trwa ładowanie paska...
22-04-2019, 16:19:19 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odzież termoaktywna  (Przeczytany 6114 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Dariusz Konieczny
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 20-02-2015, 08:26:44 »

Konsekwentnie dążący do celu ;-)

Generalnie wystarczy obejrzeć filmik który wrzucił Wędrowiec by przekonać się że ludzie dla sportu wskakują zimą do wody i zwykle nie jest to sytuacja awaryjna ,tak jak niektórzy wyskakują z w pełni sprawnych samolotów ;-) ale nie o tym chce porozmawiać.

Nie chodzi mi o rodzaj bielizny która sama grzeje ,sama schnie i w ogóle "wszystko sama". Każda ma swoje parametry i szukam takiej która odprowadzi wilgoć na zewnątrz a nie zwiąże w sobie oraz mimo że będzie mokra nie będzie oddawać tak szybko lub za szybko ciepła. Jak nam powszechnie wiadomo ,woda jest dobrym przewodnikiem ciepła.
Różnice na pewno są ponieważ używam UA heat gear i sobie chwale. Dobrze odprowadza pot ,nie robi się "szmata" jak przemoknie - w sensie nie rozciąga się i przylega do ciała jak należy. A ciorałem już je w górach w czasie marszów ,biegów ,podczas wspinaczki.
Można powiedzieć no to bierz jak sprawdzone. Ok ale niestety jestem trochę pesymistą ,ponieważ produkty danej firmy które się sprawdzają w lecie niekoniecznie się sprawdzą w zimie. A producent bazuje na marce "tshirty mamy zajebiste to całą resztę też". Dlatego wolę zapytać zanim wywalę dwieście i więcej złotych. A może ktoś już w ten sposób jej użytkował i powie wprost "jest dupa ,szkoda kasy weź te bo się lepiej sprawdziły a są o dziesięć złotych tańsze".
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 20-02-2015, 09:14:03 »

Wełna mokra dobrze grzeje, ale pije wodę i trochę się rozciąga. Zimą stałem kilka godzin w mokrych skarpetach z merino, po wylaniu wody z butów i wykręceniu skarpet było mi ciepło w stopy. Temperatura w okolicy zera, wiatr.
Z kolei syntetyki schną szybciej niż wełna, piją mniej wody i mniej się rozciągają.

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
EMES
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 20-02-2015, 17:53:49 »

Konsekwentnie dążący do celu ;-)

Generalnie wystarczy obejrzeć filmik który wrzucił Wędrowiec by przekonać się że ludzie dla sportu wskakują zimą do wody i zwykle nie jest to sytuacja awaryjna ,tak jak niektórzy wyskakują z w pełni sprawnych samolotów ;-) ale nie o tym chce porozmawiać.

Nie chodzi mi o rodzaj bielizny która sama grzeje ,sama schnie i w ogóle "wszystko sama". Każda ma swoje parametry i szukam takiej która odprowadzi wilgoć na zewnątrz a nie zwiąże w sobie oraz mimo że będzie mokra nie będzie oddawać tak szybko lub za szybko ciepła. Jak nam powszechnie wiadomo ,woda jest dobrym przewodnikiem ciepła.
Różnice na pewno są ponieważ używam UA heat gear i sobie chwale. Dobrze odprowadza pot ,nie robi się "szmata" jak przemoknie - w sensie nie rozciąga się i przylega do ciała jak należy. A ciorałem już je w górach w czasie marszów ,biegów ,podczas wspinaczki.
Można powiedzieć no to bierz jak sprawdzone. Ok ale niestety jestem trochę pesymistą ,ponieważ produkty danej firmy które się sprawdzają w lecie niekoniecznie się sprawdzą w zimie. A producent bazuje na marce "tshirty mamy zajebiste to całą resztę też". Dlatego wolę zapytać zanim wywalę dwieście i więcej złotych. A może ktoś już w ten sposób jej użytkował i powie wprost "jest dupa ,szkoda kasy weź te bo się lepiej sprawdziły a są o dziesięć złotych tańsze".
Sie zdecyduj bo dla mnie to co wrzucił wędrowiec nic z zimą nie ma wspólnego. Jak chcesz coś do biegania po chaszczach na jesień to sprecyzuj.
LuQas95
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Ostrów Mazowiecka

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 20-02-2015, 17:55:34 »

teraz to co kupic bo takie niewiadomo co za oknem a spodnie się pruja  Zawstydzony
czy cos zimowe czy letnie ?
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 20-02-2015, 18:29:17 »

Sie zdecyduj bo dla mnie to co wrzucił wędrowiec nic z zimą nie ma wspólnego.

Bo zima to zaspy i -20 ? 

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
EMES
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 20-02-2015, 20:20:38 »

A wykąp się przy minus 20 i nie osusz... i do tego rozpal ognisko przy 1,5 m śniegu...
« Ostatnia zmiana: 20-02-2015, 20:23:35 wysłane przez EMES » Zapisane
elrond33
Opinii: (25)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 22-03-2015, 23:26:00 »

Doradźcie mi proszę.
Koszulka termo z długim rękawem, do aktywności ruchowej (rower, bieganie). Raczej grubsza, lekko ocieplająca. Opinająca, nie luźna. Jako pierwsza warstwa, często też jedyna.
Dotychczas dobrze mi się sprawdza w tej roli stara koszulka Attiq z merylu i chciałbym coś podobnego. Raczej budżetowo.
Jakieś propozycje?
« Ostatnia zmiana: 23-03-2015, 00:57:15 wysłane przez elrond33 » Zapisane

Mr Mruk - chusteczki EDC (póki co) i nie tylko (niebawem).
EMES
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 23-03-2015, 19:15:54 »

Popatrz barracude jeszcze
mietek
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 23-03-2015, 21:34:14 »

Stoor http://www.stoor.pl/
elrond33
Opinii: (25)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 24-03-2015, 15:20:01 »

Ale które modele?

Mr Mruk - chusteczki EDC (póki co) i nie tylko (niebawem).
rybak12
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 20-10-2018, 12:52:39 »

Jeśli szukasz odpowiedniej bielizny lub ogólnie odzieży termoaktywnej to polecam ci takie marki jak Pitbull West Coast czy Extreme Hobby. Firmy specjalizują się w produkcji wysokiej jakości odzieży ulicznej i sportowej. Kupują ją także osoby ciężko trenujące bądź aktywne z uwagi na to że musza posiadać ubrania które są mocne i wytrzymałe. Skoro chodzisz po górach to myślę właśnie, że taka odzież sprawdzi się u ciebie najlepiej. Ja sam trenuję intensywnie sport więc muszę mieć dobre i wysokogatunkowe ubrania. Przyznam, że jeszcze nigdy się nie zawiodłem na ich odzieży. Zajrzyj do sklepu z odzieżą uliczną i sportową www.street-shop.pl a może coś ci się spodoba i przypadnie do gustu. Co do wyboru odzieży to ważne jest również to aby  była ona produkowana najlepiej w Polsce. Masz wtedy pewność że będzie spełniała swoją rolę.
Uryou
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: P do N z kreską

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 20-10-2018, 16:23:01 »

nie ma to jak odkopać dwa kilkuletnie tematy żeby zareklamować sklep internetowy Chichot
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: