trwa ładowanie paska...
05-06-2020, 22:01:07 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Udate A-TACS AU Miwo Military + Condor  (Przeczytany 11949 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
soldik
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 24-08-2014, 22:53:26 »

Condor:
https://www.gijoesmilitarysurplus.com/images/CONDORTBATACS.jpg
Udate A-TACS AU Miwo Military + Condor

Jak mam ten pas założony bez kieszeni na koszulkę i polar to obwód po nim liczony wzrasta do 98-100 cm.

Możliwe, że rozmiar L ma właśnie odwrotnie niż myślisz - wydaje się, że wycięcia może mieć nawet cofnięte o 1 - 2 cm, bo pomiędzy drugim a trzecim pionowym ryglem bocznym, licząc od środkowego panelu, nie ma przerwy. Złożyłem oba pasy i widać na nich, że wydłużona jest tylko przednia część pasa, szelki przesunięte są do przodu, a tył pozostaje bez zmian:

http://www.jomawitu.com/rozne/PodkladTCP.jpg
DevilFish
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Żyrardów

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 25-08-2014, 08:23:23 »

Tu masz przykład za dużego pasa, L zamiast M:
http://i.imgur.com/pOStGLr.jpg

Zarówno profile biodrowe są za daleko, jak i taśmowy odcinek pasa jest za blisko środka co znacząco jest odczuwalne podczas kucania i schylania się. Nic dobrego z tego nie ma, wbija się po prostu w brzuch.

Tu jak widzisz przy zginaniu się jest tylko szerokość pasa, a nie szerokość TCP, dzięki czemu jest większa swoboda ruchu.
https://piekielko.files.wordpress.com/2014/07/dsc_41281.jpg

Ale rób jak uważasz

soldik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 25-08-2014, 21:23:27 »

Dzięki za pomoc. Wziąłem pod uwagę Twoje informacje i po różnych przymiarkach mojego pasa, na różnych ubraniach, pozostałem w końcu przy podkładzie M

P.S. Czemu te pasy na zdjęciach są tak nisko na biodrach a nie w pasie? W taki sposób na pewno blokują ruch np. przy kucaniu.
DevilFish
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 25-08-2014, 22:52:37 »

Dzięki za pomoc. Wziąłem pod uwagę Twoje informacje i po różnych przymiarkach mojego pasa, na różnych ubraniach, pozostałem w końcu przy podkładzie M

P.S. Czemu te pasy na zdjęciach są tak nisko na biodrach a nie w pasie? W taki sposób na pewno blokują ruch np. przy kucaniu.
Jak komu wygodniej i jak kto ma dużą kamizelkę. A na Olkę zwyczajnie pas był za duży lekko

soldik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 15-09-2014, 15:59:22 »

A więc zestawiłem sobie komplet nośny, który planowałem. Głównym jego zadaniem jest rozłożenie ciężaru z pleców na przód i boki ciała. Trudno było znaleźć materiał A-TACS AU, bo Miwo Praszka go nie oferuje, ale po długich poszukiwaniach w końcu się udało.

Na zestaw z cordury składają się:

1. Pas taktyczny Condor Tactical Belt A-TACS AU
2. Podkład TCP Miwo Military Praszka
3. Szelki St-3 Miwo Military Praszka
4. Condor T&T Pouch A-TACS AU
5. 2 x Condor Gadget Pouch - A-TACS AU
6. 2 x Uniwersalne cargo małe pionowe Miwo Military Praszka
7. 2 x troki Miwo Military Praszka
8. Kieszeń Cargo Miwo Military Praszka
9. Bukłak Source 3l i Condor Hydration Carrier A-TACS AU
10. Różne klamry ITW Nexus i karabinki Nite Ize i jakieś drobne pierdółki.

Koszt całości - 1280 zł.
Dodatkowo do zestawu będą podpięte: aparat fotograficzny, torba fotograficzna, statyw, kijki i w razie potrzeby śpiwór, bivy cover i karimata.

http://www.jomawitu.com/rozne/Miwo/Miwo-Condor-A-Tacs-AU-by-Jarek_Konarzewski-01.jpg

Wrażenia ogólne są takie, że pomiędzy produkcją polską a amerykańską (zrobioną przez chińskie rączki) nie widzę różnicy w jakości, a nawet pewną przewagę na korzyść Made in China.

Nie ma w zasadzie na rynku taśm, które pasowałyby idealnie do kamuflarzu A-Tacs AU, dlatego jak sądzę, Condor używa potrójnie złożonej cordury, która jest nieco bardziej miękka od taśm, ale wizualnie wkomponowuje się idealnie w całość. Miwo Praszka niestety odmówiło przygotowania takich taśm z mojego materiału, natomiast wysłało mi dwukrotnie próbki materiałów i taśm, dzięki czemu do A-Tacs-AU udało mi się dobrać taśmę o nazwie "ciemny beż".

http://www.jomawitu.com/rozne/Miwo/Miwo-Condor-A-Tacs-AU-by-Jarek_Konarzewski-02.jpg

Zarówno jeden i drugi producent mocuje taśmy ryglami (choć w Miwo to dodatkowo płatna opcja), lamówki Miwo obszyte są dwa razy na tym samym ściegu, a w Condorze dwa ściegi obok siebie.

Condor jest do kupienia w sklepach i można łatwo znaleźć zdjęcia i filmy by wybrać produkt, Miwo szyje na zamówienie i w moim przypadku była to indywidualna realizacja, z drobnymi modyfikacjami. Jestem bardzo zadowolony z poziomu obsługi klienta Miwo Praszka, z którą mogłem ustalić moje potrzeby, jednak ostatecznie kilka spraw zawiodło.

Na moje życzenie do szelek ST-3 firma Miwo wszyła dwa D-ringi i skróciła plecy o jedną taśmę (bo słusznie przypuszczałem, że w połączeniu z podkładem TCP będą za długie - ze względu na duże obciążenie noszę pas w pasie - wyżej niż przykłady z recenzji PIEKIEŁKO ASG, gdzie pas spoczywał na biodrach).

Poprosiłem o wszystkie plastikowe dodatki w kolorze Coyote Brown/TAN, gdyż nie wiedziałem jaki jest właściwy kolor, bo mam klamry z ITW Nexus i w różnych sklepach takie same były pod inną nazwą. Załączyłem zdjęcie i klamry z Miwo dostałem takie same - firmy ITW Nexus, ale niestety, zamki bryzgoszczelne w kieszeniach zostały wszyte w kolorze ciemnej zieli i odróżniają się dość mocno od całości.

http://www.jomawitu.com/rozne/Miwo/Miwo-Condor-A-Tacs-AU-by-Jarek_Konarzewski-04.jpg

Kolejną niekonsekwencją jest fakt, że plecy szelek zostały zrobione z siatki w kolorze coyote brown, a siatka w podkładzie TCP i ramionach szelek jest ciemnozielona.

Wszystko zamówiłem w taśmach ciemny beż, na podstawie próbki, którą otrzymałem, ale troki zostały wykonane z cieńszej, słabszej taśmy o nieco innym odcieniu.

Poważniejszy problem to fakt, że taśmy wszyte przez Miwo nie trzymają odległości Molle tj. 25mm, i w niektórych miejscach odległości między nimi wynoszą nawet 19mm. W wyniku tego łącząc Condora z Miwo niektóre troki musiałem przeciągać przez taśmy kombinerkami. W Condorze nie ma takiego problemu i wszystkie odległości taśm mieszczą się w przedziale 25-26mm. Dodatkowo dwie kieszenie uniwersalne Miwo mają tylko po trzy taśmy w pionie, a jest miejsce na czwartą i na zdjęciach na stronie producenta są też cztery.

http://www.jomawitu.com/rozne/Miwo/Miwo-Condor-A-Tacs-AU-by-Jarek_Konarzewski-03.jpg

Poduszka w część lędźwiowej kręgosłupa to bardzo dobry pomysł, bo dzięki niej oprócz podparcia tworzą się także "kanały wentylacji" na plecach. Niestety jest krzywo zszyta, podobnie jak rzepy mocujące, co dla kręgosłupa po kilkudziesięciu kilometrach marszu może mieć istotne znaczenie.

Najpoważniejszy i najbardziej dotkliwy problem (dosłownie) to wypełnienie podkładu TCP Miwo Military, gdyż jest ono zrobione z jakiejś twardej pianki z tworzywa sztucznego, która zawinięta na ciele tworzy twarde fałdy, przypominające w dotyku brzeg grubego kartonu. Wczoraj po pokonaniu ok. 10 km w całym oporządzeniu na koszulce, każda jedna fałdka zostawiła mi ślad na ciele i początki odparzenia. Widać, że tutaj producent sprawy nie przemyślał i podkład TCP nadaje się raczej tylko na pełne umundurowanie i kurtki, ale noszony na koszulce będzie sprawiał problemy. Ponieważ w planach mam wyprawy kilkudniowe po kilkanaście godzin marszu dziennie, to ze względu na powyższy problem już boję się, jak będzie wyglądała moja skóra w cieplejsze dni.

http://www.jomawitu.com/rozne/Miwo/Miwo-Condor-A-Tacs-AU-by-Jarek_Konarzewski-05.jpg

Cały ciężar rozkłada się dobrze, choć najwygodniejsze wyregulowanie poszczególnych długości zajęło mi sporo czasu. Głównym problemem był fakt, że albo pas był za nisko i wtedy szelki wznosiły się do góry wbijając się w kark, albo pas był za wysoko i ciężar spoczywał w połowie kręgosłupa zamiast w części lędźwiowej. Ostatecznie dzięki temu, że Condor Hydration Carrier ma tę samą, nieparzystą ilość oczek w taśmach co Miwo, to udało mi się znaleźć ustawienie po środku.

Podsumawując plusy i minusy:

+ mocne i pewne szwy zarówno Miwo jak i Condor
+ bardzo dobra obsługa klienta i realizacja niektórych niestandardowych zamówień przez Miwo
+ możliwość dostarczenia do Miwo swojego materiału
+ konsultacje i przesłanie próbek przez Miwo
+ możliwość stworzenia solidnego systemu nośnego, który rozkłada dość duży ciężar na większej powierzchni ciała niż plecak.

- nierówne odległości między taśmami Miwo
- niekonsekwencja kolorystyczna
- brak jednego rzędu taśm w kieszeniach uniwersalnych
- troki z innej taśmy niż zamawiana
- minimalna różnica cenowa pomiędzy produktami wykonanymi z materiału producenta a materiałem własnym.
- koszmarne wypełnienie podkładu TCP, które przyprawia mnie o ból głowy gdy patrzę na koszt całego zestawu.

DevilFish
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 16-09-2014, 21:13:19 »

Aż ciekaw jestem co Ci wpakowali w to TCP... U mnie nie było takich problemów, a specjalnie napitoliłem ciężarków od hantelek do ładownic na testy :v

soldik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 17-09-2014, 23:50:38 »

Nie wiem co jest w środku podkładu, ale wydaje mi się, że to coś innego niż w tej poduszce lędźwiowej. Przez siatkę nie widać, a pod siatką, tworzą się sztywne kanty, w dotyku przypominające brzeg kartonu. Przypomina mi to jakąś pianko/styro/gąbkę, której używa się do pakowania, zabezpieczania towarów w transporcie (chyba melony, grapefruity czy avocado są też w coś takiego pakowane).

Napisałem do Miwo, czy da się to poprawić, bo miał to być komfort pad, a jest dyskomfort... i drugi dzień cisza.

W ASG nikt pewnie na to nie zwróci uwagi, bo zawsze na mundurze/kurtce nosi, ale na podkoszulce, czy koszulce termicznej jest problem po dłuższym czasie.
« Ostatnia zmiana: 18-09-2014, 19:03:57 wysłane przez soldik » Zapisane
DevilFish
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 18-09-2014, 01:42:32 »

Nie wiem co jest w środku podkładu, ale wydaje mi się, że to coś innego niż w tej poduszce lędźwiowej. Przez siatkę nie widać, a pod siatką, tworzą się sztywne kanty, w dotyku przypominające brzeg kartonu. Przypomina mi to jakąś pianko/styro/gąbkę, której używa się do pakowania, zabezpieczania towarów w transporcie (chyba melony, grapefruity czy avocado są też w coś takiego pakowane).

Napisałem do Miwo, czy da się to poprawić, bo miał to być komfort pad, a jest dyskomfort... i drugi dzień cisza.

W ASG nikt pewnie na to nie zwróci uwagi, bo zawsze na mundurze/kurtce nosi, ale na podkoszulce, czy koszulce termicznej jest problem, bo dłuższym czasie.
No cóż... wiesz, MIWO do tej pory nie udostępniło naszej recenzji, ani nie odpisało na żadną wiadomość i maila w tej sprawie. A oni nam specjalnie dali TCP i ST-3 do recenzji...
Tym bardziej mnie dziwi ta różnica w materiale, u mnie wszystkie gąbki są takie same.

soldik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 07-10-2014, 11:17:58 »

Dostałem odpowiedź od firmy Miwo. Długi czas oczekiwania był spowodowany tym, że próbowali zbadać sytuację, bo to pierwszy przypadek, że ktoś coś takiego zgłasza. Zgadzam się z tym, bo przecież większość użytkowników nosi pasoszelki na mundurach i wtedy wszystko jest super - całość jest wygodna i daje wiele możliwości rozłożenia ciężaru.

Po bliższym przyjrzeniu się podkładowi i szelkom stwierdzam jednak, że wypełnienie jest raczej takie samo. W szelkach natomiast te marszczenia nie występują, bo część z podkładem zaczyna się dopiero na wysokości barków/ramion. Szelki są tylko lekko ugięte i ładnie układają się na ciele, ale przecież podkład zawija się o 180° z jednej i drugiej strony, i wtedy to coś w środku nie ma miejsca na ugięcie/sprężenie, co skutkuje powstaniem sztywnych kantów.

Dla mnie sprawa jest jakoś "dziwnie zagadkowa" - wystarczy, że w ręku zegnę podkład o te 180° i palcem wyraźnie czuję tworzące się pod siatką twarde krawędzie, a nikt tego dotychczas nie odkrył - albo to jakaś ściema, albo mój podkład jest ewidentnie źle wypełniony.
« Ostatnia zmiana: 07-10-2014, 11:22:14 wysłane przez soldik » Zapisane
///ESIU
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 09-10-2014, 08:06:32 »

bardzo fajnie wyglada ten secik, daj zdjecia jak na tobie leży najlepiej w terenie 
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: