trwa ładowanie paska...
05-06-2020, 21:25:19 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Udate A-TACS AU Miwo Military + Condor  (Przeczytany 11948 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
soldik
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 28-07-2014, 17:17:56 »

Cześć,

nigdy nie używałem systemów nośnych a chciałbym skompletować sobie zestaw wyprawowy, który jako podstawę zawierałby szelki Miwo Military ST-2 i podkład TCP, a do niego dopięty byłby na plecach Condor Hydration Carier a z przodu na szelkach Condor T&T pouch. Na podkładzie znajdą się też inne kieszenie.

Czy podstawa połączy się tak jak myślę i czy te dwa systemy można łączyć tak by były równo spasowane?
Poniżej załączam zmontowany projekt - czy to zadziała?

http://images68.fotosik.pl/37/5f6920396c9e3d2dgen.jpg
Udate A-TACS AU Miwo Military + Condor

Z góry dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 15-09-2014, 16:26:21 wysłane przez soldik » Zapisane
turystyk
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Tactical as fuck

RED TEAM

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 28-07-2014, 18:46:43 »

Camel na plecy do przodu nerka survivaltechu jako chest rig.

Boom stick!
KKK - Kelly Kettle Klan!

There is no possibility to patch human stupidity.
Było minęło, jak partia demokratów.
soldik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 28-07-2014, 19:10:03 »

Dlaczego Camelbak? Czy ten, który wymieniłem od Condora nie będzie dobry?
Projekt, który załączyłem sam robiłem, by przytroczyć do niego znacznie więcej - sam Camelbak i chest rig nie wchodzi w grę. A co najważniesze Condor ma kieszenie i pokrowiec hydracyjny w kamuflarzu a-tacs, który musi być, bo i tak już wyglądam jak choinka...  Szok
Ahtuhku
Opinii: (8)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 28-07-2014, 21:51:46 »

Wole baribala 

A tak na poważnie - czy będzie spasowane to zależy w dużym stopniu od Twoich wymiarów (brzuchol i klata).
Dodatkowo pomyśl o systemie montowania organizera na szelki - nie możesz tego zrobić na stale bo ni cholery się nie wykaraskasz szybko ze szpeju, a samo zakładanie będzie irytujące.
(Do strzelca miałem podobny zestaw, tylko ze z przodu panel minera, z jednej strony mocowany linką QR)

Jako podstawa do strzelanek itp. spoko ale do celów wyprawowych to już trochę przesadzasz
Okruch
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: C.K. Miasto Tarnów

Bo do tanka trzeba czworga

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 28-07-2014, 21:55:38 »

Zależy gdzie się wybiera i po co  Chichot

Jestę survivalowcę, emerytury się nie boję
soldik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 01-08-2014, 18:05:38 »

Dzięki za info.

System ma służyć na wyprawy fotograficzne, w większości w naszych górach, później może Finlandia - pożyjemy, zobaczymy. Dotychczas używałem plecaka Kata Bumblebee PL220, z którym pokonałem pieszo ok. 300 km i też kilka rzeczy na zewnątrz można było przytroczyć, jednak po całym dniu noszenia w nim sprzętu (ok. 20 kg) moje wyprawy kończyły się znacznie wcześniej niż planowałem, bo większość ciężaru szła na plecy i barki. Zdaje sobie sprawę, że turyści będą robić wielkie oki Szok , ale wysoko w górach kręgosłup ważniejszy Spoko

Z tym organizerem, to prawda, ale wydaje mi się, że przez głowę da radę go zakładać i zdejmować -  jeżeli ciężar w pasoszelkach rozłoży się tak jak myślę, to ten wariant przeżyję.

DevilFish
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Żyrardów

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 05-08-2014, 11:29:21 »

Dzięki za info.

System ma służyć na wyprawy fotograficzne, w większości w naszych górach, później może Finlandia - pożyjemy, zobaczymy. Dotychczas używałem plecaka Kata Bumblebee PL220, z którym pokonałem pieszo ok. 300 km i też kilka rzeczy na zewnątrz można było przytroczyć, jednak po całym dniu noszenia w nim sprzętu (ok. 20 kg) moje wyprawy kończyły się znacznie wcześniej niż planowałem, bo większość ciężaru szła na plecy i barki. Zdaje sobie sprawę, że turyści będą robić wielkie oki Szok , ale wysoko w górach kręgosłup ważniejszy Spoko

Z tym organizerem, to prawda, ale wydaje mi się, że przez głowę da radę go zakładać i zdejmować -  jeżeli ciężar w pasoszelkach rozłoży się tak jak myślę, to ten wariant przeżyję.

Zastanawiam się, czy jednak potrzebujesz aż TCP. Mam to obecnie na testach i owszem, jest wygodne, ale przy dużym obciążeniu. Przy mniejszym możliwe, że lepiej sprawdzi Ci się jakiś lżejszy profilowany pas, np. od Spearpoint, czy Templars Gear. A najlepiej by było jakbyś przymierzył zarówno TCP od Praszki, jak i RATS od Lublińca, bo wielkością są podobne, ale profilem już nie (zwłaszcza różnice w poduszkach lędźwiowych).
Jakby co podrzucam co nieco o TCP, może coś z tego się przyda:
http://piekielko.wordpress.com/2014/07/10/miwo-praszka-tcp/

soldik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 06-08-2014, 22:44:16 »

Trafiłem wcześniej na tę recenzję i przydała się, bo mogłem obejrzeć wersję w A-tacs Fg. Mam akcesoria A-tacs AU, więc powinny razem pasować.
Co do obciążenia to masz rację, ale tak jak pisałem wcześniej, wszystko razem to ok. 20 kg, więc chyba będzie w porządku. Przy mniejszej ilości wyposażenia TCP będę mógł zwyczajnie zostawić, bo pas wyciągnięty ze środka wystarczy.  Dlatego zdecydowałem się na podkład, by konfigurować go do różnych potrzeb.
soldik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 06-08-2014, 23:01:27 »

Aaa, to Twój blog? Fajna sprawa.
Właśnie co do podkładów TCP pomiędzy jednym Miwo a drugim, wydaje mi się, że ten z Praszki jest jakby "pełniejszy", bo ten z Lublińca wygląda na zwiotczały, po założeniu na nim oporządzenia. Czy mam rację?

Co do pasa profilowanego Templar Gears - nie zaryzykuję zawieszenia na nim sprzętu fotograficznego. Ten pas może miałby większy sens gdyby pionowe przeszycia były co każdy otwór na taśmę, a tak przy co drugim nie sądzę by była to stabilna konstrukcja. Ponadto strony Templar Gears i Sperpoint, wyglądają jak jakieś szablony ściągnięte z internetu, mało profesjonalnie jak na producentów...
DevilFish
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 10-08-2014, 13:45:33 »

Aaa, to Twój blog? Fajna sprawa.
Właśnie co do podkładów TCP pomiędzy jednym Miwo a drugim, wydaje mi się, że ten z Praszki jest jakby "pełniejszy", bo ten z Lublińca wygląda na zwiotczały, po założeniu na nim oporządzenia. Czy mam rację?

Co do pasa profilowanego Templar Gears - nie zaryzykuję zawieszenia na nim sprzętu fotograficznego. Ten pas może miałby większy sens gdyby pionowe przeszycia były co każdy otwór na taśmę, a tak przy co drugim nie sądzę by była to stabilna konstrukcja. Ponadto strony Templar Gears i Sperpoint, wyglądają jak jakieś szablony ściągnięte z internetu, mało profesjonalnie jak na producentów...

Tak, mój i jeszcze paru osób
W podkładzie od Lublińca jest ten plus, że jest wewnętrzna kieszeń na wkład balistyczny i można tam wsadzić dowolną do swoich upodobań piankę. Koniecznie też uważaj z rozmiarem pasa, bo można się niestety załatwić z tym

Templars Gear jest w branży od niedawna, więc jeszcze aż tak się nie skupia na stronie, natomiast Spearpoint jest jak najbardziej profesjonalny, zresztą dziś będę o nim wrzucał artykuł. W przypadku mniejszych podkładów możesz jeszcze zerknąć do Baribala.

soldik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 18-08-2014, 17:17:22 »

Już prawie wszystko dograłem z Miwo i niedługo ruszy produkcja. W międzyczasie przetestowałem bukłak Condora, w połączeniu z ich pasem taktycznym i... statywem fotograficznym Na zwykłych szelkach sprawdza się tak jak zaplanowałem, ale podkład musi być, bo po całym dniu chodzenia zwykły pas... jak w "Kilerze" - "coś, jakby ktoś, mi po nerach kijem basebollowym..."
soldik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 18-08-2014, 17:21:55 »

No właśnie, co do rozmiaru... czy dobrze poznaję, że na zdjęciach z TCP to jesteś Ty? Czy możesz w takim razie podać swoje wymiary (wzrost, obwód w pasie) bym ocenił właćciwy rozmiar pasa?
DevilFish
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 22-08-2014, 02:22:21 »

No właśnie, co do rozmiaru... czy dobrze poznaję, że na zdjęciach z TCP to jesteś Ty? Czy możesz w takim razie podać swoje wymiary (wzrost, obwód w pasie) bym ocenił właćciwy rozmiar pasa?
Tak, ja - 88cm w pasie i brałem rozmiar M.

soldik
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 22-08-2014, 16:24:05 »

Dzięki za odpowiedź - ja mam dokładnie tyle samo.
Według specyfikacji Miwo podkład w rozmiarze M ma 84 cm czyli teoretycznie tylko cztery cm mniej niż mamy w pasie, ale jak widać po zawinięciu go na ubraniu brakuje już kilkanaście cm więcej. A czy sprawdzałeś jego długość? Ma dokładnie 84 cm? To dla mnie ważne, bo jak patrzę na Twoje zdjęcia to wydaje mi się, że paski od szelek układają się trochę za szeroko i przy większym rozmiarze podkładu zeszłyby się do środka, co by pewnie poprawiło stabilność. Na tych paskach będę montował statyw fotograficzny, który jest dość krótki po złożeniu - przy zbyt szerokim rozstawie szelek nie sięgnie...
DevilFish
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 24-08-2014, 10:45:57 »

Dzięki za odpowiedź - ja mam dokładnie tyle samo.
Według specyfikacji Miwo podkład w rozmiarze M ma 84 cm czyli teoretycznie tylko cztery cm mniej niż mamy w pasie, ale jak widać po zawinięciu go na ubraniu brakuje już kilkanaście cm więcej. A czy sprawdzałeś jego długość? Ma dokładnie 84 cm? To dla mnie ważne, bo jak patrzę na Twoje zdjęcia to wydaje mi się, że paski od szelek układają się trochę za szeroko i przy większym rozmiarze podkładu zeszłyby się do środka, co by pewnie poprawiło stabilność. Na tych paskach będę montował statyw fotograficzny, który jest dość krótki po złożeniu - przy zbyt szerokim rozstawie szelek nie sięgnie...

Tak, pas był mierzony i jest dokładnie taki jak w specyfikacji Praszki.
Większy rozmiar odradzam, bo będzie Ci to utrudniało życie - podczas kucania, schylania się itp., bo wycięcia profilu wyjdą zupełnie inaczej. Szczerze mówiąc obecny rozmiar M jak dla mnie mógłby być nawet ze 2 cm krótszy do pełni szczęścia.
Jaki pas pakujesz do środka podkładu?

Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: