trwa ładowanie paska...
19-11-2019, 05:44:41 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 51 52 53 54 55 ... 58 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Helikon 2015  (Przeczytany 139869 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Rob
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #780 : 21-03-2019, 07:25:46 »

nigdy ale to nigdy nie uzyskasz takich samych odcieni podczas druku kamuflażu. Dodatkowo mamy tutaj do dyspozycji kilka różnych materiałów.

Przeoczyłem to.

Dziękuję, wiem, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. MMI jak drukowało GZ to różnice między NYCO, poliestrem 50D a Cordurą były nieznaczne.
Witosław
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Bacon eating infidel

Ignoruj
« Odpowiedz #781 : 21-03-2019, 08:24:44 »

Doczekałem się https://e-militaria.pl/9875-spodnie-helikon-hybrid-outback-pants-coyotetaiga.html  Ale teraz to już nie kupię, 3 lata czekania to sobie inne gatki kupiłem.   

Też się doczekałem długo wypatrywanych spodni.
Co się okazuje? Nogawki sięgają może do kostki
https://e-militaria.pl/9876-spodnie-helikon-greyman-tactical-jeans-denim-mid-dark-blue.html

Skoro rząd nie ufa obywatelom z bronią, to ja nie będę ufał reprezentantom rządu noszącymi broń.

Wojna ma pewien plus -zabijasz swoich wrogów, w czasie pokoju nie możesz im nawet gęby obić.
LYSY8
Opinii: (32)
Ekspert

Miejsce pobytu: kiedyś okolice stolyycy/ teraz 500m od Ojca Dyrektora eR. i Radia eM.

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« Odpowiedz #782 : 21-03-2019, 09:35:20 »

Też się doczekałem długo wypatrywanych spodni.
A ja się nie doczekałem ....
Praktycznie identyczne(różnice -jedna kieszonka na telefon i inne zapięcie w pasie) spodnie zamówiłem jako custom, a potem miały wejść do seryjnej produkcji dla Kolltexa ....z dobre  3 lata temu .... Niezdecydowany
Nawet tylne kieszenie sobie zamówiłem identyczne  Niezdecydowany

jezdem taktycznym blogierem http://tac-kos.blogspot.com/
SUEZY LETNIE I ZIMOW-OLIWKOWE,GORETEXY, WINDSTOPPERY, I INNE,
wszystko w kramiku
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,76420.0.html
JE*AĆ CENZURĘ!!!
aciepk
Opinii: (17)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #783 : 21-03-2019, 10:07:53 »

O! Greymany! Oczywiście zapięcie na ten jebany rzep... Kupiłbym w ciemno, ale po przygodach z koszulami wolę przymierzyć - jeszcze się okaże że to rurki...
gorylekto
Opinii: (14)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Semper Paratus

Ignoruj
« Odpowiedz #784 : 24-03-2019, 19:43:52 »

@Super
Kminicie coś z odzieżą z merino (np. t-shity?)? Albo lepiej, linia "Traveler"? Chichot Np, lekkie plecaki otwierane do końca (w wymiarach przewoźników), torby z wbudowanymi organizerami i kieszeniami siatkowymi (niestety urban bag jest goła), techniczna bielizna, wygodne ciuchy bez ubertaktycznego zacięcia i bardziej dopasowanym krojem, składane plecaki i torby (Carryall by tam ładnie pasowała), kosmetyczki itp... No żyła złota

Si vis pacem, para bellum.
super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #785 : 25-03-2019, 08:53:16 »

@Super
Kminicie coś z odzieżą z merino (np. t-shity?)? Albo lepiej, linia "Traveler"? Chichot Np, lekkie plecaki otwierane do końca (w wymiarach przewoźników), torby z wbudowanymi organizerami i kieszeniami siatkowymi (niestety urban bag jest goła), techniczna bielizna, wygodne ciuchy bez ubertaktycznego zacięcia i bardziej dopasowanym krojem, składane plecaki i torby (Carryall by tam ładnie pasowała), kosmetyczki itp... No żyła złota

nie mogę Ci powiedzieć ;-)
a na serio to brakuje tylko jednej rzeczy........czasu ;-)

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
gorylekto
Opinii: (14)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Kraków

Semper Paratus

Ignoruj
« Odpowiedz #786 : 25-03-2019, 12:50:42 »

Zatem zbieram szekle

Si vis pacem, para bellum.
aciepk
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #787 : 27-03-2019, 22:18:03 »

Mała uwaga o GTJ - słuchajcie htx i wypierzcie je po zakupie. Farbują jak pojebane!
PJU
Opinii: (11)
Ekspert

Miejsce pobytu: Z małego miasteczka.

Ignoruj
« Odpowiedz #788 : 28-03-2019, 07:13:30 »

Helikon Hybrid Outback Pants 

Kupię na próbę, ewentualnie odeślę.
+ wreszcie długość nogawki XL - a może tak poprostu nie wykańczać nogawki jak w niektórych modelach Fjall
- znowu jebane velcro, nic tak nie hałasuje jak pieprzony rzep darty o poranku (HTX nie wie co to napy?)
- na jakiego grzyba to velcro na dole nogawek? Co to bootlock HTX nie wie?
- długa kieszeń przelotowa na nóż - to się sprawdza

Ze zdjęć to taka trochę hybryda tacticali HTX z Fjall/Lundhags/Bergans/Norrona  przebadamy 

5.56x45, 7,62x39, 9x19, 12/76
Witosław
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Bacon eating infidel

Ignoruj
« Odpowiedz #789 : 28-03-2019, 08:30:31 »

- znowu jebane velcro, nic tak nie hałasuje jak pieprzony rzep darty o poranku (HTX nie wie co to napy?)

Jest na to sposób.

https://www.youtube.com/watch?v=vSK3maq8Cyk

Skoro rząd nie ufa obywatelom z bronią, to ja nie będę ufał reprezentantom rządu noszącymi broń.

Wojna ma pewien plus -zabijasz swoich wrogów, w czasie pokoju nie możesz im nawet gęby obić.
PJU
Opinii: (11)
Ekspert

Miejsce pobytu: Z małego miasteczka.

Ignoruj
« Odpowiedz #790 : 28-03-2019, 08:44:17 »

Widziałem

5.56x45, 7,62x39, 9x19, 12/76
super
Kierownik forum
*

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #791 : 28-03-2019, 15:05:46 »

jako że trochę "grzebałem" przy tym produkcie pozwolę się wypowiedzieć ;-)

Helikon Hybrid Outback Pants 

Kupię na próbę, ewentualnie odeślę.
+ wreszcie długość nogawki XL - a może tak poprostu nie wykańczać nogawki jak w niektórych modelach Fjall

Może tak, może nie. Kłopot jest taki że masz gościa XL to nie rosną mu tylko łydki ale przesuwają się też kolana. Więc łatwiej zrobić tak że masz trzy wersje długości niż klient miałby łaty kolanowe w różnych miejscach ale nie koniecznie na kolanach

Dowód anegdotyczny.
To hybryda UTP z OTP. Na tysiące par sprzedanych tych spodni nie było narzekania (w sensie takiego, żeby zmieniać to rozwiązanie)

- na jakiego grzyba to velcro na dole nogawek? Co to bootlock HTX nie wie?
jest wiele rozwiązań na regulację szerokości nogawki. Zdecydowaliśmy się na rzep w tym modelu. W pilgrimach jest inaczej w MBDU inaczej. Nie ma idealnych rozwiązań. Tutaj się sprawdza i jest git. Można nie używać ;-)
- długa kieszeń przelotowa na nóż - to się sprawdza

eeeee Co?

Ze zdjęć to taka trochę hybryda tacticali HTX z Fjall/Lundhags/Bergans/Norrona  przebadamy 

w tym wypadku to hybryda UTP z OTP ;-)

Negaido
Opinii: (8)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: to tu to tam

Ignoruj
« Odpowiedz #792 : 28-03-2019, 17:49:01 »

Super, a wiesz kiedy będą w sprzedaży te nowe BDU ze zwężanymi nogawkami?
aciepk
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #793 : 28-03-2019, 21:59:31 »

Dzisiaj pierwszy raz miałem greymany na dupie dłużej niż to jest w przypadku przymierzania i kilka uwag po tych 12h:
-Bardzo, ale to bardzo fajny materiał, przyjemny dla ciała i fajnie pracuje przy akrobacjach typu słowiański przykuc albo podczas biegu. Liczę, że z wytrzymałością
-Kieszenie biodrowe - bardzo łatwy dostęp. Nie wiem tylko w jakim stopniu jest to spowodowane faktem wzięcia rozmiaru większych spodni niż normalnie noszę.
-Kieszenie na dupie całkiem fajne, ta na magazynek jest umieszczona akuratnie żeby włożyć tam latarkę/nóż. Albo coby trzymać karty i dokumenty (mniejszy ucisk i mniejsze ryzyko uszkodzenia tego typu rzeczy dupskiem)
No i na tym koniec dobrych rzeczy
-Zapięcie na rzep - moim zdaniem: gówno, chujnia i spierdolenie umysłowe ludzi którzy to stosują w jeansach. Wróć! we wszystkich rodzajach spodni.
-Brak wzmocnienia krawędzi kieszeni na nóż - przydałaby się po prostu
-Guma z tyłu jest moim zdaniem zbędna
-Kieszenie na dupie przez to wszycie od spodu czuć bardziej jak się siedzi, ale tragedii nie ma. Zwykłe kieszenie byłyby lepsze i bardziej się wpisują w filozofię grey man.
-Farbowanie i potrzeba wyprania przed użytkowaniem. Sorry ale to jest kpina z klienta... To w końcu journey to perfection czy zakłady odzieżowe odra? Azjaci nie mogą wam tego kontenera zamówionych spodni wyprać? Nie wiem ile htx na tym oszczędza ale to jest januszerka. Jakbym poszedł to levisa albo wranglera kupić jeansy i by mi powiedzieli żebym je wyprał przed założeniem bo będą farbować to bym ich kurwa wyśmiał.
-Długość - wg rozmiarówki 40/34 powinny mieć 86,5cm długości nogawki od kroku. W rzeczywistości mają 83 i są przykrótkie, teraz to nie wiem czy to wina prania czy co, ale jak je mierzyłem to fajnie leżały na butach, a teraz wiatr mi chula po kostkach. Napisałem do htx w tej sprawie.
super
Kierownik forum
*

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #794 : 28-03-2019, 22:03:53 »

Rzep .... już Ci odpisałem. Tobie nie pasuje. Spoko. Niestety to nie jest tak ze to jest jakieś złe rozwiązanie. Po prostu Tobie nie odpowiada.

Co do farbowania ....prawdziwy jeans zawsze farbuje.
Wejdź na stronę 5.11 i Vertxa. Zobacz co maja napisane. U Vertxa jest metka przy spodniach ze musisz je wyprać. Możesz sie śmiać. Ale taka jest rzeczywistość.

Strony: Pierwsza « 1 ... 51 52 53 54 55 ... 58 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: