmarzluch będzie  już znacznie gorzej. Jeśli nie smock - to zawsze można poszukać coś cywilnego

Używałem smocka brytyjskiego MTP a obecnie  Helikona PCS wz 93. Oba na zimę wg. mnie się nie nadają - jestem zmarzluch i dla mnie tylko  tak do +8 stopni jest OK (bez deszczu i wiatru). Nawet polar Helikona - Patriot- pod spód nie załatwia sprawy. Na chłodniejsze dni używam kontraktowego kompletu MON wz. 128 a pod spód cieplejszy combat shirt na polarze i koszulka zielona MON.
redtwo.m
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 15-10-2015, 19:10:33 »

Używałem smocka brytyjskiego MTP a obecnie  Helikona PCS wz 93. Oba na zimę wg. mnie się nie nadają - jestem zmarzluch i dla mnie tylko  tak do +8 stopni jest OK (bez deszczu i wiatru). Nawet polar Helikona - Patriot - pod spód nie załatwia sprawy. Na chłodniejsze dni używam kontraktowego kompletu MON wz. 128 a pod spód cieplejszy combat shirt na polarze i koszulka zielona MON.
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 15-10-2015, 20:58:20 »

Używałem smocka brytyjskiego MTP a obecnie  Helikona PCS wz 93. Oba na zimę wg. mnie się nie nadają - jestem zmarzluch i dla mnie tylko  tak do +8 stopni jest OK (bez deszczu i wiatru). Nawet polar Helikona - Patriot- pod spód nie załatwia sprawy.

Przy -5 i lekkim nadmorskim wietrze schodziłem całą noc po lesie i drogach mają na sobie koszulkę z długim rękawem, bluzę HiMounatin Pietra (level 2) i właśnie smocka S95. I był momenty kiedy było mi za gorąco, że musiałem się rozpinać. Oczywiście byłem cały czas w ruchu.
 Rekord to poniżej -10C, ale wtedy miałem pod spodem kurtkę "gore" i jakiś polar 150-tkę. Smock S94 szedł na "gore", żeby go nie przysmażyć od ogniska.
past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 15-10-2015, 21:32:13 »

kurcze dziwne problemy macie , ja całą zimę do - 10 -15 nosiłem gore II generacji z polarem z kompletu (czarny) na koszulkę i w zupełności jest wystarczające.
Jak się do tego doda bieliznę "wafle " o ostatniego wypustu US Army to i do - 25 starczy.
Oczywiście piszę o ciuchach kontraktowych , bo i cenowo lepiej wychodzi i jakościowo.

Ale ja przy - 1 chodziłem w polarze USMC pod BDU i wcale nie zmarzłem

philiprvn
Opinii: (3)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 15-10-2015, 21:48:20 »

Zawsze można korzystać ze smocka w komplecie z softie. Co prawda zaleca się używanie jako odzież wierzchnia w trakcie postojów, ale gdzieś widziałem zdjęcia stosowanej pod smocka (szczególnie jak jest bardziej dopasowana). Starsze egzemplarze powinny mieć trochę gorsze właściwości termiczne (długotrwałe przechowywanie w stanie skompresowanym, pranie itp.).

"Because survival is not sufficient"
redtwo.m
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 15-10-2015, 21:52:44 »

Zawsze można korzystać ze smocka w komplecie z softie. Co prawda zaleca się używanie jako odzież wierzchnia w trakcie postojów, ale gdzieś widziałem zdjęcia stosowanej pod smocka (szczególnie jak jest bardziej dopasowana). Starsze egzemplarze powinny mieć trochę gorsze właściwości termiczne (długotrwałe przechowywanie w stanie skompresowanym, pranie itp.).
Czyli okazuje się że nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy tak czy siak ... Wszystko zależy od indywidualnych cech osobniczych a na  to normy już nie ma
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: