trwa ładowanie paska...
19-05-2019, 16:40:57 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 9 10 11 12 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cybersurvival - Aktualności  (Przeczytany 55199 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
UnCodeD
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Silesia City

Ignoruj
« Odpowiedz #150 : 09-12-2018, 10:50:36 »

W ramach ciekawostki 

http://di.com.pl/cyberprzestepcy-eksploruja-nowe-obszary-dowiedz-sie-co-grozi-uzytkownikom-internetu-w-przyszlym-roku-61176
WickedDay
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #151 : 20-12-2018, 07:55:09 »

Ogólnie nie polecam Chroma bo to szpiegująca przeglądarka.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #152 : 20-12-2018, 13:28:55 »

Ogólnie nie polecam Chroma bo to szpiegująca przeglądarka.

Panie kolego, to nie przeglądarka szpieguje tylko background witryn, które się odwiedza i które mają w swoich zasobach skrypty monitorujące i śledzące i cały czas wysyłają komunikaty. Nie ma znaczenia czy to jest Opera, Safari, Firefox czy jakikolwiek inny browser, bo to tylko w dużym uproszczeniu ramka z różnymi "ficzerami" interpretująca różne formaty witryn. Całe jak to nazwałeś szpiegowanie dzieje się i tak "pod spodem" niezależnie od przeglądarki.
Radzę poczytać na ten temat, bo nie polecanie żółtego koloru dla samochodu nie jest chyba właściwe by wybrać dobry samochód

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
UnCodeD
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #153 : 28-12-2018, 17:31:09 »

Chrome miał parę wpadek, jak np z logowaniem domyślnym bez wiedzy użytkownika
https://antyweb.pl/google-chrome-70-zmiany-logowanie/
i czy można być pewym programu o zamkniętym kodzie? Chrome co prawda działa na bazie Chromium ale to tyle z podobieństw. Przecież to program komputerowy jak każdy może pokazywać jedno a robić drugie i wszystko będzie grało dopóki to nie wyjdzie.
Jeśli już chcesz podnieść poziom prywatności w sieci przerzuć się na Firefoxa z pakietem wtyczek np Ghostery ,Privacy Badger i inne + vpn. Można o tym poczytać w sieci dość obszernie.
borzar
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #154 : 28-12-2018, 19:10:20 »

Zgodzę się z UnCodeD, z jakiegoś powodu w wielu firmach standardowo jest IE/Edge oraz/lub FireFox jako zalecany browser, a zabraniają instalować Chrome. Znam przynajmniej 3 korporacje gdzie tak jest, w tym i w obecnej gdzie pracuje. I nie dotyczy to tylko PC, ale i urządzeń mobilnych. Nawet na telefonach z Androidem mamy usunięte Chrome i zainstalowane alternatywne przeglądarki.
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #155 : 28-12-2018, 21:20:04 »

Przeglądarki... walka z wiatrakami...
Jeśli jakaś corpo zaleca IE to brawo!!! Tu nie ma zmiłuj i łyka się wszystko co MS wcisnął w tego browsera. Czy FireFox jest bezpieczny? Dziś może bardziej od innych podobnie jak Safari, ale macie pewność jak długo to potrwa? Teraz też jest nadal ok? 
Optuję bardziej za świadomym korzystaniem z netu, bo sam browser nie uchroni od monitorowania.
BTW Antek ma na pokładzie wbudowanego swojego browsera czyli nawet jak wywali się Chroma to i tak wbudowana musi działać 

kero
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

Ignoruj
« Odpowiedz #156 : 29-12-2018, 23:13:31 »

Ja tam od siebie mogę polecić przeglądarkę SRWare Iron. Na bazie chromium, bez żadnych dodatków śledzących, szpiegujących itp. - przynajmniej teoretycznie.

Trzy akordy darcie mordy - to jest właśnie punk.
Michal_G
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Ignoruj
« Odpowiedz #157 : 30-12-2018, 15:12:12 »

Jak oceniacie Avast-ową przeglądarkę "Avast Secure Browser"?

Gdy ODS-y wychodziły w morze i AN-y grzały silniki
w portki ze strachu robiły Niemce i Duńczyki
UnCodeD
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #158 : 30-12-2018, 17:10:29 »

Przeglądarki... walka z wiatrakami...
Niekoniecznie, tu nie chodzi o walkę tylko o minimalizację "strat" ile się da.

Czy FireFox jest bezpieczny? Dziś może bardziej od innych podobnie jak Safari, ale macie pewność jak długo to potrwa?
Póki co jest i wpisuje się to w minimalizację strat, wyjdzie lepsza albo lisek da ciała to się zmieni.

Optuję bardziej za świadomym korzystaniem z netu, bo sam browser nie uchroni od monitorowania.
Otóż to w 100% zgadzam i popieram.

Jak oceniacie Avast-ową przeglądarkę "Avast Secure Browser"?
Można pewnie znaleźć jakieś opisy czy testy w sieci. Ja osobiście nie znam nikogo kto by jej używał ;-)
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #159 : 30-12-2018, 19:38:17 »

Niekoniecznie, tu nie chodzi o walkę tylko o minimalizację "strat" ile się da.

Owszem, rozumiem. Walka to jedynie słowo okazujące problem. Jeśli chodzi o minimalizację to polecam okno incognito.

Póki co jest i wpisuje się to w minimalizację strat, wyjdzie lepsza albo lisek da ciała to się zmieni.

Problem polega na tym że nawet nie wiesz kiedy odpowiedni "ficzer" w lisku okaże się dziurą, którą ktoś (jakaś corpo) cię posuwa. To jest clou obszaru świadomości tego z czego korzystasz.
Przepraszam jednocześnie za mój kolokwializm, ale znając temat wiesz o czym piszę.

Kolejna sprawa to OS na kompie. Ja od kilkunastu lat korzystam tylko z Linuxa. Powiecie że nie mam programów, które są tylko na Wingrozę kiedyś może i tak było, ale teraz nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. Następna sprawa to firewall i odpowiednie filtrowanie dostępu do netu dla użytkowników w domu. No i polecam śledzenie nowinek na https://niebezpiecznik.pl/

Ja tam od siebie mogę polecić przeglądarkę SRWare Iron. Na bazie chromium, bez żadnych dodatków śledzących, szpiegujących itp. - przynajmniej teoretycznie.

Fajnie że ją polecasz, ale to takie okrojone chromium trochę bardziej rozbudowane okno incognito

Parę lat pracowałem w projektach z obszaru web i wierzcie mi, przeglądarka to na prawdę małe piwo przy tym co siedzi w ciastkach i jakie dane latają po sieci. Od maja b.r. gdy weszło RODO jest już różnym firmom zbierającym dane trochę trudniej, za to mają coraz bardziej wyrafinowane metody śledzenia. Wystarczy że włączycie na swoich przeglądarkach debugera, wejdziecie na OLX czy inne portale z ciastkami third party, a zobaczycie że to nie przeglądarka jest bezpośrednim wrogiem, a to gdzie jesteście i z czego korzystacie na danych witrynach.
Tyle ode mnie

kero
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #160 : 30-12-2018, 20:21:24 »

Zawsze mozna uywac "Tails" i "Tor browser"

tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #161 : 30-12-2018, 22:00:55 »

Zawsze mozna uywac "Tails" i "Tor browser"

jasne! albo lynx tylko podziałaj z tym dłużej przy codziennym odwiedzaniu stron...  Niezdecydowany

BTW Tails i Tor browser - niby open source, ale znasz kod? kompilujesz u siebie? warto się zastanowić...

kero
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #162 : 31-12-2018, 11:35:13 »

Idąc tym torem rozumowania, to najlepiej samemu napisać system i wszystkie programy. I nie podłączać kompa do internetu. 

tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #163 : 31-12-2018, 13:54:34 »

Hahahaha coś w tym jest! 
Dodam że jeszcze przydał by się własny intranet 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 

UnCodeD
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #164 : 06-01-2019, 19:16:02 »

Taka ciekawostka
Ofiszyl git NSA ;-)
Strony: Pierwsza « 1 ... 9 10 11 12 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: