trwa ładowanie paska...
12-12-2018, 20:04:11 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 25 26 27 28 29 ... 46 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Helikon 2015  (Przeczytany 97348 razy)
bartukas
Opinii: (10)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #390 : 27-10-2017, 13:45:43 »

E-militaria zdradziły cenę nowego wombata: 299 zł, zob. https://e-militaria.pl/7854-torba-helikon-wombat-mk2-coyote.html. Jest też kilka zdjęć.
Furjan
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #391 : 27-10-2017, 15:50:26 »

Tu są jeszcze zdjęcia jak wygląda na człowieku: https://www.helikon-tex.com/pl_pln/tb-wb2-cd-torba-wombat-mk2-cordura.html
super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #392 : 01-11-2017, 20:48:45 »

za 100€ możesz mieć Haleya  Zawstydzony

ale piszesz tak bo masz Haleya?
bo ja mam. I niestety dupy nie urywa. TMR był opracowywany z uwzględnieniem wszystkiego co jest na rynku. Także rozczarowaniem Heleyem. No i zasadnicza różnica to fakt że Haley jest robiony na wojnę a TMR na strzelnicę ;-)

co do Matyldy. Sztywnik jest na całych plecach. dodatkowo wzmacniany aluminiowym wzmocnieniem. Nosiłem go z dużym obciązeniem rzędu 18 kg (co jak na wielkość plecaka jest i tak za duże) i plecy zachowywały odpowiednią sztywność. Zrobiliśmy  plecak do krótkich wycieczek i od razu wiedzieliśmy że nie chcemy tam sztywnej zewnętrznej ramy. Takie mam doświadczenie z małą ALICE. To plecak tej wielkości i nie jest do niego konieczny stelaż. A pojemność ..ja mówię około 55 w całości. HTX pisze o samej komorze głownej zapewne. Do tego mamy duże kieszenie zewnętrzne, kieszeń w klapie i komin ;-)

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #393 : 01-11-2017, 22:00:45 »

co do Matyldy. Sztywnik jest na całych plecach. dodatkowo wzmacniany aluminiowym wzmocnieniem. Nosiłem go z dużym obciązeniem rzędu 18 kg (co jak na wielkość plecaka jest i tak za duże) i plecy zachowywały odpowiednią sztywność. Zrobiliśmy  plecak do krótkich wycieczek i od razu wiedzieliśmy że nie chcemy tam sztywnej zewnętrznej ramy. Takie mam doświadczenie z małą ALICE. To plecak tej wielkości i nie jest do niego konieczny stelaż. A pojemność ..ja mówię około 55 w całości. HTX pisze o samej komorze głownej zapewne. Do tego mamy duże kieszenie zewnętrzne, kieszeń w klapie i komin ;-)

Dzięki za informację
Prawda jest taka że możesz nam dokładnie powiedzieć, jak ten plecak jest zbudowany i z jakich materiałów, ale jednocześnie jesteś współtwórcą więc trudno o wiarygodność dotyczącą eksploatacji Wierzę Ci że jest wygodny, bo nie raz zaufałem Twojej opinii i nie zawiodłem się, ale wolał bym to poznać na własnych plecach 
Co do systemu nośnego to obserwując najlepszych jak Osprey, Gregory czy choćby MacTac, to oni jak wiesz stosują bardzo dobre systemy nośne i usztywnienia w plecakach nawet już od dwudziestu paru litrów. To wydaje mi się o czymś świadczy. Plecak powyżej 50 litrów ze skąpym usztywnieniem pleców jest po prostu źle skonstruowany (to uwaga ogólna nie do Matyldy).
Piszesz że: "Zrobiliśmy  plecak do krótkich wycieczek i od razu wiedzieliśmy że nie chcemy tam sztywnej zewnętrznej ramy."
Co to znaczy krótkich wycieczek? To tak jak bym zaprojektował samochód do krótkiej jazdy... po 100 km komunikat Engine STOP  Niezdecydowany 
Przecież projektujesz plecak o pewnej budowie, ergonomii i pojemności okraszony przemyślanymi ficzerami. To, czy ktoś pójdzie z nim na popołudniową przechadzkę czy postanowi z nim przejść Pacific Crest Trail nie masz na to wpływu, ale masz wpływ na to czy będzie on wygodny przez 1 godzinę marszu jak i 12 godzin i kolejne dni. Rozumiem również że skoro napisałeś że "nie jest do niego konieczny stelaż" projektujący mają kwalifikacje z obszaru Ortopedii i Fizykoterapii 
Już to pisałem, ale poczekam na możliwość oblukania i bezstronną recenzję.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
super
Kierownik forum
*

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #394 : 02-11-2017, 07:58:55 »

a czy ja gdzieś pisałem że jest wygodny i musisz mi zaufać ?
Napisałem że go sprawdziliśmy i to rozwiązanie wystarczyło. Camelbak, karrimor i kilka innych modeli ma gorsze rozwiązania usztywnienia pleców w nawet większej pojemności.

