trwa ładowanie paska...
27-06-2019, 00:17:46 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego nie wysokie naczynia?  (Przeczytany 2107 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
cosinus
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« : 08-10-2015, 12:26:58 »

Sporo (video)blogerów z tzw zachodu używa naczyń nieznanych lub mało popularnych na naszym rynku. Niektóre z nich są zdecydowanie wysokie, np. Stanley Adventure 0.7 cook set (jest dostępny w paru punktach w PL, w zasadzie nie istnieje w polskiej blogosferze, forach)

http://www.amazon.co.uk/STANLEY-Adventure-Camp-Cook-Set/dp/B00KTL3GXS

jeden z tych blogerów wkłada do środka tego stanleya Nalgene zwężająca się (nie tą popularną), nie zabiera tych kubków. Wydaje się że ichniejsze patrzenie statystycznie nie jest przeciwne wysokim naczyniom. Ten stanley w PL w dobrze wybranym sklepie by nie zabijał ceną, jak na nierdzewki.

Nie jest osamotniony przypadek metalowej nalgene albo nerkowatej manierki gotującej się nad/przy ogniu bez korka oczywiście (tu pewnie cena, w PL cena metalowej nalgenki pewnie by była zabójcza, nie widziałem jej handlowo nigdzie)

Czytałem tu (i na innych polskich serwisach) że krytycznie się patrzy na wysokie naczynia. Na pewno nie są jakimś benefitem na gazie, denacie, benzynie, mogą być akceptowane wisząc nad ogniskiem. Już klimatyczna Zebra Thailand jest widziana jako garczek wyższy niz szerszy (jako zarzut)

Różnimy się od zachodnich bloggerów?

PS. Tu pytanie, nierdzewny garnek w proporcjach Zebry, pokrywka itd, z bocznymi składanymi uszami. Mors? Pathfinder? Sorry ale nie łapię dostatecznie ze słuchu angola nagrywającego gdzieś na wietrze. Nie spotkałem tego w polskich ofertach. Cena zabija?

EDIT: zwykle jestem "benzynowy" albo "denaturowy", ale czasem mnie nachodzi mieć tez alternatywę hobo/drewno/ognisko. Pytanie ma charakter bardziej ogólny, niż to że "parzy mnie zakup"
« Ostatnia zmiana: 08-10-2015, 12:43:06 wysłane przez cosinus » Zapisane
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 08-10-2015, 12:45:33 »

Wysokie to problem, trudno robi za miskę.  Wielu z nas pamięta problem krótkiej łyżki, próbując wydłubywać z dna menażek wojskowych.

http://www.dziennikpodroznika.dnx.pl/ekwipunek/grafika/zdjecia/ekwipunek.036b.jpg
Dlaczego nie wysokie naczynia?

Ogólnie wysokie naczynia - dobre na ognisku, zawieszone, bo wiszą jak wiadro.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 08-10-2015, 12:52:46 »

Wiesz... jeśli chodzi o wysokie naczynia to na pewno jest wymagany dłuższy czas do zagotowania takiej samej ilości płynu niż w naczyniach z dnem o większej średnicy (mniejsza powierzchnia kontaktu z źródłem energii). Kolejna sprawa to w przypadku bardziej gęstych potraw łatwo o przypalenie, a i wymieszanie nie jest z byt komfortowe. Osobiście korzystam z termite silverstone jedynki i spełnia ten zestaw wszystkie moje potrzeby bez względu na to czy jest w użyciu gaz, czy paliwo czy ognisko. Mój zestaw jest przerobiony trochę bo wewnętrzne naczynie ma zamontowane trzy połączone łańcuszki by można było je zawiesić nad ogniskiem.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #3 : 08-10-2015, 13:27:16 »

Czas gotowania - to już zostało napisane. Druga sprawa to przyzwyczajenie - wielu z nas zaczynało od menażki "harcerz" i tak już to zostało.

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 08-10-2015, 13:39:08 »

Czas gotowania - to już zostało napisane. Druga sprawa to przyzwyczajenie - wielu z nas zaczynało od menażki "harcerz" i tak już to zostało.

Kurde! Sorki... nie dodałem co było wcześniej przez wiele lat użytkowane! 
Aż się łezka woku zakręciła. Na mojej na denku finką wybiłem napis Brygada Kryzys... to były czasy... 

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
mar_kow
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 08-10-2015, 19:45:41 »

[...]
Nie jest osamotniony przypadek metalowej nalgene albo nerkowatej manierki gotującej się nad/przy ogniu bez korka oczywiście (tu pewnie cena, w PL cena metalowej nalgenki pewnie by była zabójcza, nie widziałem jej handlowo nigdzie)[...]

Przejrzyj ofertę bidonów Klean Kanteen. Największa wersja 1,9l to 129zł na Alle. Mniejsze są po niższej cenie. Sam się zastanawiam nad kupnem. Nalgene mam ale to jednak plastik...

[...]PS. Tu pytanie, nierdzewny garnek w proporcjach Zebry, pokrywka itd, z bocznymi składanymi uszami. Mors? Pathfinder? Sorry ale nie łapię dostatecznie ze słuchu angola nagrywającego gdzieś na wietrze. Nie spotkałem tego w polskich ofertach. Cena zabija?
[...]

Podobnie jak Kolega @tomking używam silverstone tylko III-jki. Co prawda na gazie ale sprawdza się doskonale... Cena co najmniej przystępna...
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: