trwa ładowanie paska...
19-10-2018, 13:29:26 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Plecak THULE na EDC?  (Przeczytany 2316 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
bionick
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 25-09-2015, 18:02:07 »

Cześć starym i nowym Znajomym  
Od jakiegoś czasu szukam plecaka EDC, ale takiego, co by mi się w nim zmieścił laptopik 15' (taki chudy Acer Aspire V5) i co bym go, jak się zapomnę i zgarbię lub zegnę, nie złamał. Torba mnie się psuje, poza tym jest niewygodna, przydałoby się coś, co uwolni mi ręce. No i znalazłem, przypadkiem, plecaki z przystosowaniem do lapków z firmy Thule. Thule kojarzę jedynie z "trumienek" na dachach samochodów, no i czasem z bagażników na rowery. Plecaki od nich to dla mnie nowość. Stąd moje pytanko: zna ktoś, miał styczność, poleca, odradza...? Aha: interesujące mnie modele podlinkowałem niżej:
1. Subterra
2. Paramount 29
3. Crossover 32
4. Paramount 27
Wiem - system nośny to tragedia (przynajmniej dla mnie), ale bardziej chodzi mi o bezpieczeństwo lapka (np.: mocno usztywnione plecy, żeby nie wygiąć/złamać sprzętu).
Z góry dzięki za odpowiedzi.
philiprvn
Opinii: (3)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 27-09-2015, 07:25:32 »

Jesli chodzi o plecak do przenoszenia laptopa to Targus robi dobre plecaki z wkładami. Inne rozwiazanie to zakup osobnego futerału ze sztywnej pianki.Wtedy można nosić w każdym plecaku.

"Because survival is not sufficient"
mogu
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 27-09-2015, 09:42:12 »

Fajny sprzęt do noszenia notebooków robi tez Everki (mam ich torbę - Urban cośtam) ale tak jak wcześniej napisał kolega, cześciej noszę swojego notka w Sparrow 30 (bardzo wygodny) ochraniając go dodatkowo pianką ze starego plecaka dedykowanego.
philiprvn
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 28-09-2015, 18:06:29 »

Jeszcze jedna uwaga. Dedykowane plecaki do elektroniki (lub optyki) przyciagają uwagę potencjalnych złodziei.

Wielebny
Ekspert

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 29-09-2015, 16:03:27 »

Jeszcze jedna uwaga. Dedykowane plecaki do elektroniki (lub optyki) przyciagają uwagę potencjalnych złodziei.

Nigdy nie rozumiałem podróżujących studenciaków z wielkimi torbami, którzy noszą osobno laptopa w dedykowanym pokrowcu, który zdaje się krzyczeć "proszę, ukradnij mnie"
mar_kow
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 29-09-2015, 20:14:38 »

Gdzieś, nie pamiętam już gdzie (na pewno na Alle...) ktoś szył futerały na "lapki" wg wymiaru. Z usztywniającą wkładką, na suwak, wyszywając nawet logo. Bajera... Moje Vaio się takiego dorobiło. Wtedy każdy plecak pasuje byle tylko pojemny...
philiprvn
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 29-09-2015, 20:40:19 »

Ja nawet spotkałem się z futerałami na laptopy przypominające damskie torebki (wariant dla pań).

bionick
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 06-11-2015, 17:46:12 »

Reasumując:
1. THULE w wersji plecakowej do elektroniki tutaj nikt nie zna  Zawstydzony
2. Sensownie wygląda plecaczek Everki Concept, ale jest ponad dwukrotne droższy od Thule Paramount 29L przy gorzej rozwiązanych zamkach  Niezdecydowany
3. Budżetowy (przy dwóch powyższych, bo kosztuje połowę tego, co Thule Paramount 29L) Targus Drifter ma przynajmniej dożywotnią gwarancję i wzorową opiekę nad klientem, ale nie pociągnie długo, choć jest duża szansa, że wymienią go na nowy :-)
Plecak do elektroniki służyć mi będzie do przewiezienia lapka z przenośnym wyposażeniem biura "z" "do" samochodem lub skuterem. Przy moim wzroście, budowie i masie nie muszę obawiać się złodziei nawet jakbym kulał idąc przez ciemną dolinę  ale dziękuję za troskę. Jak coś finalnie kupię i poużywam chwilę, to skrobnę reckę na forum.
THX za pomoc.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: