trwa ładowanie paska...
20-02-2019, 10:29:15 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odzież termoaktywna  (Przeczytany 5910 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
sladami1
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« : 30-11-2014, 22:30:20 »

Witam, nie znalazłem podobnego tematu, chyba że wynika to z tego, iż tacticalowcy nie używają tego typu dogodności   Poszukuję bielizny do 400 zł, oczywiście za komplet. Chodzi mi głównie o wypady w miasto, jak i wypady w góry ( uniwersalność ) Zastanawiałem się nad Brubeck Extreme Merino, lecz recenzje nie są zbyt najlepsze, a nie wiem czy sensowne jest kompletowanie bluzy i spodni od różnych firm. Uprzedzam, że jestem strasznym zmarźlakiem i boje się, że nie przetrwam tej zimy  Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 30-11-2014, 22:31:59 wysłane przez sladami1 » Zapisane
ext11
Opinii: (2)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 30-11-2014, 22:55:13 »

ECWCS lvl 1 albo 2 zależy jak bardzo Ci zimno

Rob
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 30-11-2014, 23:19:42 »

Witam, nie znalazłem podobnego tematu, chyba że wynika to z tego, iż tacticalowcy nie używają tego typu dogodności  (...)

Na dole strony wyświetlają się podobne tematy, sporo ich.
Dariusz Konieczny
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 13-02-2015, 20:53:02 »

Mam pytanko odnośnie bielizny termo. Poszukuje takowej która po zamoczeniu np w rzece czy jeziorze w porze zimowej zapobiegałaby wychłdzeniu organizmu oraz podczas intensywnego wysiłku odprowadzałaby pot. Szukam aktualnie info o firmach Brubeck oraz Under Armour.
Ma kto w tym temacie doświadczenie?
Piotrek1985
Opinii: (17)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 13-02-2015, 21:29:17 »

Ciężko ci/wam będzie odpowiedzieć na to pytanie... Odzież to system a nie pojedyncze gatki czy koszulka. Wszystko zależy od tego co nosicie jako warstwa zewnętrzna. Kolega w pierwszym poście pisze o "wypadach na miasto". Tylko co to znaczy? Idę kawałek i wchodzę do ciepłego sklepu i znowu wychodzę czy się kręcę po mieście? Żeby trafić idealnie to trzeba mieć trochę doświadczenia.
Zasada jest ogólnie taka: warstwa przylegająca do skóry powinna szybko odprowadzać pot do dalszych warstw - w sensie nasiąkać potem a ten z kolei ogrzany ciepłem naszego ciała zamieniać się w parę i wychodzić na zewnątrz. Materiały jakie się obecnie stosuje do produkcji takiej bielizny to syntetyk, merino lub mieszanka tych dwóch.
Ja używałem tylko syntetyków, ale planuję sobie kupić koszulkę 100% merino. Dla mnie takim zestawem uniwersalnym na miasto byłyby spodnie z windstopperem lub inną membraną chroniącą przed wiatrem no i jakaś kurtka z dociepleniem na korpus. Jak więcej czasu spędzałbym w terenie to spodnie z windstopperem i pod spód jeszcze jakieś docieplenie i to samo na górę. Ciężko dać jakąś uniwersalną radę, ale spróbuję to określić tak:

- Jak zimo i sucho - oddychający softshell chroniący przed wiatrem + docieplenie
- Jak zimno i mokro - pół oddychający hardshell chroniący przed wiatrem i wodą + docieplenie
EMES
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 13-02-2015, 21:54:29 »