Wszystko zawiera się w nazwie "plecak bushcraftowy" ;-) Ne pójdziesz z nim na PCT i nie bedziesz wchodził na Everest. Nie jest to plecak do chodzenia z kijkami.
« Ostatnia zmiana: 02-11-2017, 11:45:45 wysłane przez super » Zapisane

Sahar
Opinii: (16)
Ekspert

Użytkownik kompasu

Ignoruj
« Odpowiedz #395 : 02-11-2017, 17:20:42 »

ale piszesz tak bo masz Haleya?
bo ja mam. I niestety dupy nie urywa. TMR był opracowywany z uwzględnieniem wszystkiego co jest na rynku. Także rozczarowaniem Heleyem. No i zasadnicza różnica to fakt że Haley jest robiony na wojnę a TMR na strzelnicę ;-)

Tak, mam d3cr od dłuższego czasu. Noszony na kamzie po bożemu, strzelany regularnie.
Generalnie zastanawia mnie po co nosić na ośce chesta (na treningu), jeśli nie strzelasz "bojowo", a samego chest nie masz na kamzie?
Dlatego nie rozumiem zamysłu takiego chesta, skoro to do czego przewidziano TMR, można przenosić na pasie, poza magami do broni głównej.
Jak się trafi ktoś z TMR to przeturlam się w nim trochę. Obiecuję.

TactiCool
Łobuz
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Oberschlesien

Ignoruj
« Odpowiedz #396 : 02-11-2017, 19:33:28 »

Na instagramie Hellikon-Tex były zdjęcia plecaka Ultralight w Coyocie, czy innym Tanie. Objętość na oko 50-60 L
Waga to podobno 990 gramów.
Wiadomo coś na jego temat? Macał ktoś? Zdjęcie systemu nośnego by mnie bardzo ucieszyło :-)
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #397 : 02-11-2017, 20:18:15 »

...Wszystko zawiera się w nazwie "plecak bushcraftowy" ;-) ...

Czy to znaczy że dzięki budowie tego plecaka i zastosowanemu systemowi nośnemu chodzimy z nim tylko parę kilometrów po lesie, a najlepiej spisuje się na postojach? 
Jak się idzie z nim i kijkami to jest niewygodny? Przebacz, ale co ma definiować przypinanie takiej zasadniczej etykiety?  Niezdecydowany

OK wiem że niepotrzebnie drążę temat. Spróbuję się przekonać sam jak tylko nadarzy się okazja.

EOT

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Furjan
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #398 : 02-11-2017, 21:28:32 »

Na instagramie Hellikon-Tex były zdjęcia plecaka Ultralight w Coyocie, czy innym Tanie. Objętość na oko 50-60 L
Waga to podobno 990 gramów.
Wiadomo coś na jego temat? Macał ktoś? Zdjęcie systemu nośnego by mnie bardzo ucieszyło :-)

Te wynalazki?

http://pinesurvey.com/wp-content/uploads/2017/03/IWA2017_HelikonTex_7.jpg
https://www.instagram.com/p/BU5BHPshzLS/?taken-by=pawelsuper.survivaltech
https://www.instagram.com/p/BU7oZPAhOoK/?taken-by=pawelsuper.survivaltech
https://www.instagram.com/p/BUFM-q4B5qc/?taken-by=pawelsuper.survivaltech
https://www.instagram.com/p/BO9zEmAhTdL/?taken-by=pawelsuper.survivaltech
Łobuz
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Oberschlesien

Ignoruj
« Odpowiedz #399 : 03-11-2017, 00:46:29 »

Yup, to będzie to.
Super, co o tym powiesz? Warto czekać do 2018?
pepe
Opinii: (7)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #400 : 03-11-2017, 06:51:01 »

Powaliłeś na kolana tym pytaniem. Z politowaniem
Musisz koniecznie nabijać sobie licznik postów, wykazując się aż taką, hmm... infantylnością?
Nie masz nic lepszego do powiedzenia?

super
Kierownik forum
*

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #401 : 03-11-2017, 07:54:50 »

Czy to znaczy że dzięki budowie tego plecaka i zastosowanemu systemowi nośnemu chodzimy z nim tylko parę kilometrów po lesie, a najlepiej spisuje się na postojach? 
Jak się idzie z nim i kijkami to jest niewygodny? Przebacz, ale co ma definiować przypinanie takiej zasadniczej etykiety?  Niezdecydowany

OK wiem że niepotrzebnie drążę temat. Spróbuję się przekonać sam jak tylko nadarzy się okazja.

EOT

Nie. Ale nie jest przeznaczony do tego o czym pisano wcześniej. Nie był robiony do szybkich marszów, nie był robiony na przejście PCT. Był robiony do szwendania się po lesie. Zrobiłem z nim po 15 km dziennie, przez kilka dni. Po prostu staram się zrozumieć zarzuty dotyczące pleców. Nie przypominam sobie żeby ktoś pytał w przypadku 3-days BHI czy tam Eagle o to czy fizjoterapeuci pracowali przy nim

zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #402 : 03-11-2017, 09:15:37 »

plecak przeznaczony do krótkich wycieczek 4h, bez obciążenia w słoneczne dni  Chichot
czechu0011
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #403 : 03-11-2017, 10:16:57 »

@up
podjeżdża decathlonem 
Japcun
Zaawansowany użytkownik

http://www.wklejto.pl/662100