Mam pytanko odnośnie bielizny termo. Poszukuje takowej która po zamoczeniu np w rzece czy jeziorze w porze zimowej zapobiegałaby wychłdzeniu organizmu oraz podczas intensywnego wysiłku odprowadzałaby pot. Szukam aktualnie info o firmach Brubeck oraz Under Armour.
Ma kto w tym temacie doświadczenie?
Rozumiem, że szukasz pierwszej warstwy?
Pop pierwsze nie ma czegoś takiego, co by grzało po wyjściu z wody w zimie. Może pianka . Wilgoć zabija na mrozie. Albo się przebierasz albo wychładzasz i to czasem bardzo szybko (temp + wiatr).
Dalej - ja osobiście preferuję dobrej jakości wełnę merino - smartwool, dewold czy polski kwark. Brubeck też zresztą. Kosztują ale są warte tych pieniędzy. Sporo można kupić na aukcjach internetowych dużo poniżej sklepowej ceny.
Dariusz Konieczny
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 13-02-2015, 22:01:27 »

Nie napisałem żeby grzało ,źle mnie zrozumiałeś. Chodzi o to żeby zminimalizować efekt wyziębienia. W końcu to organizm grzeje a bielizna mimo że mokra zatrzymuje to ciepło. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem ale o to właśnie mi chodzi.
cortezjwrz
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 13-02-2015, 22:05:33 »

To chyba tylko sytentyki (puch syntetyczny) taki jak primaloft - grzeje (czy tam izoluje) nawet jak jest mokry - Super nawet taki filmik robił... No ale to kurtka i to warstwa na wiele innych warstw w systemie...
https://www.youtube.com/watch?v=MO-xzxZcm98

Chok dee
Dariusz Konieczny
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 13-02-2015, 22:13:12 »

Hmm może zobrazuje.
Wskakuje do wody w samej bieliźnie ,wyskakuje z wody ,wskakuje w ciuchy i dzida dalej. Co się do tego najlepiej sprawdzi?
Maruda
Opinii: (6)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 13-02-2015, 23:17:10 »

Strój kąpielowy?  Z politowaniem
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 13-02-2015, 23:46:00 »

Hmm może zobrazuje.
Wskakuje do wody w samej bieliźnie ,wyskakuje z wody ,wskakuje w ciuchy i dzida dalej. Co się do tego najlepiej sprawdzi?

Po części odpowiedź na Twoje pytanie. 

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
Dariusz Konieczny
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 14-02-2015, 08:08:29 »

Strój kąpielowy?  Z politowaniem
W stroju Borata marzną mi sutki ,odpada 
Dzięki Wędrowiec.
Dariusz Konieczny
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 19-02-2015, 22:45:21 »

Zna ktoś firmę?
Podobno nasi specjalsi w tym biegają a nie mogę nigdzie znaleźć żadnego info o tym? Z góry dzięki.

http://img19.olx.pl/images_tablicapl/104284781_1_1000x700_bielizna-termoaktywna-tecally-poznan.jpg
Odzież termoaktywna
LuQas95
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Ostrów Mazowiecka

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 19-02-2015, 22:59:40 »

sorry ża offtopic
kto z was brał udział w tegorocznym runarmagedon ?

A ten termoaktywny to  u żółtych wyprodukowany czy gdzie ?
EMES
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 20-02-2015, 00:03:14 »

Hmm może zobrazuje.
Uparty jesteś. Nie ma takiej bielizny. Generalnie unika się wskakiwania do wody w zimie w sytuacjach innych niż awaryjne więc nie do końca rozumiem skąd to pytanie. Nawet dla ludzi przygotowanych do tego jest to duży wysiłek energetyczny i fizyczny a do tego stanowi zagrożenie dla życia ponieważ bardzo szybko dochodzi do wychłodzenia organizmu i hipotermii. Jeśli jednak już wpadniesz do wody i uda się z niej wyjść to naczelną zasadą jest jak najszybciej pozbyć się wilgoci poprzez zmianę ubrania na suche i osuszenie ciała. Jak nie ma takiej opcji to krótko mówiąc jest się w czarnej dupie .
Opisz scenariusz jaki sobie założyłeś do tej akcji bo nie jestem sobie w stanie zobrazować niczego sensownego. Zakładam, że nie chodzi Ci o morsowanie
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: